En iyi sinekkaydı tıraş nasıl olunur?

Akerfeldt

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Arkadaşlar sinekkaydı tıraş olmak istediğimde jilet kullandığımda tahriş, sivilcelenme ve yanma kaçınılmaz oluyor. Sıfır sakal olması için haliyle sakallarımı hem çıkış yönüne, hem de çıkış yönünün tersine tıraş ediyorum. Sakallarımı nasıl en iyi şekilde sinekkaydı tıraş edebilirim? Tıraş makineleri işe yarar mı?

Ne siklikla tiras oldugun onemli. Bende de yanmalar oluyodu hatta kabariyordu cildim kasintili bir hal aliyordu (ozellikle cenemde) ama 2-3 gunde bir olmaya baslayinca sorun ortadan kalkti. Sen de iki tiras arasi fazla zaman koyuyorsan daha sik tiras olmayi dene.

Ne siklikla tiras oldugun onemli. Bende de yanmalar oluyodu hatta kabariyordu cildim kasintili bir hal aliyordu (ozellikle cenemde) ama 2-3 gunde bir olmaya baslayinca sorun ortadan kalkti. Sen de iki tiras arasi fazla zaman koyuyorsan daha sik tiras olmayi dene.
Özel günlerde, arkadaşlarımla gezmeye gittiğim zaman oluyorum çok yakışıyor. Sinekkaydı tıraşın kıl dönmesi, kıl batması gibi şeylerin oluşmasına sebebiyet verdiğini okumuştum birde ama.

Tıraş makineleriyle de oldum ancak benim yüz derisi de hassas ki kızarıklık yapıyor. Tahriş yapmadı iyisini bulursan cidden şaşırtıcı derecede sinekkaydı alabiliyor.O sebepten ben Gillette M3 kullanıyorum ve tavsiyem illa jilet dersen birtakım tıraş bakım ürünleri kullanman.

Hem yukarı hem aşağı doğru tıraş edersen tabii tahriş olur hocam. Düzgün bir tıraş bıçağı, düzgün bir tıraş köpüğü ve jeliyle aşağı doğru istediğin gibi tıraş edebilirsin. Tahriş olursa yüzüne bir kolonya vur 5 dakika yanar geçer. :D Sonrası bebek poposu.

Başlığı şu şekilde olan traş makineleriyle olabilirsin.

premier-ps-772-sarjli-tras-mak_1000x1000.jpg

Özel günlerde, arkadaşlarımla gezmeye gittiğim zaman oluyorum çok yakışıyor. Sinekkaydı tıraşın kıl dönmesi, kıl batması gibi şeylerin oluşmasına sebebiyet verdiğini okumuştum birde ama.
Ya cok onerilmiyor sakalin ters yonunde kesilmesi ama benim de hosuma gidiyor o his, bu aralar sakali tutuyorum ama sakalsizlik hissi cok daha iyi bence. Kilda keramet olsa bazi bolgelerde cikmazdi derler :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı