En iyi kalıcı saç boyası hangisi?

Liber Pater

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Saçımı kalıcı olacak şekilde yeşil veya turkuaz rengine boyatacağım. Boya ve açıcı önerebilir misiniz? Saçım olabilecek en koyu saç. Telleri de ince. Mümkünse içinde keratin olsun ve davines gibi amonyak içermesin. Kuaförde boyatacağım, profesyonel ürünler olabilir sorun değil.

Saçımı kalıcı olacak şekilde yeşil veya turkuaz rengine boyatacağım. Boya ve açıcı önerebilir misiniz? Saçım olabilecek en koyu saç. Telleri de ince. Mümkünse içinde keratin olsun ve davines gibi amonyak içermesin. Kuaförde boyatacağım, profesyonel ürünler olabilir sorun değil.
Boyama.

Sadece denemek istiyorum. Rasta ördürmek için 1-2 ay sonra saçımı kestirip tekrar uzatacağım. 8-11 arası açıp manic panic atomic turqoise denemek istiyorum. Eğer pişman olmazsam rasta yaptırmadan öncede boyatacağım. Zaten kesinlikle boyatacağım sadece tavsiye istemiştim. :)

Kardeşimde saçlarını boyayıp duruyor uyuz oluyorum. Bu sevdadan vazgeçmenizi öneririm. Saçlarıma şampuan bile vurmuyorum zarar veriyor.
Keratin içeren boyalar var zararı verdiği kadar faydayı da veriyor. Hem panzehir hem zehir. Tabii ki hiç zarar vermiyor değil ama turkuaz ve turuncu renkleri inanılmaz yakışıyor bana. Buna kendim karar vermedim. Biraz zarar görmesi sorun değil benim için. Zaten kestirip rasta yaptıracağım. 18 yaşımı bekliyorum :/

Düz saçım olsaydı kesinlikle koyu turkuaz, koyu pembe ya da açık maviye boyardım. Umarım yakışır.
Yarısını başta koyu pembe yapacaktım, 18 falan dinlemez direk makasla kafama dalarlar diye turkuaz yapacağım dedim ve boyaları doğum günümden sonra hemen almaya karar verdim. Öneriniz için teşekkürler. Kullanacağım boya manic panic'in atomic turqoise boyası. Şöyle bir örnek var:
atomic-turquoise5-460x460.jpeg

En net burada gözüküyordu o yüzden bunu attım. Benim yapacağım 2 ton koyu olacak çünkü teyzeme danıştım 11 ton açmak yerine 8-9 ton açmak hem daha sağlıklı olur hem daha kısa sürer dedi. Belki davines'in yeşilini kullanabilirim. Onu kullanmak için 6-7 ton yeterli geliyormuş. Nasıl duracağını kafamda biraz kuruyorum ama pek güzel bir sonuç ortaya çıkmıyor. Lacivertde kullanabilirim. Cotton pink çok çekici bir renk bence ama canım milletim gözünü ayıramaz üzerimden ve içinden şunu söyler diye düşünüyorum "i**e mi la bu?" e tabii buda arkadaş ortamında falan baya rahatsız eder beni doğal olarak. Yani kısacası attığım renk önceliğim.

Yarısını başta koyu pembe yapacaktım, 18 falan dinlemez direk makasla kafama dalarlar diye turkuaz yapacağım dedim ve boyaları doğum günümden sonra hemen almaya karar verdim. Öneriniz için teşekkürler. Kullanacağım boya manic panic'in atomic turqoise boyası. Şöyle bir örnek var: Eki Görüntüle 433794

En net burada gözüküyordu o yüzden bunu attım. Benim yapacağım 2 ton koyu olacak çünkü teyzeme danıştım 11 ton açmak yerine 8-9 ton açmak hem daha sağlıklı olur hem daha kısa sürer dedi. Belki davines'in yeşilini kullanabilirim. Onu kullanmak için 6-7 ton yeterli geliyormuş. Nasıl duracağını kafamda biraz kuruyorum ama pek güzel bir sonuç ortaya çıkmıyor. Lacivertde kullanabilirim. Cotton pink çok çekici bir renk bence ama canım milletim gözünü ayıramaz üzerimden ve içinden şunu söyler diye düşünüyorum "i**e mi la bu?" e tabii buda arkadaş ortamında falan baya rahatsız eder beni doğal olarak. Yani kısacası attığım renk önceliğim.
Güzel gözüküyor sıfatını bilmediğim için yorum yapamıyorum. Milletin ne dediği bir gram umurumda olmadığı için saçım düz olsaydı dediğim 3 rengi sırayla yapardım renkleri cinsiyete ayıran özürlüler gidip acı içinde kıvranarak ölebilirler.

Güzel gözüküyor sıfatını bilmediğim için yorum yapamıyorum. Milletin ne dediği bir gram umurumda olmadığı için saçım düz olsaydı dediğim 3 rengi sırayla yapardım renkleri cinsiyete ayıran özürlüler gidip acı içinde kıvranarak ölebilirler.
Bende öyle düşünüyordum ama bir arkadaşım saçını birkaç hafta önce kızıla boyattı ve sırf milletin bakışlarından rahatsız olduğu için kestirmek zorunda kaldı. Gerçekten rahatsız edici bu bakışlar. Metroda dik dik 20 kişi kafanızdaki saça göz dikiyor düşünsenize. Ben bile rahatsız oldum ona bakmalarından. Birde neden boyamak için saçınızın düz olmasını istiyorsunuz anlamadım. Bu işlerden pek anlamam ama düzleştirme işlemleri oluyor onlardan yaptırıp boyatmak mümkün değil mi?

Bende öyle düşünüyordum ama bir arkadaşım saçını birkaç hafta önce kızıla boyattı ve sırf milletin bakışlarından rahatsız olduğu için kestirmek zorunda kaldı. Gerçekten rahatsız edici bu bakışlar. Metroda dik dik 20 kişi kafanızdaki saça göz dikiyor düşünsenize. Ben bile rahatsız oldum ona bakmalarından. Birde neden boyamak için saçınızın düz olmasını istiyorsunuz anlamadım. Bu işlerden pek anlamam ama düzleştirme işlemleri oluyor onlardan yaptırıp boyatmak mümkün değil mi?
Saçım saf kıvırcık(bonus) fön işe yaramıyor. "Neye bakıyorsunuz?" Diye sorsa yarısı kafasını çevirirdi zaten. Hiçbir şekilde milleti umursamıyorum ve rahatsız olmuyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı