En iyi kırpılmış Windows sürümü hangisidir?

omurkayracakir

Hectopat
Daha öncesinde RekOS kullandım fakat eski bir Windows sürümü kullandığı için Photoshop gibi güncel uygulamaları kullanamadım. ReviOS kullanıyorum uzun süredir ve memnun olduğumu söyleyebilirim. Tek sıkıntı çektiğim konu, bilgisayıma Türkçe dil paketi kurarken biraz uğraştım ve yarım yamalak oldu. Farklı bir bilgisayarda denediğimde tamamen Türkçeleşmişti her şey aynı olmasına rağmen. Son zamanlarda oyunlarda drop yemeye başladığım için bu durum canımı sıkmaya başladı. Ben de hazır format atacağım bari en iyisini kurayım dedim. Sizce en iyi modlanmış Windows hangisi? Siz hangisini kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?

Daha öncesinde RekOS kullandım fakat eski bir Windows sürümü kullandığı için Photoshop gibi güncel uygulamaları kullanamadım. ReviOS kullanıyorum uzun süredir ve memnun olduğumu söyleyebilirim. Tek sıkıntı çektiğim konu, bilgisayıma Türkçe dil paketi kurarken biraz uğraştım ve yarım yamalak oldu. Farklı bir bilgisayarda denediğimde tamamen türkçeleşmişti her şey aynı olmasına rağmen. Son zamanlarda oyunlarda drop yemeye başladığım için bu durum canımı sıkmaya başladı. Ben de hazır format atacağım bari en iyisini kurayım dedim. Sizce en iyi modlanmış Windows hangisi? Siz hangisini kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?

En iyisi stock Windows kurup sistem ve hizmet ayarlarını yapmanız. Uğraşmak istemezseniz AtlasOS yeni versiyonu çıkmış deneyin derim.

Bir kaç gün önce yeni AtlasOS'a geçtim. Daha yeni geçtiğim için çok bir şey söylemem doğru olmaz fakat sitesinde iddia ettiği gibi RAM kullanımı o seviyeye kadar düştü. Oyunlardaki performans için bir şey söyleyemem çünkü kurduğumdan beri sadece bir kaç dakikalığına HOI4 girmiştim ki bu oyunda FPS testi yapılmaz.

Birkaç gün önce yeni AtlasOS'a geçtim. Daha yeni geçtiğim için çok bir şey söylemem doğru olmaz fakat sitesinde iddia ettiği gibi RAM kullanımı o seviyeye kadar düştü. Oyunlardaki performans için bir şey söyleyemem çünkü kurduğumdan beri sadece birkaç dakikalığına HOI4 girmiştim ki bu oyunda FPS testi yapılmaz.
8 GB RAM'li APU sistemimde Forza Horizon'da 4'te sürekli drop yiyordum AtlasOS geçince düzeldi yani bir nebze FPS değil de ram kaynaklı dropları azaltıyor diyebiliriz.

Her sistemde farklı tepki verebildiği için ve bazı programlar custom OS Windowslarda çalışmadığı için kendiniz yükleyip deneyerek kendinize göre en iyisini bulabilirsiniz. AtlasOS revaçta olan ve kullanılan bir OS bence denenmeli ayrıca Twitch platformunda FPS oyunları üzerine yayın yapan SoPrecious'un discordunda yayınladığı spos'ta benim kullanıp beğendiğim bir OS'tur.

Bilgisayarı yeniden başlattım RAM kullanımım boştayken 1.5 GB, CPU da ise 71 işlem vardı. Yeni çıkan bir Ghost Spectre var. Bir göz attım ama aşırı karışık duruyor ama en iyi de olduğunu söylüyorlar.

Bilgisayarı yeniden başlattım RAM kullanımım boştayken 1.5 GB, CPU da ise 71 işlem vardı. Yeni çıkan bir Ghost Spectre var. Bir göz attım ama aşırı karışık duruyor ama en iyi de olduğunu söylüyorlar.
Benim 8 GB RAM'im var, yeniden başlattığımda sizinkinden daha düşük kullanım alıyorum. RAM 890-950 MB oluyor, işlemler 30-40 civarı olması lazımdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı