En iyi R9 390 kartı hangisi?

En İyi R9 390 hangisi?

• msi

Oy: 38 53,5%
  • asus

Oy: 6 8,5%
  • sapphire

Oy: 27 38,0%
  • diğerleri

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    71

marduk883

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben r9 390 ekran kartı alacağım ama hangi markadan alacağıma karar veremedim.
Yabancı sitelerde çok az tavsiye var lütfen biraz yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma performansında Asus bir az daha önde ama overclock konusunda R9 390 serisinde en iyi marka MSI. Aralarında 230 tl'lik fark var ve Asus daha pahalı. Değer mi dersen, kesinlikle Asus almaya değmez.

Aradaki fiyat farkına değecek hiçbir özellik yok, o yüzden daha ucuz olan MSI modeli kesinlikle alınmalı.

Gtx 970 kullanmadığım için arada bir kıyas yapamayacağım fakat kartı aldıktan 3 ay sonra CW sorunu ortaya çıktı bunu belirtebilirim. Yani AMD kartlarda da bu sorun mevcut. Performans konusunda 2k çözünürlükte kullanıyorum ve işlemci gücü gerektiren Total War, Arma gibi bazı oyunlarda yüksek grafik ayarlarında Fx 8350 darboğazı yaşadığımı net bir şekilde söyleyebilirim. Fakat kart optimizasyonu iyi yapılmış oyunları 2k çözünürlükte rahatlıkla oynatıyor. 1080p çözünürlükten bahsetmiyorum bile.

Gtx 970 kullanmadığım için arada bir kıyas yapamayacağım fakat kartı aldıktan 3 ay sonra CW sorunu ortaya çıktı bunu belirtebilirim. Yani AMD kartlarda da bu sorun mevcut. Performans konusunda 2k çözünürlükte kullanıyorum ve işlemci gücü gerektiren Total War, Arma gibi bazı oyunlarda yüksek grafik ayarlarında Fx 8350 darboğazı yaşadığımı net bir şekilde söyleyebilirim. Fakat kart optimizasyonu iyi yapılmış oyunları 2k çözünürlükte rahatlıkla oynatıyor. 1080p çözünürlükten bahsetmiyorum bile.
Şu cw'den bir kurtulamadık gitti. Gtx 970'de Cw olunca seçim arabalarında bile anons ediliyor oysa aynı hata Amd tarafında da var çok can sıkıcı.

İyi ki asus almamışsın. Soğutma performansında sapphire en önde ondan sonra msi en son asus. Tabi MSI aldın diye burada sitem etmeyeceğim. MSI afterburner uygulaması en iyisi olduğu için doğru tercih yaptın diyebilirim. AMD kart alacaksan sapphire almanı öneririm. AMD kartlarında asus başarısız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı