En iyi 1V1 karakteri hangisidir?

İkisi de gayet iyi FP ler topta. Bazı ct'leri var. Aatrox bu durumarda yine safe oynayabiliyor. Ama düello karakterleri değiller. Amacın sadece 1v1 ise daha diğer karakterleri öneririm. Ama hem 1v1 atıp hem TF lerde daha kullanışlı olmak istiyorsan, yada öndeyken daha iyi 1v2 atmak istiyorsan seçilebilir.

Ama hem düello hem split atma özellikleri saydığım düelloculardan daha kötü.

Düzeltme: Sett yazmışsınız Darius okudum nedense kusura bakmayın. Sett'i counterlayan bazı karakterler var. Sett'in 1v1 de kaybedebileceği çok karakter var. Onun için setti önermem.
Hocam sett ezergeçer bir karakter değil mi neden mordekaiser veya darius kadar güçlü değil?Ben morde ve darius’da oynuyorum bu iki karakter gerçekten yakın dövüşte çok güçlü.Ama setten aynı etkiyi alamıyorum.Ezergeçerlerde kendi aralarında sınıflara mı ayrılıyor?
Birde aatroxun şuanki durumu nasıl acaba?
Fiora. GM ADC / Top main tanıdığım da aynı şekilde Fiora diyor.
Ben jax oynadığım zaman karşıma fiora geldiğinde lanede ezilsem bile ilahsindiren ve mahvolmuş aldığımda fiorayı kesebiliyorum itemde önde olduğu halde.Bence fiora o kadarda güçlü bir düellocu değil.Birde fioraya karşı ince bir trick var.Fiora ulti açtığı zaman sırtınızı duvara verirseniz kafadan 2 tane pasifini patlatamıyor 😀

Hocam Sett ezergeçer bir karakter değil mi neden Mordekaiser veya Darius kadar güçlü değil? Ben morde ve Darius'da oynuyorum bu iki karakter gerçekten yakın dövüşte çok güçlü. Ama setten aynı etkiyi alamıyorum. Ezergeçerlerde kendi aralarında sınıflara mı ayrılıyor?
Bir de Aatrox'un şu anki durumu nasıl acaba?

Ben Jax oynadığım zaman karşıma Fiora geldiğinde lanede ezilsem bile ilahsindiren ve mahvolmuş aldığımda Fiora'yı kesebiliyorum itemde önde olduğu halde. Bence Fiora o kadar da güçlü bir düellocu değil. Bir de Fiora'ya karşı ince bir trick var. Fiora ulti açtığı zaman sırtınızı duvara verirseniz kafadan 2 tane pasifini patlatamıyor 😀

Çünkü durumlar farklı oluyor. Bir karakter tek sınıfa ait değildir çok fazla alt sınıf vardır. Bunun üstüne karakterler tamamen aynı sınıfta olsalar bile yaptıkları işi nasıl yaptıklarının önemi vardır.

Mesela Darius 0 mobiliteye ve 1 CC'ye sahiptir. Ama bunun üstüne çok fazla hasara sahiptir. Mobilite açıklığını da ghost ve itemlerle kapatırsınız.

Morde de aynı şekilde çok fazla hasara sahiptir. Bunun yanında menzil avantajı da vardır ve AP olduğu için yine avantajlıdır. Aynı zamanda ultisi sizi kitlediği için mobilite dezavantajını yoksayar.

Bu iki karakterin bu kadar güçlü VS potansiyeli olmalarının sebebi Juggernaut olmalarının yanında stat check karakterleri olmalarıdır. Stat check dediğimiz karakterlerin olayı, sizinle savaşa girdiğinde tam olarak mekanik yetenekleri değil de, kitlerindeki rakamlar ve yeteneklerinin onlara verdikleri bufflar sayesinde sizi alabilmesidir. Mesela Nasus'ta bir stat check karakteridir. Ama erkende güçsüzdür. İleride aldığı itemler ve stackleri ile size W basıp kendisi ghost ulti basar ve oto Q atar. Bu kadar.

Sett'te stat check karakteri olarak sayılsada tamamiyle bir stat check karakteri değildir. Daha çok diver+ stat check arası diyebiliriz. Diverlar daha çok bir anda dalıp çok fazla hasar çıkarmaya dayalı karakterlerdir (örnek Pantheon) ama çok uzun süre savaşmazlar. Sett'in avantajı kısa zamanda çıkardığı hasar + pasifi olduğu için uzun süren savaşları sevmiyor ve genellikle bu karakterlere karşı kaybedebiliyor. Hemen oto + e + oto + Q ile bir takas girip kendisi geri hasar aldığında W atarak tradeleri bitirmeyi hedefleyen bir karakter. Rakibin canı az kalınca da dive atıyorsun. Uzun savaşlar olunca morde Darius gibi karakterlere kaybedebiliyor. Bunun üstüne Sett'in kiti counterlanmaya çok müsait onun için dikkatlide oynanması gerekiyor.

