En iyi Assassin's Creed oyunu nedir?

AC serisinin açık dünya formülü artık benim miğdemi bulandırmış durumda. AC Origins'i bitirdikten sonra AC Odyssey'i oynamayı çok kez denedim her seferinde bıkıp oyunu bıraktım. Açık dünyadan bıktım çizgisel oyun seviyorum diyeceğim ama başka oyunların açık dünyası zevk veriyor.

Biri bana izle demişti anlayabilesin diye Brotherhood ve Revelations önermişti kış indiriminde güzel indirim gelirse almayı düşünüyorum sıkılmadan oynamak istiyorum.
Brotherhood öneririm. Revelations her ne kadar Ezio üçlemesinin son oyunu olsada sıkıcı bir oyundu, ama mükemmel bir final yapmıştı seride.

Eski oyunları beni sarmamıştı. Black flag ilk zevk aldığım oyun oldu. Hikayesi çok güzeldi. Oynanış olarak ıslık çalıp robot gibi hareket eden düşmanı yanına çağırıp çalının içine çekmek biraz saçmaydı ama orada yakalanmamaya çalışmak güzel vakit geçirtiyordu. Gemi savaşları zaten efsaneydi.
Sonraki oyunları yine pek sevmedim. Origins fazla monoton gelmişti bana. Odyssey başları yine sıkılıcam hissi vermişti. Fakat odyssey'de ilk kiralık katille karşılaşıp ölmem ve ona karşı hırs yapmam beni oyunda tutmuştu. Sonra yaşadığın şehri terk edip denize açılınca aşırı merak oluştu. Oyun büyük bir macera ve harika manzaralar sunuyordu. Yeni yetenekleriniz açıldıkça eğlence artıyordu. Sonra suikast görevleri ortaya çıktıkça işin ciddi yanına da doyuyorsun. Kesmesi zevkli boss'lar. Arena dövüşleri. Tüm şehirlerin kalelerinde katliam yapıp şehrin el değiştirmesi. Aile hikayesi. Sayısız yan görevler. Rpg unsurları. Bulmaca tarzı keşifler. Sonu gelmiyordu. Oyun adeta büyüdükçe büyüyordu. Bittiğinde ise büyük bir boşluk hissi. Geçirdiğim 200 saatin sonunda bırakmak üzücüydü.
Valhalla'yı da bitirdim ama odyssey ile ilgili oyun çok büyük eleştirilerinden sonra cidden çok fazla şey kırpılmıştı. Oynanış ve yetenek ağacındaki düzeltmeler iyiydi.

Geri
Yukarı