En hızlı satılabilecek telefonlar veya bilgisayar parçaları nedir?

Efe Karakaya

Hectopat
Yer
Elazığ/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, elimde 12K kadar bütçe var. Normalde al-sat yapan biriyim zaten. Fakat şu an bu miktar para ile en hızlı şekilde ne alıp satabilirim? Telefon veya bilgisayar parçası olabilir.

Merhaba, elimde 12K kadar bütçe var. Normalde al-sat yapan biriyim zaten. Fakat şu an bu miktar para ile en hızlı şekilde ne alıp satabilirim? Telefon veya bilgisayar parçası olabilir.

Ben parçalarımı satarken anakart RAM ekran kartı diye gitmişti işlemciyi satamamıştım hala elimde durur :D. Anakart ve işlemci bakabilirsin.

Piyasadan ucuz olduğu sürece her şey, şu şöyle çok satılıyor diye bir mantık yok. Olsa zaten kim altın yumurtlayan kazın yerini sana söylesin ki 😃

Şimdi şöyle düşünün. iPhone 11 piyasası çok iyi fakat 12K ya yok maalesef. Ekran kartı desek GTX 1660 Super/Tİ ve RTX 3060 piyasası çok iyi. Fakat ben başka bir şey arıyorum. Tutulan fakat benim henüz bilmediğim bir ürün, marka, model falan.

Ben parçalarımı satarken anakart RAM ekran kartı diye gitmişti işlemciyi satamamıştım hala elimde durur :D. Anakart ve işlemci bakabilirsin.

İşlemciyi alırsam test etmem gerek :/ işlemci ile uğraşamam sıfır olmadığı sürece.

Şimdi şöyle düşünün. iPhone 11 piyasası çok iyi fakat 12K ya yok maalesef. Ekran kartı desek GTX 1660 Super/Tİ ve RTX 3060 piyasası çok iyi. Fakat ben başka bir şey arıyorum. Tutulan fakat benim henüz bilmediğim bir ürün, marka, model falan.

Şu anda pek uğraşmıyorum ama ucuz laptoplardan al sat çok yapmıştım zamanında. Hala ara sıra yaparım hem uğraşması zevkli hem ufaktan para bırakıyor. Dediklerim eski Core Duo ve 3. nesile kadar olan laptoplar.

Seri anlayışın ne bilmiyorum ama ben kelepir bulup, yine piyasada en makul fiyata koyuyordum mesela 300'e bulduysam bakımını yapıyordum varsa sorunu hallediyordum. Piyasası 700 ise 500-600 arası fiyatlara 3-7 gün içerisinde elimden çıkıyordu.
Anladım hocam

Kralım en düsük bütçe ile yapilacak şey bit pazarlarına gidip 50 liraya iPhone 4S satan abiler var 50-100'e bulursan harika olur sonra telefonculara satarsan 200-250'ye alıyolar. Ama içinde iCloud varsa fiyatı düser ama yoksa 300'e garanti satarsın

Yeni konular

Geri
Yukarı