Karakterler hakkında bu türden şeyler hakkında fikir edinmek istiyorsan aşağıdaki kanalı öneririm. Oyunun asıl perspektifi hakkında çok doğru yorumları olduğunu düşündüğüm bir kanal.

Çünkü durumlar farklı oluyor. Bir karakter tek sınıfa ait değildir çok fazla alt sınıf vardır. Bunun üstüne karakterler tamamen aynı sınıfta olsalar bile yaptıkları işi nasıl yaptıklarının önemi vardır.

Mesela Darius 0 mobiliteye ve 1 CC'ye sahiptir. Ama bunun üstüne çok fazla hasara sahiptir. Mobilite açıklığını da ghost ve itemlerle kapatırsınız.

Morde de aynı şekilde çok fazla hasara sahiptir. Bunun yanında menzil avantajı da vardır ve AP olduğu için yine avantajlıdır. Aynı zamanda ultisi sizi kitlediği için mobilite dezavantajını yoksayar.

Bu iki karakterin bu kadar güçlü VS potansiyeli olmalarının sebebi Juggernaut olmalarının yanında stat check karakterleri olmalarıdır. Stat check dediğimiz karakterlerin olayı, sizinle savaşa girdiğinde tam olarak mekanik yetenekleri değil de, kitlerindeki rakamlar ve yeteneklerinin onlara verdikleri bufflar sayesinde sizi alabilmesidir. Mesela Nasus'ta bir stat check karakteridir. Ama erkende güçsüzdür. İleride aldığı itemler ve stackleri ile size W basıp kendisi ghost ulti basar ve oto Q atar. Bu kadar.

Sett'te stat check karakteri olarak sayılsada tamamiyle bir stat check karakteri değildir. Daha çok diver+ stat check arası diyebiliriz. Diverlar daha çok bir anda dalıp çok fazla hasar çıkarmaya dayalı karakterlerdir (örnek Pantheon) ama çok uzun süre savaşmazlar. Sett'in avantajı kısa zamanda çıkardığı hasar + pasifi olduğu için uzun süren savaşları sevmiyor ve genellikle bu karakterlere karşı kaybedebiliyor. Hemen oto + e + oto + Q ile bir takas girip kendisi geri hasar aldığında W atarak tradeleri bitirmeyi hedefleyen bir karakter. Rakibin canı az kalınca da dive atıyorsun. Uzun savaşlar olunca morde Darius gibi karakterlere kaybedebiliyor. Bunun üstüne Sett'in kiti counterlanmaya çok müsait onun için dikkatlide oynanması gerekiyor.

Karakterler hakkında bu türden şeyler hakkında fikir edinmek istiyorsan aşağıdaki kanalı öneririm. Oyunun asıl perspektifi hakkında çok doğru yorumları olduğunu düşündüğüm bir kanal.

Evet hocam bu kanalı biliyorum aboneyim hatta.
Hocam peki aatrox ne tarz bir karakter sizce.Fazla mobilitesi yok ancak can yenilemesi var fakat ağır yara ile can yenileme özelliği azalıyor.Pasifi ile hedefe yüzdelik azami can hasarı veriyor.Q yeteneğinin belli bir menzil avantajı var

Evet hocam bu kanalı biliyorum aboneyim hatta.
Hocam peki aatrox ne tarz bir karakter sizce.Fazla mobilitesi yok ancak can yenilemesi var fakat ağır yara ile can yenileme özelliği azalıyor.Pasifi ile hedefe yüzdelik azami can hasarı veriyor.Q yeteneğinin belli bir menzil avantajı var
Drain tank denir. Morde ve Mundo'ya de bu konuda benzerlik gösterir. Drain tank kendi dayanıklılığı çok fazla olmasada, yeteri kadar dayanıklılıkla birlikte can çalma ve can yenileme ile hayatta kalıp savaşlarda tanklayan karakterlere denir (Morde çok fazla can çalmıyor olsada yine vurduğu hasara göre w ile kalkan almaya bakıyor yani oda drain tank). Onun dışında orta menzilli, orta oyunda güçlü olan yakıncı bir karakter. Fighter/juggernaut arası.

Drain tank denir. Morde ve Mundo'ya de bu konuda benzerlik gösterir. Drain tank kendi dayanıklılığı çok fazla olmasada, yeteri kadar dayanıklılıkla birlikte can çalma ve can yenileme ile hayatta kalıp savaşlarda tanklayan karakterlere denir (Morde çok fazla can çalmıyor olsada yine vurduğu hasara göre w ile kalkan almaya bakıyor yani oda drain tank). Onun dışında orta menzilli, orta oyunda güçlü olan yakıncı bir karakter. Fighter/juggernaut arası.
Ah be hocam bu üzdü beni işte😀
Eski aatroxla çok oynuyodum rework yemeden önceki haliyle.O zaman düellocu bir konsepti vardı ve çok seviyordum.Güzelim heroyu mundo gibi bir karaktere çevirdiler.
Hocam peki aatrox darius ve morde gibi ezergeçerlerle veya jax fiora gibi düellocularla baş edebilir mi?Mundo mesela bildiğim kadarıyla ezergeçerlere karşı zayıf o yüzden sordum.
O zaman rhaast yani darkin kaynda drain tank mı oluyor?Eğer drain tank ise biraz saçma oluyor çünkü rhaast 1 e 1 lerde çok güçlü.

Ah be hocam bu üzdü beni işte😀
Eski aatroxla çok oynuyodum rework yemeden önceki haliyle.O zaman düellocu bir konsepti vardı ve çok seviyordum.Güzelim heroyu mundo gibi bir karaktere çevirdiler.
Hocam peki aatrox darius ve morde gibi ezergeçerlerle veya jax fiora gibi düellocularla baş edebilir mi?Mundo mesela bildiğim kadarıyla ezergeçerlere karşı zayıf o yüzden sordum.
O zaman rhaast yani darkin kaynda drain tank mı oluyor?Eğer drain tank ise biraz saçma oluyor çünkü rhaast 1 e 1 lerde çok güçlü.
Eski Aatrox AS kasan bir düellocuydu evet. Rework oynanışını baya değiştirdi ondan dolayı millet çok sinirlenmişti zaten.
Aatrox çok mobil olmayan karakterlere karşı iyidir. Oynanışlara göre Darius ve Mordeye karşı alabilir. Ama İrelia ve Jax gibi çok mobil olan karakterler direk dibine girince Q sunu rahat rahat atamadığı için baya zorlanıyor. Birde savunması can çalmayla olduğu için ignite varsa karşıda çok yapabileceği bir şey kalmıyor. Genel olarak Fiora, Jax, İrelia zor yani.

Rhaas da drain tank. Ama Rhaast'ın bu kadar güçlü olmasının sebebi karakterin gimmick'i. Çünkü Kayn direk Rhaast olamıyor. Dönüşmesi lazım ve duruma göre dönüşmesi gecikebiliyor. Rhaast olmadan önce de Kayn olarak oynaması gerekiyor ki bu aşamada çok güçsüz. Aynı zamanda Rhaast'ın ultisi dışında sadece iki tane çatışma yeteneği var buda bir dezavantaj. Yine Aatrox gibi can çalmaya dayalı olduğu için İgnite ile counterlanabiliyor aynı zamanda. Aatrox ile benzer zaten bir oynanışı var ama dönüşme konsepti ve dönüşme sonucunda elde ettiği güç onu Aatrox'tan ayırıyor.

Kayn ile Aatrox'un temel farkı birisi oyun ne kadar uzarsa uzasın düşmese de diğeri düşebiliyor. Bunun da sebebi Aatrox'un tamamen can çalmaya dayalı tanklık sağlaması. Bunun da çözümü ağır yara. Ağır yara aldığında Aatrox canını dolduramadığı için fightlarda uzun süre önde duramadığı için engagei boşa gidiyor. Eskisi tam bir engager idi. Ultisi Koruyucu Melek'ti, bir de üstüne sen de Koruyucu Melek alıyordun ve sonsuz savaş içerisinde kalma gücü elde ediyordun. Kayn ise hem daha mobil, hem skilleri daha büyük alanı kapsıyor, hem de çatışma sırasında agroyu kendinden kaldırabiliyor R'si sayesinde. Canın mı azaldı? Gir birisinin içine ve 2 saniye kal. Çıktığında da en kötü yarım canla devam edip bir de Kaniçen çevir tamamdır. Ayrıca Kayn, skillerinden ötürü tanklara da çok vuran bir karakterdir. Kara Balta da aldığında hem cana göre hem zırha göre hasarı artıyor. Aatrox'un hasarı ise sadece itemlerden geliyor. Hele Aatrox oynarken karşınızda çok CC atan bir takım compu varsa Alt + F4 koymaktan başka çareniz yok.

Her karakterin ustalaşıldığı versiyonlar çok güçlüdür. Ben solo da panth oynamaktan zevk alıyorum. Sett hariç pek de zorlanmıyorum.
Yone'de ustalaşabilirsen, rakip champa göre rün ve Build'le 150 farm yaparsan kesemeyeceğin.
Çar yok oyunda.

Sett ile ortalığı dağıtmak en iyisi.

Geri
Yukarı