En iyi hikayeli oyunlar nelerdir?

Korku oyunlarını sevmediğini söylemişsin pek korku oyunu sayılır mı bilmem ama sana Dying Light önerebilirdim ama sen yine de bir bak derim halihazırda indirimdeyken, ben hikayesini çok beğenmiştim, eğer indie tarzında oyunları seversen Undertale önerebilirim ve Witcher evrenine kesinlikle girmelisin şiddetle tavsiye ederim, Assassin's Creed serisinde güzel hikayeli oyunlar var Ezio üçlüsü gibi onları oynayabilirsin, Hellblade Senua's Sacrifice oynayabilirsin yine güzel bir oyundur, kesinlikle tavsiye edebileceğim bir diğer oyun ise Dishonored özellikle ilk oyunu çok güzeldir oyun bittikten sonra DLC paketlerini oynayabilirsin oyunun kendisi kadar güzel onlar da, biraz eski kalıyor fakat Fallout New Vegas bence serinin en iyi oyunu bakabilirsin, şimdiden sonra kısa kısa gideyim. Mass Effect serisi, Batman serisi, Bioshock serisi ve Prey'i de önererek bu uzun ve biraz karışık listeyi sonlandırabilirim sanırım 😅

Korku oyunlarını sevmediğini söylemişsin pek korku oyunu sayılır mı bilmem ama sana Dying Light önerebilirdim ama sen yine de bir bak derim halihazırda indirimdeyken, ben hikayesini çok beğenmiştim, eğer indie tarzında oyunları seversen Undertale önerebilirim ve Witcher evrenine kesinlikle girmelisin şiddetle tavsiye ederim, Assassin's Creed serisinde güzel hikayeli oyunlar var Ezio üçlüsü gibi onları oynayabilirsin, Hellblade Senua's Sacrifice oynayabilirsin yine güzel bir oyundur, kesinlikle tavsiye edebileceğim bir diğer oyun ise Dishonored özellikle ilk oyunu çok güzeldir oyun bittikten sonra DLC paketlerini oynayabilirsin oyunun kendisi kadar güzel onlar da, biraz eski kalıyor fakat Fallout New Vegas bence serinin en iyi oyunu bakabilirsin, şimdiden sonra kısa kısa gideyim. Mass Effect serisi, Batman serisi, BioShock serisi ve Prey'i de önererek bu uzun ve biraz karışık listeyi sonlandırabilirim sanırım 😅

Teşekkürler bu kadar uzun bir mesaj yazdığın için :) Hepsini deneyeceğim ama Dishonered 2 oynamıştım beni pek sarmamıştı Batman'da öyle, teşekkürler bu 2'si hariç hepsini deneyeceğim. :)
Quantum Break
Spec Ops The Line
Call Of Duty Black Ops 1
Battlefield 3 / Hardline
Wolfenstein The New Order / The New Colossus
Dishonored 1/2
GTA 4
Hitman Absolution
SOMA
Life is Strange
Alan Wake
Prototype 2
Get Even
Assassin's Creed 2 / Brotherhood / Revelations / 3 / Unity / Syndicate
Mafia 2
Resident Evil 7 Biohazard
Splinter Cell Blacklist

Bunlar benim en beğendiğim hikayeli oyunlar listemde, daha vardı ama yazmadım.
Teşekkürler deneyeceğim.
En sevdiğim ve hikayesini iyi bulduğum oyun "gocamansevdam" RDR2'dir üstüne oyun tanımam. Ama klavye mouse ile oynamadım, klavye mouse ile muhtemelen at sürme gibi şeyler biraz daha zevksiz olacaktır. Mümkünse oyun kolu ile oynanı tercih ederim.
112GB çok değilmi? :D
He bu arada Half-Life evrenine başlamak isteyenler ilk oyunu standart Half-Life oynamak yerine Black-Mesa Source oynasın. Hikayeye odaklanıp Türkçe alt yazı modunu bulabileceğiniz harika bir oyun. Topluluk yapımı REMAKE çalışması. :)

Eki Görüntüle 524474
Eki Görüntüle 524473
Hm indireceğim galiba..
Metro 2033, Metro Last Light, Metro Exodus.
Korku oyunlarından korkarım. :(
Undertale, Call of Duty moder warfare serisi, Crysis 1, 2 ve 3, Witcher 2 ve 3, Doom 2016 ve eternal, celeste, Resident Evil 4, killzone 2, beholder 1 ve 2, Just Cause 3 bunlara bakabilirsin.
Teşekkürler araştıracağım.
Bu arada Resident Evil 7: Biohazard oynanır mı?

Son düzenleme:
Warframe'in güzel bir hikayesi var açıkçası bayağı geniş ama anlaması biraz zor oyun içinde ki questlere aşırı kafa yorman lazım questin her bir yerinde Lore var oyunda Cephalon Fragment, Kuria gibi oyunun hikayesini anlatan taranabilir objeler var tabi hikayeyi anlamak epey bir zor.

Spec Ops: The Line mükemmel bir oyundur. Savaşın kötü tarafını harika anlatır. Atmosferi ve psikolojisi şaheserdir. 8 saat civarında, çabuk biter. Ama tekrar söylüyorum, savaş psikolojisi harikadır. Katana Zero; hikayesini, oynanışını, müziklerini ve diğer her şeyini sevdiğim nadir oyunlardan. 4 saat civarı, nolur oyna. Kısa zaten. Hikayesi, şu ana kadar en sevdiğim hikayelerden. Mükemmel bir oyundu. Nolur hafızamı silin de tekrar oynayayım. O hikayeye aşığım resmen. En çok bunu oynamanı isterim.

BioShock Infinite'e bakmanı öneririm hikayesi ile beni bayağı etkilemişti.Grafik açısından biraz eski gelebilir,çizgisel grafiklere sahip ama buda oyuna ayrı bir sevimlilik katmış.

Geri
Yukarı