En iyi fotoğraf makinesı markası nedir?

Teknik olarak bakarsanız RED makineler oldukça iyi. Fakat daha üste çıkmak isterseniz daha spesifik işler için yapılmış cihazlar mevcut.
Hocam yalnız RED makineler sinema kameraları (videography) değil mi? Fotoğraf makinesi değil de video kameralar olsaydı RED, ARRI gibi markalar dediğiniz gibi öne çıkan markalar.

Hocam yalnız RED makineler sinema kameraları (videography) değil mi? Fotoğraf makinesi değil de video kameralar olsaydı RED, ARRI gibi markalar dediğiniz gibi öne çıkan markalar.
Hocam hiç biri diğerinden tamamen üstün değil ki.

Teknik olarak baktığınızda bile hiç biri bir diğerine tamamen üstünlük kuramıyor.

Sony en iyisidir dersek Fujifilm Orta Format yapıyor ama Sony'de Tam Kare var sensör olarak. E şimdi Fujifilm Sony'den daha mı iyi? Elbette hayır sadece sensör boyutu ile ölçemeyiz ''en iyi'' kavramını. O yüzden en iyi diye bir şey yok bana kalırsa. En iyi kavramı duruma ve kullanım türüne göre değişir.

En iyi makine herkes için sahip olduğu makinedir. Bu kafada olmazsak çok üzülürüz çok.
Bende 2 gövde var mesela. Biri Olympus, diğeri Pentax. Hiç ismi geçmedi bu konuda. O nedenle ben fikir olarak en iyi makineyi bu markalar seçiyorum. Yoksa fakirliğime üzülürüm.

En iyi makine herkes için sahip olduğu makinedir. Bu kafada olmazsak çok üzülürüz çok.
Bende 2 gövde var mesela. Biri Olympus, diğeri Pentax. Hiç ismi geçmedi bu konuda. O nedenle ben fikir olarak en iyi makineyi bu markalar seçiyorum. Yoksa fakirliğime üzülürüm.
Hocam maalesef ''Canon knk ya en iyi makine çok güzel çekiyo'' gibi bir algı var. Piyasada Canon'u cebine sokup dolaştıracak onlarca marka varken isimleri bile bilinmiyor. İyi makinelere sahipsiniz hocam iyi çekimler.

Hocam maalesef "Canon kanka ya en iyi makine çok güzel çekiyor" gibi bir algı var. Piyasada Canon'u cebine sokup dolaştıracak onlarca marka varken isimleri bile bilinmiyor. İyi makinelere sahipsiniz hocam iyi çekimler.

Teşekkür ederim.
Herkes telefon dışında fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekmeyi deneyimlemeli şu hayatta.

Geri
Yukarı