En iyi Assassin's Creed oyunu hangisidir?

Bende dil yüzünden yıllardır PlayStation'da başlayamamıştım. Sistem toplayınca direk Origins'ten başladım. Oradan sırayla Valhalla'ya doğru geleceğim. AC severler yanıtlayabilir mi “hayır bunu atlamamalısın” diyeceğiniz AC oyunu var mı? Origins'ten önce.
Hikaye olarak ezio 3 lemesini atlamamanı tavsiye ederim.
Seride bi ilk oyununu bitirmedim haricinde hepsini oynayıp bitirdim ve seriye hayranım dostum halen bazı şeylerde değişiklik olsa bile.
Unity nin performans sorunlarını saymazsak ki o da düzeldi artık problemi yok fazla o da iyi oyundur.
Ben olsam biraz nostalji olacak dövüş mekanikleri falan eski kalacak gibi ama hikayesi için sırf ac 2 , brotherhood , revelations dan başlar valhallaya kadar giderim.
Origins , odyssey , valhalla zaten açık dünya rpg oyun tarzında. Origins 80 90 saat sürüyor.
Odyssey 180 saat herseyi yapmak istersen.
Valhalla da 222 saatim var fulledigim için.
Son 3 lemeye başlamadan eski serilerden başlaman daha iyi olacak çünkü originsten başlayıp eskiye dönersin bazıları eski diye sarmayabilir ki son çıkan oyunlar diğer serilerden bile öncesinde geçiyor alakaları yok yani birbirleriyle.

Son düzenleme:
Hikaye olarak ezio 3 lemesini atlamamanı tavsiye ederim.
Seride bi ilk oyununu bitirmedim haricinde hepsini oynayıp bitirdim ve seriye hayranım dostum halen bazı şeylerde değişiklik olsa bile.
Unity nin performans sorunlarını saymazsak ki o da düzeldi artık problemi yok fazla o da iyi oyundur.
Ben olsam biraz nostalji olacak dövüş mekanikleri falan eski kalacak gibi ama hikayesi için sırf ac 2 , brotherhood , revelations dan başlar valhallaya kadar giderim.
Origins , odyssey , valhalla zaten açık dünya rpg oyun tarzında. Origins 80 90 saat sürüyor.
Odyssey 180 saat herseyi yapmak istersen.
Valhalla da 222 saatim var fulledigim için.
Son 3 lemeye başlamadan eski serilerden başlaman daha iyi olacak çünkü originsten başlayıp eskiye dönersin bazıları eski diye sarmayabilir ki son çıkan oyunlar diğer serilerden bile öncesinde geçiyor alakaları yok yani birbirleriyle.
Ac üstadı :) Ezio 3lemesine bakacağım hocam. İşte tam olarak sorduğum buydu hikaye olarak sizde iz bırakan diye. Aynı zamanda AC2 den itibaren’de oyna yazmışsınız. Seriyi en baştan alacak kadar zamanım yok. Ama eziolara bakacağım. Öneriler için teşekkür ederim.

Bilgisayarımın Psu yandı, tamirden çıkarsa inşallah :)

Ac üstadı :) Ezio 3lemesine bakacağım hocam. İşte tam olarak sorduğum buydu hikaye olarak sizde iz bırakan diye. Aynı zamanda AC2 den itibaren’de oyna yazmışsınız. Seriyi en baştan alacak kadar zamanım yok. Ama eziolara bakacağım. Öneriler için teşekkür ederim.

Bilgisayarımın Psu yandı, tamirden çıkarsa inşallah :)
O zaman ezio 3 lemesi ile korsan tema seversen Black flag
Fransız ihtilalini konu alan unity.
Londra zamanlarını görmek istersen syndicate
Sonrasında mısır konusu ile origins
Yunan konusu ile odyssey
Viking konusu ile valhalla.

Unity i de oynamani tavsiye ederim.
Gerisi devir olarak ilgini çekerse oynarsın.

Geri
Yukarı