En iyi antivirüs

@Ascendency Avast, bilgisayarımı yavaşlatır mı? Kaspersky hiç yavaşlatmıyor sadece tarama sırasında ve sistem ilk açıldığında yavaşlatıyor gayet sessizce işini hallediyor.

E7500.
4 GB RAM.

@Ascendency Avast, bilgisayarımı yavaşlatır mı? Kaspersky hiç yavaşlatmıyor sadece tarama sırasında ve sistem ilk açıldığında yavaşlatıyor gayet sessizce işini hallediyor.

E7500.
4 GB RAM.
Tarama sırasında Avast da yavaşlama görmedim. Ama Malwarebytes çok kastırıyordu. Tabii benim sistemim i5 7400 ve 16 GB RAM ama sisteminiz Avast'ın sistem gereksinimlerini karşılıyor. Kaspersky aboneliğini iptal etmeden silip, Avast indirip deneyebilirsiniz. Beğenmezseniz Avast'ı silip Kaspersky'i tekrar yüklersiniz.

Tarama sırasında Avast da yavaşlama görmedim. Ama Malwarebytes çok kastırıyordu. Tabii benim sistemim i5 7400 ve 16 GB RAM ama sisteminiz Avast'ın sistem gereksinimlerini karşılıyor. Kaspersky aboneliğini iptal etmeden silip, Avast indirip deneyebilirsiniz. Beğenmezseniz silip tekrar yüklersiniz.
Hocam kalbim güm güm atıyor Cidden Kaspersky memnundum fakat şu an indirip bakacağım.

Hocam kalbim güm güm atıyor Cidden Kaspersky memnundum fakat şu an indirip bakacağım.
Bu bilgisayarı aldığımdan beri (2,5 yıldır) sadece Avast kullanıyorum. Her ay yaklaşık 200-250 GB veri kullanımım var. Şu ana kadar sadece birkaç tane reklam zararlısı girdi. Onda da Avast'ın PUP koruma ayarını kapalı unutmuşum. Elle silmiştim.

Bu arada, Avast'ın varsayılan koruma ve tarama ayarları kötü. Onları fulleyip, rootkit taraması, her dosyayı test etme, PUP taraması vb. olayları açıp oyun modunu da açarsanız (tarayıcıda bile olsanız bildirimleri engelliyor) güzel bir deneyim yaşarsınız.

Şunu da kurmanızı öneriyorum:

Bu bilgisayarı aldığımdan beri (2, 5 yıldır) sadece Avast kullanıyorum. Her ay yaklaşık 200-250 GB veri kullanımım var. Şu ana kadar sadece birkaç tane reklam zararlısı girdi. Onda da Avast'ın PUP koruma ayarını kapalı unutmuşum. Elle silmiştim.

Bu arada, Avast'ın varsayılan koruma ve tarama ayarları kötü. Onları fulleyip, rootkit taraması, her dosyayı test etme, PUP taraması vb. olayları açıp oyun modunu da açarsanız (tarayıcıda bile olsanız bildirimleri engelliyor) güzel bir deneyim yaşarsınız.

Şunu da kurmanızı öneriyorum:

Sildim hocam. Bir sürü kalıntı falan bıraktı yeniden başlattım ve Revo Uninstaller ile kaldırdım ondan uzun sürdü. Çok denemedim fakat o kadar da kötü değilmiş. Ücretsiz özelliklerin çoğu güzel ama cidden yavaşlatıyor o yüzden kaldırdım belki 8 GB RAM ve iyi işlemcim olursa kurarım.

Sildim hocam. Bir sürü kalıntı falan bıraktı yeniden başlattım ve Revo Uninstaller ile kaldırdım ondan uzun sürdü. Çok denemedim fakat o kadar da kötü değilmiş. Ücretsiz özelliklerin çoğu güzel ama cidden yavaşlatıyor o yüzden kaldırdım belki 8 GB RAM ve iyi işlemcim olursa kurarım.
Normalde kalıntısız silinmesi gerek. Aşağıdaki programla güvenli modda silmeniz gerekiyordu.

Geri
Yukarı