En iyi B450 Anakartlar

Sizce En İyi B450 Anakart Hangisidir ?

• Gigabayt Aorus

• Tomahawk

• Tuf gaming Plus

• Msi Gaming Pro

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Bilgiler için çok teşekkürler arkadaşım...UEFI dediğin tam olarak nedir? Window kurulumunu biraz açabilirmisin? Yani hangi kademeleri yapmam gerekiyor?..
Umarım sen de en kısa zamanda kendi sistemini toplarsın...👍
Dostum UEFI ile Windows kurma diye Google'a yazdığında bir çok kaynak mevcut. Buradan yazarsam çok uğraşlı olacak. :)

Konunun açılış sorusuna istinaden yazıyorum, nedense kimse Gigabyte B450 Aorus Pro anakartı önermemiş :) Şahsi fikrim eğer overclock düşünülüyorsa zaten B450 yerine X470 veya X570 tercih edilmeli. Eğer işlemcimi takar düzgün bir şekilde kullanırım diyorsan yahu neden yok Msi, yok Asus düşünüyorsun ve Gigabyte markasını arkaya atıyorsun ki? B450 sınıfının şüphesiz en mantıklı ve dolu anakartlarından birisi. Bizzat kullanıyorum, daha önce de defalarca sistem topladım kendime ve arkadaşlarıma, ses kartından tut anakartın kalitesine kadar bu sınıf için mükemmel düzeyinde geldi bana. Corsair Vengeance serisinden 2*8 =16 Gb 3200 Mhz Ram satın aldım, onları da 3733 Mhz'de misler gibi kullanıyorum. Voltajlarını 1.20 V'tan 1.25 V'a çıkardım hiç bir sorun yok. Anakart hakkında söyleyebileceğim en önemli şey Bios güncellemesi olurdu. Anakartı aldığımda üzerinde F41 sürüm Bios yüklüydü, bu sürümü F50'ye yükselttiğimde hem Windows kullanımı açısından hem de stabilite bakımından sistem mükemmel oluyor. Ayrıca Asus ve Msi marka anakartlarda boot ederken illa bi bios görünecek sonra sisteme boot etmeye başlayacak. Gigabyte'ta son bios sürümü ile hiç bios'a uğramadan doğrudan çok hızlı bir şekilde Windows boot ediyor. Bu olayı da cabası benim gözümde. Sözün özü bence bu anakart düşünülecek bir olay bırakmamış olmalı. Her konuda çok artısı olan bir kart. Ayrıca 2 adet ARGB, 2 adet normal RGB led çıkışları var anakartın.

Çok ilginç linkdeki aynı anakart ve alacağım m.2 ssd ye sahip arkadaş windows 10 kurulumunu yapamamış..Acaba aynı sorunu ben de yaşar mıyım?

Bu konuda bilgisi olan ve daha yeni toplanmış olan bu sisteme windows 10 kurulumunun nasıl yapılacağını anlatabilen arkadaşlar olursa çok sevinirim.

Çok ilginç linkdeki aynı anakart ve alacağım m.2 ssd ye sahip arkadaş windows 10 kurulumunu yapamamış..Acaba aynı sorunu ben de yaşar mıyım?

Bu konuda bilgisi olan ve daha yeni toplanmış olan bu sisteme windows 10 kurulumunun nasıl yapılacağını anlatabilen arkadaşlar olursa çok sevinirim.
Merak etme. O konudaki sorun kurulum yapmaya çalışan arkadaşın bilgisizliğinden kaynaklı bir durum. Olur da o tarz bir durum yaşarsan hatayı verdiği ekranda diski seçip aşağıdan Sil yapıp bölümü silersin, daha sonra ileri deyip kuruluma devam edersin.

Merak etme. O konudaki sorun kurulum yapmaya çalışan arkadaşın bilgisizliğinden kaynaklı bir durum. Olur da o tarz bir durum yaşarsan hatayı verdiği ekranda diski seçip aşağıdan Sil yapıp bölümü silersin, daha sonra ileri deyip kuruluma devam edersin.

İnan arkadaşım ben de tam bilgili değilim...Hafta içinde sistemi toplamayı tamamlamış olacağım...
Aynı anakart ve m2.ssd yi kullanacağım için ilk windows 10 kurulumunu nasıl yapacağımı bana aşama aşama anlatabilir misin?. İnan çok makbule geçecek...

Şimdiden çok teşekkür ederim...

Ryzen 5 2600 işlemciyle yapılan testlere göre en iyi B450 anakartlarda ilk 5 şu şekilde.
Çok araştırdım diyen arkadaşlar neye göre araştırdınız?

Dosya Ekleri

• 4dddd593085d9c3449b20086ba9adf0d.png
    4dddd593085d9c3449b20086ba9adf0d.png
    202,1 KB · Görüntüleme: 56
  • ebd55dd472f7d6980aa23c7555b791fb.png
    ebd55dd472f7d6980aa23c7555b791fb.png
    193,9 KB · Görüntüleme: 55
Ryzen 5 2600 işlemciyle yapılan testlere göre en iyi B450 anakartlarda ilk 5 şu şekilde.
Çok araştırdım diyen arkadaşlar neye göre araştırdınız?
Haklısınız. Isıdan ötürü de sistem çat diye kapanıyor ve anakarttan alevler çıkıyor zaten.

Bu denli kağıt üstünde şeylere takılarak neden karar verirsiniz inanın anlamıyorum. Aynı işlemciyi paylaştığın listedeki 1. anakarta da taksan, 5. anakarta da taksan özünde elde edeceğin deneyim ikisinde de aynı. Derdin overclock sa zaten B450'de işin ne? E o zaman benzer fiyata gigabyte bu denli lüks veriyorken (ses kartı modeli, ethernet kartı modeli, giriş çıkışlar vs) neden gidip boş sayılacak msi anakart alırsın? Çocuk kandırma politikaları bunlar çok net, kaptırmayın kendinizi bu denli saçma şeylere arkadaşlar.

Bu tabloyu paylaşan arkadaş benim yazdıklarımı gördüğünde ve bu noktaya kadar okuyarak geldiğinde eminim ki bana çocuk mu diyorsun gibisinden saçma bir düşünceyle kendini de doldurmuşsundur fakat sözüm yalnızca sana değil lütfen boşuna yükselme. Yalnızca senin konforunu dahi etkilemeyen küçük şeyler için boşuna marka savunmayın, boşuna da insanları yanlış bilgilendirmeye devam etmeyin tek anlatmak istediğim budur. Bu kafada giderek (a markası b markasından 1 derece daha sıcak alınmaz bilmem ne zihniyetinden bahsediyorum) bir yere varılamaz!

Eğer gerçekten derecelerin vs bir önemi yoksa (ki yukarı tablodaki dereceleri gördüğünde insanın etkilenmemesi mümkün değil fakat gel gör ki gerçek kullanımda zerre fark edilecek bir durum dahi değil), her iki markada da aynı performansı alıyorsan ya ucuz olanına yönel yada illa o para cebinden çıksın istiyorsan daha dolu olanına yönel (nacizane düşüncem budur).

Haklısınız. Isıdan ötürü de sistem çat diye kapanıyor ve anakarttan alevler çıkıyor zaten.

Bu denli kağıt üstünde şeylere takılarak neden karar verirsiniz inanın anlamıyorum. Aynı işlemciyi paylaştığın listedeki 1. anakarta da taksan, 5. anakarta da taksan özünde elde edeceğin deneyim ikisinde de aynı. Derdin overclock sa zaten B450'de işin ne? E o zaman benzer fiyata gigabyte bu denli lüks veriyorken (ses kartı modeli, ethernet kartı modeli, giriş çıkışlar vs) neden gidip boş sayılacak msi anakart alırsın? Çocuk kandırma politikaları bunlar çok net, kaptırmayın kendinizi bu denli saçma şeylere arkadaşlar.

Bu tabloyu paylaşan arkadaş benim yazdıklarımı gördüğünde ve bu noktaya kadar okuyarak geldiğinde eminim ki bana çocuk mu diyorsun gibisinden saçma bir düşünceyle kendini de doldurmuşsundur fakat sözüm yalnızca sana değil lütfen boşuna yükselme. Yalnızca senin konforunu dahi etkilemeyen küçük şeyler için boşuna marka savunmayın, boşuna da insanları yanlış bilgilendirmeye devam etmeyin tek anlatmak istediğim budur. Bu kafada giderek (a markası b markasından 1 derece daha sıcak alınmaz bilmem ne zihniyetinden bahsediyorum) bir yere varılamaz!

