En iyi 540Hz monitör hangisi?

GameKillers13

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar basliktan da anlayacaginiz gibi en iyi 540Hz monitör hangisi? Piyasada birden cok 540Hz var ama en iyisi hangisi arastirmama rağmen bulamadim cevaplariniz icin teşekkür ederim.

Bence 240'a gerek yok, 144 yeterince iyi, 165 ile arasında fark yok zaten. 240 Hz 1080p monitör alacağıma 144 Hz 2K bir monitör alırdım şahsen. Tabii ekran kartım kaldırıyorsa, ve oynadığım oyunlar genellikle hikayeli olduğu için, yine de rekabetçi oyunlar için daha yüksek çözünürlükte çok önemli, adamı daha rahat seçebiliyorsun o sayede.

Degil. Neredeyse butun esporcular Low'da oynuyor. Ayrica FPS oyunlari daha baskin ise 240Hz 1080p daha mantikli.

240Hz yeterli demek bana kalırsa yanlış olur, maksimum 240Hz daha iyi olur, geri kalanı boşa para israfı. Normal bir kullanıcı için 144Hz yeterli, benim bütçem dahilinde olsa dahi 240 almazdım, gerek yok çünkü. Ben aradaki farkı göremedim şahsen.

240Hz üzerine zaten neden çıkılsın hocam, FPS oyunları için en iyisi 240Hz. Ben bunu demek istedim.

240Hz yeterli demek bana kalırsa yanlış olur, maksimum 240Hz demek daha doğru olur, geri kalanı boşa para israfı. Normal bir kullanıcı için 144Hz yeterli, benim bütçem dahilinde olsa dahi 240 almazdım, gerek yok çünkü. Ben aradaki farkı göremedim şahsen.

165'ten 240 gecince aşırı bir fark oluyor. 540 cok daha fazla fark gosterir. Ama 540 yerine 360 daha mantikli. Esporu degil iseniz tabii.

Degil. Neredeyse butun esporcular Low'da oynuyor. Ayrica FPS oyunlari daha baskin ise 240Hz 1080p daha mantikli.

Low ayarlar oyunun kendi grafiklerini değiştiriyor, çözünürlük ise pikselleri, yani adamları daha rahat seçebiliyorsun. Valorant'ta mesela çok işine yaramaz bu, hep yakın mesafe çünkü ama Apex'te mesela uzak mesafede olabiliyor, o zaman işine yarar. Ben 144Hz ile 240Hz arasındaki farkı göremedim, o kadar büyük bir fark yok çünkü. Hiçbir işine de yaramaz neredeyse bu değer.

Low ayarlar oyunun kendi grafiklerini değiştiriyor, çözünürlük ise pikselleri, yani adamları daha rahat seçebiliyorsun. Valorant'ta mesela çok işine yaramaz bu, hep yakın mesafe çünkü ama Apex'te mesela uzak mesafede olabiliyor, o zaman işine yarar. Ben 144Hz ile 240Hz arasındaki farkı göremedim, o kadar büyük bir fark yok çünkü. Hiçbir işine de yaramaz neredeyse bu değer.

Var. O kadar buyuk bir fark var. Ister kabul edin ister etmeyen. Her şey cok daha akici. 165 vs 240 konusunda. Benimle beraber 144 kullanan arkadasimda denedi oda aynisini soyledi.

Yani fazla savunuyorsunuz 144 Hz monitorunuzu. Siz gorememis olarabilirsiniz ama cogu kisi fark edebiliyor.

Var. O kadar buyuk bir fark var. Ister edin ister etmeyen. Her şey cok daha akici. 165 vs 240 konusunda. Benimle beraber 144 kullanan arkadasimda denedi oda aynisini soyledi.

Yani fazla savunuyorsunuz 144 Hz monitorunuzu. Siz gorememis olarabilirsiniz ama cogu kisi fark edebiliyor.
Yok fazla savunmak değil ama o kadar abartılacak bir şeyde değil bence, arkadaşımın monitörünü denedim 240Hz'ti o, arada pek bir fark göremedim, gören olmuştur tabii ama o kadar büyük bir fark yok 60Hz ile 144Hz arasındaki gibi. Gereksiz uzatmaya gerek yok full FPS oynuyorsa bütçesi de varsa o zaman 240Hz alsın geçsin.

Yok fazla savunmak değil ama o kadar abartılacak bir şeyde değil bence, arkadaşımın monitörünü denedim 240Hz'Ti O, arada pek bir fark göremedim, gören olmuştur tabii ama o kadar büyük bir fark yok 60Hz ile 144Hz arasındaki gibi. Gereksiz uzatmaya gerek yok Full FPS oynuyorsa bütçesi de varsa o zaman 240Hz alsın geçsin.

Hangi oyunda denedin. Belki de arkadasin sistemi 240 veremiyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı