En iyi Anti-Virüs kendimiz miyiz?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
En iyi Anti-Virüs kendimiz miyiz? Bazı arkadaşlar böyle diyor. Birkaç kere kendi elimle sildiğim oldu, fakat bence ne olursa olsun yazılımın yardımı gerekiyor.

Windows Defender dışında hiç bir yazılım kullanmıyorum. Güvenmediğim hiç bir kaynaktan herhangi bir dosya indirmiyorum. Yazılımların illa ki faydası vardır ama bu zamana kadar ihtiyaç duymadım.

Sönmez Reyiz'in Anti-Virüs konuşmasını atardım bu konuya ama neyse. :D

Hepimiz insanız. Kusursuz yapamayız bir işi. Her ne kadar dikkat etseniz de bir yerden giriyor o virüsler. O yüzden en azından sistemde olup biteni haberdar eden bir Anti-Virüs yazılımı kullanmak gerekiyor. Defender'da bu işi fazlasıyla yapıyor ama ben kapatıyorum. Çünkü kaynak tüketiyor bu esnada da.

Tabiki kullanıcı ne indirdiğini ve nereden indirdiğine dikkat edecek.Lakin bazen bi arkadaşının attığı dosyada, mailde veya en basitinden çıkan reklamlardan dahi virüs yemeniz olası.Yani sağlam bi antivirüs şart. :) O da tabi ki tabiri caizse bu zamana kadar bu forumda aşılanan -Kaspersky 😁

Tabii ki de erkek adam Anti-Virüs kullanmaz. 😂
En büyük örneğiyim.

Geri
Yukarı