Eğer gerçekten derecelerin vs bir önemi yoksa (ki yukarı tablodaki dereceleri gördüğünde insanın etkilenmemesi mümkün değil fakat gel gör ki gerçek kullanımda zerre fark edilecek bir durum dahi değil), her iki markada da aynı performansı alıyorsan ya ucuz olanına yönel yada illa o para cebinden çıksın istiyorsan daha dolu olanına yönel (nacizane düşüncem budur).
Kardeşim ben yapılan testleri ortaya koydum, marka savunucusu değilim. 2 tane masaüstü PC topladım. Bir tane bile MSI ürün almışlığım yok. MSI karta boş demen de ilginç olmuş. Diğer arkadaşlar ASUS en iyisi demiş, neye göre en iyi ASUS? Bunu bilimsel olarak ya da kullanıcı tecrübelerini ortaya koyarak açıklamaları lazım. Ben en azından benchmark testi koydum ortaya. Bugüne kadar ne Nvidia, ne MSİ, ne de İntel kullandım. Marka fanları genelde bu üç markada olur. Denk gelirse kullanırım tabi alerjim yok hiçbir bir markaya.

Kardeşim ben yapılan testleri ortaya koydum, marka savunucusu değilim. 2 tane masaüstü PC topladım. Bir tane bile MSI ürün almışlığım yok. MSI karta boş demen de ilginç olmuş. Diğer arkadaşlar ASUS en iyisi demiş, neye göre en iyi ASUS? Bunu bilimsel olarak ya da kullanıcı tecrübelerini ortaya koyarak açıklamaları lazım. Ben en azından benchmark testi koydum ortaya. Bugüne kadar ne Nvidia, ne MSİ, ne de İntel kullandım. Marka fanları genelde bu üç markada olur. Denk gelirse kullanırım tabi alerjim yok hiçbir bir markaya.
Yukarıda fazlasıyla açıklama yaptım zaten. MSI karta boş mu demişim istersen tekrar bir oku yazımı. Parantez içinde neleri kast ettiğimi gayet net yazmışım çünkü.

Gelelim neden senin paylaşımına bu denli kafayı takmamın sebebine. Önceki mesajında "çok araştırdım diyenler neye göre araştırma yaptınız" yazmışsın, bende sana soruyorum sen neye dayanarak bu şekilde ön yargıyla bu mesajı yazıyorsun insanlara? Bi kaç sözde derece değeri gördün diye midir bu mesajının sebebi? Sen gerçek hayatta hem MSI, hem GIGABYTE, hem ASUS'u tek tek deneyimledin mi ki insanları eleştirecek düzeyde mesajlar atabiliyorsun? Ki önceki mesajında da deneyimlemediğini söylemişsin zaten.

Rica ediyorum internette dolaşan kirli bilgiler ile önerilerde bulunmayalım arkadaşlar. Derecesi düşüktür tamam fakat farklı bir sorunu vardır belki o kartın kim bilir. Alacak arkadaşları da yanlış yönlendirmiş olursunuz. Yalnızca deneyimlediğiniz ürünlerle bu şekilde kesin konuşun ki kendinize bari bir saygınız olsun. İyi forumlar..

Yukarıda fazlasıyla açıklama yaptım zaten. MSI karta boş mu demişim istersen tekrar bir oku yazımı. Parantez içinde neleri kast ettiğimi gayet net yazmışım çünkü.

Gelelim neden senin paylaşımına bu denli kafayı takmamın sebebine. Önceki mesajında "çok araştırdım diyenler neye göre araştırma yaptınız" yazmışsın, bende sana soruyorum sen neye dayanarak bu şekilde ön yargıyla bu mesajı yazıyorsun insanlara? Birkaç sözde derece değeri gördün diye midir bu mesajının sebebi? Sen gerçek hayatta hem MSI, hem Gigabyte, hem ASUS'u tek tek deneyimledin mi ki insanları eleştirecek düzeyde mesajlar atabiliyorsun? Ki önceki mesajında da deneyimlemediğini söylemişsin zaten.

Rica ediyorum internette dolaşan kirli bilgiler ile önerilerde bulunmayalım arkadaşlar. Derecesi düşüktür tamam fakat farklı bir sorunu vardır belki o kartın kim bilir. Alacak arkadaşları da yanlış yönlendirmiş olursunuz. Yalnızca deneyimlediğiniz ürünlerle bu şekilde kesin konuşun ki kendinize bari bir saygınız olsun. İyi forumlar.

Paylaştığım fotoğrafın kirli bilgi olduğunu neye dayanarak söylüyorsun? :) Bu ASUS'cu arkadaşlar da keşke bu şekilde fotoğraf paylaşsalar.

Geri
Yukarı