Windows 7 programlar kurulurken "KERNEL32.dll" hatası

FikretKISA

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus P5LD2-X/1333
Intel Core 2 Duo E8400
Kingston 4GB
Asus NVIDIA GeForce GT 420
Hitachi (160GB) & Samsung (1TB) & Toshiba (2TB)
RAM
4GB
SSD veya HDD modeli
Hitachi & Samsung & Toshiba
Ekran kartı
Asus NVIDIA GeForce GT 420
Anakart
Asus P5LD2-X/1333
İşlemci
Intel Core 2 Duo E8400
Merhaba. Burası dahil birçok sayfada araştırma yaptım fakat bir türlü sonuca ulaşamadım.
Bilgisayarım eski olduğu için Windows 10 işletim sisteminden Windows 7'ye geçiş yaptım fakat bazı programların kurulumunda KERNEL35.dll sorunu ile karşılaşıyorum.

Konuya hakim olup, sorunu çözenler oldu mu?
  • Orijinal Windows 7 64 Bit Ultimate yüklü + crack değil, orijinal ürün anahtarı ekli
  • .NET Framework + DirectX + Visual C++'ların hepsi güncellendi
  • Güncellemelerin tamamı yüklü durumda
KERNEL32.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı programlar güncelleme ile birlikte Windows 7 desteğini kaldırdı artık. Bu durumda siz Windows 7 makinede yükleme yapmak isteyince hatalar vermesi normal. Windows 10 Lite sürümlerine bakın.

Bu cihazda Windows 10 LTSC 2019 kurmanızı tavsiye ederim. 2029'a kadar güvenlik güncellemelerini, dolayısıyla bu tip hata veren uygulamaları destekleyecek. Ekstra olarak kullanabilirseniz benim gibi Linux da kullanmanızı tavsiye ederim.

Merhaba. Burası dahil birçok sayfada araştırma yaptım fakat bir türlü sonuca ulaşamadım.
Bilgisayarım eski olduğu için Windows 10 işletim sisteminden Windows 7'ye geçiş yaptım fakat bazı programların kurulumunda KERNEL35.dll sorunu ile karşılaşıyorum.

Konuya hakim olup, sorunu çözenler oldu mu?
  • Orijinal Windows 7 64 Bit Ultimate yüklü + crack değil, orijinal ürün anahtarı ekli.
  • .NET Framework + DirectX + Visual C++'ların hepsi güncellendi.
  • Güncellemelerin tamamı yüklü durumda.
Eki Görüntüle 2208357

Hocam hangi programda oluyor ben YouTube'dan baktım bir program sayesinde çözüldü.

Bazı programlar güncelleme ile birlikte Windows 7 desteğini kaldırdı artık. Bu durumda siz Windows 7 makinede yükleme yapmak isteyince hatalar vermesi normal. Windows 10 Lite sürümlerine bakın.
Kullandığım programlar işletim sisteminin alt versiyonlarını desteklemediği için, üst işletim sistemi kullanmam gerekiyor.

Bu cihazda Windows 10 LTSC 2019 kurmanızı tavsiye ederim. 2029'a kadar güvenlik güncellemelerini, dolayısıyla bu tip hata veren uygulamaları destekleyecek. Ekstra olarak kullanabilirseniz benim gibi Linux da kullanmanızı tavsiye ederim.
Windows 10 kurup işlerimi halledip tekrar Windows 7'ye geçiş yapmaya karar verdim.

Hocam hangi programda oluyor ben YouTube'dan baktım bir program sayesinde çözüldü.
Normalde hatırlamadığım bir çok programda aynı şeyi yaşıyorum (Daha önceden de birkaçkez yaşamıştım) en son format attıkdan sonra Google Drive Masaüstü uygulamasını kurarken karşılaştım.
Büyük ihtimal kurmaya çalıştığım programlar Windows 7 desteklerini sona erdirdikleri için KERNEL32.dll sorunu yaşanıyor.

