En iyi güç kaynağı markaları nedir?

Çünkü güç kaynağının verebildiği toplam güç 600W. İşlemci ve ekran kartları, 12V kanalından beslenir. 12V kanalından güç alan donanımlara giden güç 600W değil 504W oluyor. Yani 504W kadar besleyebilecek ekran kartı + işlemci kombinasyonu koyabiliyorsun sistemine.

Her güç kaynağında bu olay oluyor mu? Aşağıdaki yorumlar başka şahıslara ait yorumlardır Xigmatek PSU'lar hakkında

6 yıldır Xigmatek 600W 80+ PSU'yu kullandım ve bir sorun çıkarmamıştı. Ama markadan öncede model de önemli. Modeline göre değişebilir. Siz bütçenizi söyleyin daha iyi öneri yapılabilir.

7-8 yıla yakın Xigmatek 650W 80+ PSU kullanıyorum. Xigmatek evet bilindik marka. İyi bir markadır. Gözünüz kapalı alın. Gerçekten çok kaliteli bir malzeme kalitesi ve kondansatör, iç devreleri vs. her şeyi kaliteli. İç rahatlığı ile alın. Üzülmezsiniz.

Xigmatek alınabilir. PSU markaları arasında iyi markalara koyarım ben şahsen.

Kasaları bilemem ama PSU olarak fiyatına göre iyidir. Modüler 600W 80+ serifikalı bir modelini kullanıyorum. 12V kanalından çıkışı gayet iyi. Aynı modelin 500W olanı için iyi yorum yapamıyorum tabi. Modele bağlı olarak standartları değişkenlik gösterebiliyor.

Arızasını henüz görmedim. Kendime ve çevreme topladığım bilgisayarlarda hep bu PSU'yu tercih ettim. Bir sıkıntı çıkarmadılar henüz. Çıkaracaklarını da sanmıyorum. Dandik PSU markaları ile kıyaslanamaz ama çok üstün bir marka olduğunu da düşünmüyorum.

Şahsen kötü bir marka olduğunu düşünmüyorum dandik bir marka olsa bir çoğunda böyle yorumlar olmazdı. @BerkayZ87

Son düzenleme:
Her güç kaynağında bu olay oluyor mu?
Hayır.

Örneğin High Power Performance GD 600W modelini ele alalım. 12V kanalından 600W'nin tamamını verebiliyor.

1653239462917.png

Şahsen kötü bir marka olduğunu düşünmüyorum dandik bir marka olsa bir çoğunda böyle yorumlar olmazdı. @BerkayZ87
Hocam, istediğiniz bilgiye inanmakta özgürsünüz. Ama ben buraya açık açık kötü özelliklerini yazdım, onlar ise sadece havadan sudan sallanan 2-3 ağızdan düşmeyen ezber cümleyi yazmışlar. Attığın o alıntı mesajların hiçbirisinin benim gözümde değeri yok.

Son düzenleme:
Hayır.

Örneğin High Power Performance GD 600W modelini ele alalım. 12V kanalından 600W'nin tamamını verebiliyor.

Eki Görüntüle 1396405

Hocam, istediğiniz bilgiye inanmakta özgürsünüz. Ama ben buraya açık açık kötü özelliklerini yazdım, onlar ise sadece havadan sudan sallanan 2-3 ağızdan düşmeyen ezber cümleyi yazmışlar. Attığın o alıntı mesajların hiçbirisinin benim gözümde değeri yok.

Doğrudur hocam herkesin fikri kendine.

Her güç kaynağında bu olay oluyor mu? Aşağıdaki yorumlar başka şahıslara ait yorumlardır Xigmatek PSU'lar hakkında:

Bizim milletin kullanıcı incelemelerine bakmak iyi bir yöntem değil, Rampage'in saçma sapan PSU'larına F/P ürünü diyebilen bir topluluğun yorumlarını değil ürünün teknik özelliklerine göre yorum yapmak daha doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı