En hızlı işletim sistemi hangisi?

Herkese merhaba. Başlıktan da anlaşılacağı üzere hızlı bir işletim sistemi arıyorum. Windows, Linux ve diğerleri fark etmeksizin, en hızlı işletim sistemi hangisi? Lakin, önermeden önce kullandığım uygulama ve oyunların o işletim sisteminde çalışıcağından eminseniz, yanıt vermenizi rica ederim. Teşekkürler.

Herhangi bir tarayıcı (Microsoft Edge, Google Chrome ve diğerleri.), ZIP veya RAR çıkartma programı (WinRAR, 7-ZIP ve diğerleri.),
Zoom, GTA San Andreas, Roblox.

Ben kendi modladığım Windows 10 nurdilite kullanıyorum :D yakında bu sistemi forumda da paylaşacağım 80 GB HDD kullanmama rağmen gayet performanslı.

Linux'ta Google Chrome, Microsoft Edge, Opera, Firefox, Chromium, Brave, Vivaldi, Midori, Basilisk ve daha fazla tarayıcı bulunuyor. Ayrıca WinRAR gibi programların alternatifleri kurulu olarak geliyor zaten.

Zoom bulunuyor, GTA San Andreas ve Roblox'u playonlinux ile oynayabilirsiniz.

Bu arada sistem özelliklerinizi yazarsanız ona göre bir Linux dağıtımı önerebilirim.
Sistem özelliklerimi yazarım. Lakin, ona bağlı olarak en hızlısını söylemeyeceğinizi düşünüyorum. Baştan bu sebeple belirtmedim. Lakin, belirtiyim.

Intel HD Graphics 400
Intel(R) Celeron(R) CPU N3060 1.60GHz
2GB RAM
Kingston SSD

Sistem özelliklerimi yazarım. Lakin, ona bağlı olarak en hızlısını söylemeyeceğinizi düşünüyorum. Baştan bu sebeple belirtmedim. Lakin, belirtiyim.

Intel HD Graphics 400
Intel(R) Celeron(R) CPU N3060 1.60GHz
2GB RAM
Kingston SSD
RAM çok az. Windows 8.1, ya da hafif Linux dağıtımı kurabilirsin. Fakat Linux kurunca Roblox oynanmıyor belirteyim. Çok önemli ise Windows 8.1 Home Single Language kur.

Intel HD Graphics 400.
Intel(r) Celeron(r) CPU N3060 1.60GHz
2 GB RAM.
Kingston SSD.

Bu sistemle Linux'ta oyunlarda iyi performans alamazsın. Zaten Windows'ta da alamazsın ki. Oyun oynamayacaksan İlledelinux öneririm.

Roblox hariç evet. Fakat sen sistemini söylemedin ki, tam performans aldığın işletim sistemini söyleyelim?

Roblox'un yok. Wine ile de çalışmıyor.
Hadi be. Aslında isteğim biraz farklı. Sadece şu bahsettiğim uygulamalar ve oyunlar çalışşa yeterli. Aradığım işletim sistemi en az gereksiz bileşen barındıran ve en hızlısı. Yani oyun oynarken Ekran, ses, Wi-fi çalışması yeterli.

Geri
Yukarı