En iyi diş macunu hangisidir?

Arkadaşlar herkesin önerisi için ayrı ayrı teşekkür ederim. Önerdiğiniz bütün markaları İnternet'ten baktım, hepsini de beğendim. Benim sorunum şu: Bembeyaz dişler ve diş bakımı için gerekli olacak, tam koruma falan diyorlar ya öyle gerekli işte...
Biraz satmak için üretilen yalanlar onlar.Sen düzenli fırçala,6 ayda bir temizlik bakımını yaptır gerisi fazla da önemli değil.Bu arada Oral-B pilli ve sarjlı fırçalar var onlardan da önerebilirim.Dişlerinin farklı yüzeylerini artık kalmadan temizleyebilirsin.

Hocam ben çok fazla diş macunu denedim. En son Eyüp Sabri Tuncer'in diş macununu görüp satın aldım. İçinde kimyasal maddeler yok doğal diş macunu. Ayrıca şimdiye kadar kullandığım en iyi macun. Size de tavsiye ederim. Ben Yunus Market'ten 16 liraya almıştım. Ayrıca 16 Nisan'da Bim'de fırsat ürünü olarak 13 liraya satılacak. Benimki de bitmek üzere Bim'den tekrar alacağım. Yanında dış fırçası veriyor, o da fena değil ama ben Oral-B'nin dış fırçasını kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• _20190412_160533.JPG
    _20190412_160533.JPG
    769,2 KB · Görüntüleme: 231
Diş macunu konusunda herhangi bir diş macununun iş görebileceği kanaatindeyim. Yani her marka veya tabiri caizse merdiven altı markaları tabii ki önermem. Fakat piyasada güncel kullanılan çok da abartılı olmayan diş macunları bence kafi. Diş macunundan ziyade diş fırçalama konusuna eğilmekte de fayda var.
Web de yaptığım bir arama sonucu şu makaleyi faydalı buldum. Bir okumakta fayda var.
Kendileri Nişantaşı diş kliniği. <- ilgili blog kısmı.
Bu da web siteleri UniqDent - Nişantaşı Diş Kliniği - Nişantaşı Diş Hekimi

Diş macunu konusunda florür içerikli almanız çokta bilinmedik markaları tercih etmemeniz yeterli olacaktır. Önemli olan diş fırçası ve fırçalama tekniğidir. İnternette fırçalama tekniğini bulabilirsin fırça olarak curaprox öneriyorum. Diş beyazlatma etkili olan diş macunlarına boşuna fazla para vermene gerek yok çünkü bir işe yaramazlar 😂 reklamlarda ve sosyal medyada gördüklerin gibi bembeyaz parlak dişleri fırçalamayla da elde edemezsin. Diş zaten tam beyaz renkte değildir hafif sarımtırak renktedir. Tabi beyaz dişler herkes ister daha estetik oldugu için. Diş beyazlatma isteyebilirsin diş hekiminden ya da laminete veneer yaptırmak isteyebilirsin. Her iki işleminde çeşitli avantajları ve dezavantajları mevcut. Yapılan diş beyazlatmalar tamamen sağlıklı mı derseniz hayır değil. Bunun kararını verecek olan kişi sizsiniz. Umarım faydalı olabilmişimdir birazcık. Diş macunu olarak dişeti probleminiz varsa paradontax güzel bir üründür aynı zamanda meridol de güzel bir markadır. Signal ipana sensodyne gibi bilindik markaları kullanabilirsiniz.

Bazı diş tellerine çeşitli kimyasal madde içeren diş macunlarının zarar verdiğini öğrendim. Hangi diş macununu alacağımı bilmiyorum. Diş teli fiyatları da uçmuş vaziyette onlara bir zarar gelirse tekrar para vermek istemiyorum. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

Öncelikle magnezyum ve Çinko takviyesi alın. Daha sonra her yerde bulunmayan benim tesadüfen bimde denk geldiğim bir diş macunu var çok memnun kaldım. İnternette araştırdım daha önce kullanan var mı diye ama çok fazla kaynak bulamadım.

Himalaya Triple Action adından bir diş macunu. Öncesinde çok bilindik diş macunlarını da kullandım ama sırf "deneyeyim fiyatı da uygunmuş" diye aldığım diş macunu hepsinden daha iyi çıktı. Birileri bizi kekliyor ama kim bilmiyorum. İçerikler, reklamlar, fiyatlar yanıltıyor sanırım.

Geri
Yukarı