Kullandığım programlar işletim sisteminin alt versiyonlarını desteklemediği için, üst işletim sistemi kullanmam gerekiyor.

Windows 10 kurup işlerimi halledip tekrar Windows 7'ye geçiş yapmaya karar verdim.

Normalde hatırlamadığım birçok programda aynı şeyi yaşıyorum (daha önceden de birkaçkez yaşamıştım) en son format attıkdan sonra Google Drive masaüstü uygulamasını kurarken karşılaştım.
Büyük ihtimal kurmaya çalıştığım programlar Windows 7 desteklerini sona erdirdikleri için KERNEL32.dll sorunu yaşanıyor.

Hocam bende vxkex isimli program sayesinde çözüldü antivirüs uyarı veriyor fakat boş ver bende bir şey olmadı bence denemelisin Windows 10 kurmadan önce dene derim.

Hocam bende vxkex isimli program sayesinde çözüldü antivirüs uyarı veriyor fakat boş ver bende bir şey olmadı bence denemelisin Windows 10 kurmadan önce dene derim.
Hemen bakıyorum vxkex Programa 🫶

Hemen bakıyorum vxkex programa 🫶

Bula bilmezseniz https://github.com/vxiiduu/VxKex/releases/download/Version1.1.1.1375/KexSetup_Debug_1_1_1_1375.exe bu linke tiklayarak direk indirebilirsiniz.

Chrome kullaniyorsan uyarı verecektir sakla deyip geçin.

Vxkex i kurduktan sonra açılmayan programın üzerine sağ tıkladıktan sonra özelliklerde kısayolun sağında vxkex olacak oradan enable vxkex for this program tikini işaretliyin çalışacaktır (bence ben denedim oldu)

Bula bilmezseniz https://github.com/vxiiduu/VxKex/releases/download/Version1.1.1.1375/KexSetup_Debug_1_1_1_1375.exe bu linke tiklayarak direk indirebilirsiniz.

Vxkex i kurduktan sonra açılmayan programın üzerine sağ tıkladıktan sonra özelliklerde kısayolun sağında vxkex olacak oradan enable vxkex for this program tikini işaretliyin çalışacaktır (bence ben denedim oldu)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    424,4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Bu sefer de google driver ile iligli işletim sistem uyumsuzluğu ve farklı program kurulumunda ekran kartı ile ilgili hata verdi.
Bu sorunları daha önceki zamanlarda da yaşamıştım, o yüzden önceki dönemlerde sırf bu eksiklerden dolayı windows 10 kullanıyordum.
Sonrasında belki bu sefer Windows 7 sorunlarını hal ederim dedim, ama baktım ki yine olmuyor.
Birde ek yazılımlarla sorunları çözmeye çalıştıkça, sistemde kirlilik olduğu için rahatsız oluyorum.
Bu yüzden tekrar windows 10'a geçmeye karar verdim, ma önerdiğin programı da araştırdım etkili oluyormuş.
Onuda not ettim, ilerleyen zamanlarda belki lazım olur diye :)
Alakan için teşekkür ederim @ErenWindows7

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    72,7 KB · Görüntüleme: 17
Bu sefer de Google driver ile iligli işletim sistem uyumsuzluğu ve farklı program kurulumunda ekran kartı ile ilgili hata verdi.
Bu sorunları daha önceki zamanlarda da yaşamıştım, o yüzden önceki dönemlerde sırf bu eksiklerden dolayı Windows 10 kullanıyordum.
Sonrasında belki bu sefer Windows 7 sorunlarını hal ederim dedim, ama baktım ki yine olmuyor.
Bir de ek yazılımlarla sorunları çözmeye çalıştıkça, sistemde kirlilik olduğu için rahatsız oluyorum.
Bu yüzden tekrar Windows 10'a geçmeye karar verdim, ma önerdiğin programı da araştırdım etkili oluyormuş.
Onuda not ettim, ilerleyen zamanlarda belki lazım olur diye :)
Alakan için teşekkür ederim @ErenWindows7

Bende teşekkür ederim bir faydam dokunduysa size çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı