En iyi oyuncu kulaklıkları

246675

Kilopat
Makaleler
6
En iyi oyuncu kulaklıkları. Hazırsanız başlayalım.

DROP X Sennheiser PC38X
CeH9BYVoTniYOsScfzZ0_PC (1).jpeg
Empedans (direnç): 28 Ω
Ses basınç seviyesi(hassasiyet): 109 dB
2.5 m PC kablosu, 2 x 3.5 mm ayırım TRS konnektör
1.5 m console kablosu, 1 x 3.5 mm TRRS konnektör

Sürücü ve prensibi: Dinamik, açık

Sürmesi çok kolay bir kulaklık. Bir telefondan veya bilgisayardan çok rahat çalışır. Bilgisayarınızın DAC'i kötü olsa bile.

Ses grafiği:
PC38X-1024x469.jpg

Crinacle'dan aldığım grafiğe göre bu kulaklık tamamen düz. Bas ve vokal kısmı yani mid gayet güzel oturmuş. Tizde abartı görmüyoruz.

Sahne:
Neredeyse HD58X ile aynı sahneye sahip. SHP9500 kadar geniş değil ancak bir oyuncu kulaklığı için çok iyi. Sesin geldiği yeri nokta atışı ile
kavrayabiliyorsunuz.

Benim düşüncem: PC37X'in güncellenmiş versiyonu gibi düşünün, ancak biraz daha pahalı ve çok daha iyi. Ancak keşke fiyatı düşük olsaydı böylece
herkes alabilirdi.

DROP X Sennheiser PC37X
XRtczGRSY6iogWlwjgBy_MD-36678_20170313143205_102f7812ad0a0b91_20170530143221_20180719135912.jpeg
Empedans(direnç): 50 Ω
Ses basınç seviyesi (hassasiyet): 116 dB
3.5 mm kulaklık girişi
3.5 mm mikrofon girişi

Empedans yüksek ancak hassasiyet de PC38X'e göre yüksek. Bu kulaklığı sürmesi, PC38X'den daha kolay. Ancak ses seviyesine dikkat edin.
Benim KZ ZSN Pro X, bilgisayarda %60, telefonda maksimumdan 4 tık çalışıyor. çünkü ses hassas bir kulaklık.

Ses grafiği:
Sennheiser-PC37X-Cal-redo.jpeg

SoundGuys'dan aldığım grafiğe göre sub-bass biraz az PC38X'e göre. Mid ortalı, ve tiz de dengeli görünüyor. Tizin böyle olduğuna inanmıyorum ama, tiz yine arttırılmıştır. Bu grafik büyük ihtimalle compensated grafik, saf ses yine dengeli.

Sahne:
PC38X'den biraz daha sıkışık olduğunu düşünüyorum. Aynı da olabilir, ama bir kapalı kulaklık kadar sıkışık olmadığına emin olabilirsiniz.
Sesin geldiği yeri de yine iyi şekilde kavrayabiliyorsunuz.

Benim düşüncem: Bu listedeki en iyi kulaklık bu olabilir fiyatına göre. Bazen bu kulaklık 90$'a kadar düşüyor. Vergilerle 130$ geçmiyor.

Astro A40
71y201WP+AL.jpg
Empedans(direnç): 48 Ω
Ses basınç seviyesi: -
3.5mm Mini-stereo ve PC ayırıcı

Astro A50'yi biliyordum ancak bu kulaklığı görünce biraz aşık olmamak elde değil. Özelliklerini ve grafiğini görünce cidden arkaya bakmıyorsunuz.

Ses grafiği:
raw-frequency-response-l-14-graph-small (1).jpg

Oyun için bas gerek, PC38X dengeli, PC37X biraz az. Burada arttırılmış ve bu oyunda avantaj sağlar silah ve ayak sesi açısından.
Müzik için de kötü değil kesinlikle. Eğer çok bas seviyorsanız, PC38X ve 37X'e göre daha iyi. Ama kaliteli bas istiyorsanız tabii ki Sennheiser'lar önde.

Sahne:
Sahne PC38X'den daha geniş gösterilmiş RTINGS.com'da. Neden bilmiyorum ama bana arkası kapalı bir kulaklık gibi geldi ancak geniş sahne oyun için gerekli.

Benim düşüncem: Bence çok gelişmiş bir kulaklık. Bilgisayardan programı ile kontrol edebiliyorsunuz, Türkiye'de piyasadaki oyuncu kulaklıklarına göre çok daha iyi,
ancak fiyat açısından bence biraz pahalı.

Astro A10
10488226676786.jpg
Empedans(direnç): 32 Ω
Ses basınç seviyesi(hassasiyet): -
Sürücü ve prensibi: Dinamik, kapalı.

Bu fiyata alabileceğiniz en iyi kulaklık olabilir. Olabilir diyorum çünkü bazı Logitech kulaklıkları var kararsız olduğum, G332 gibi.
Ancak ses grafiği kısmında neden en iyi olduğunu göstereceğim.

Ses grafiği:
raw-frequency-response-l-14-graph-small (2).jpg

Şimdi kesinlikle dengeli diyemeyiz ancak, distortion ve tutarlılık grafiklerinde bence diğer kulaklıkları geçiyor.
Ancak kulaklık kullanıldıkça ses kalitesinin arttığına inanılıyor, bunu da göz önünde bulundurun.

Sahne:
Geniş diyemeyiz ancak oyun için sınır diyebilirim. Noktalama bir yandan, gayet iyi.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, ihtiyacı olan birine bu konuyu önerirseniz çok memnun olurum. İyi dinlemeler!
Eğer Astro A10 sesi ağır gelirse, bilgisayardan EqualizerAPO, telefondan Wavelet ile dengeleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Astro A10 düşünüyordum fakat Plantronics Rig 500 Pro aklımı çeldi. Yorumlarında herkes ses kalitesini öve öve bitirememiş, mikrofon olarak bayağı bir eksiği var. Trendyol da 420TL fakat diğer sitelerde 1000TL gibi bir fiyata satılıyor. Plantronics Rig 500 Pro hakkında görüşünüz var mıdır? Çok kararsız kaldım size danışayım dedim.

Astro A10 düşünüyordum fakat Plantronics Rig 500 Pro aklımı çeldi. Yorumlarında herkes ses kalitesini öve öve bitirememiş, mikrofon olarak bayağı bir eksiği var. Trendyol da 420TL fakat diğer sitelerde 1000TL gibi bir fiyata satılıyor. Plantronics Rig 500 Pro hakkında görüşünüz var mıdır? Çok kararsız kaldım size danışayım dedim.
Rig 500 Pro'nun satış linkini atabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı