En İyi Su Arıtma Cihazı

Sizce En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi

• Oy verenlerin toplamı
    7

ynkzrl

Decapat
Selam arkadaşlar.

İki ay önce evimize gelen bir su arıtma markası ismini vermeceğim size, ama öyle dediler böyle dediler, istemediğimiz halde evimize 15 gün deneme sözü altında evimize bir su arıtma cihazı bağladılar. Bir kaç gün sonra bir bayan telefonla aradı ve cihazı satın alacak mısınız dedi. Hayır dedim, almak zorundasınız. Evinizde su an kullanıyorsunuz arkadaşımız gelecek satış sözleşmenizi yapacak dedi. Telefonda tartıştık, aynı gün akam üstü evimize gelerek, af ederseniz kavga edercesine gizli kapaklı tehditlerle, cihazı söküp gittiler. Aynı apartmanda oturduğumuz bir kaç aileye bu şekilde satış yapmışlar, insanlar iki aydır taksit ödüyor. Aldıkları ürünü yaklaşık 2000 TL'ye satın aldılar ama ürünün aynı sisteminde internette araştırınca satın aldıkları ve bizim evimize de taktıkları ürünün aynısı 750 TL'ye satılıyor. El insaf demek geliyor insanın içinden.

Bir hafta evde su arıtma cihazı denediğimiz için ne kadar kolaylık olduğunu görünce, en iyisinden bir tane bizde alalım dedik, bir ayı geçkin bir süredir, iyi bir su arıtma cihazı arıyorum. Bu işin standartı nedir, iyi olduğunu nasıl anlarız diye hem Türk hem de? İngilizce sitelerde biraz araştırdım. Yurt dışında bu işin bir standardını oturtmuşlar her şeyde olduğu gibi. Amerika'da, İngiligtre'de vs NSF onayı olmayan su arıtma cihazlarının satışının yasak olmasının yanında, bu ürünleri denetleyen devlet kurumu mevcut, ve sağlıksız olanları üretenleri ve satanlara ağır cezalar uygulanıyor. Çünkü direk insan sağlığınla oynanıyor, insan hayatının sağlığın değerini biliyorlar. Bizim ülkemize bakınca, durum tam tersine işliyor. Herhangi bir sağlık kurumunun denetiminde olmamasının yanında herhangi bir devlet kurumu tarafından da, denetlenmesi mevcut değil.

Yabancı sitelerde araştırmalarım sonucunda ulaştığım bir kaç bilgi ışığında, Türkiye'de araştırdığım zaman örnek vermek gerekirse NSF onay belgeli su arıtma cihazları, LG chem membran kullanan su arıtma cihazı gibi, araştırmalar yapınca, kullanıcı yorumlarının ışığında nihayet bir firmaya ulaştım, aslında internet üzerinde gayet aktif bir firma olmalarına rağmen insan bilmeyince ulaşması da zor oluyor sonuçta. 11 aşamalı LG chem membran filtreli Avrupa standartlarında, bir su arıtma cihazı arıyorsanız. Ürünü aldıktan sonra arkasında duran ve müşteri memnuniyeti yüksek olan bir kaç firma paylaşacağım sizinle, bunlardan herhangi birinden alacağınız su arıtma cihazından, diğer firmalara nazaran daha memnun kalacağınıza eminim, çünkü Avrupa'da oturmuş standartlara uyan firmalar sadece şu firmalar.

1. Spring Water su arıtma sistemleri

2: Ege life su arıtma sistemleri

3. Aqua lova su arıtma sistemleri

Bu üçünden şaşmamanızı tavsiye ederim. Uzun vadede kar sağlamak ve daha sağlıklı su tüketmek için alacağınız bir ürünün, bazı standartların üzerinde olması gerekiyor ben de. Çin'den ya da uzak doğudan gelen ürünlere güvenmeyin, kendi sağlığınızla ailenizin sağlığı ile oynamayın diye, bu bilgilendirici makaleyi yazıyorum. Çünkü herhangi bir denetleme kurumuna tabii olmayan bu sağlıksız ürünleri ülkemizde temin etmek ve satışını yaparak para kazanmak çok kolay, görüştüğüm bu firmalarda bu kişilerden ve merdiven altı çalışan firmalardan bıkmış durumda, aynı fiyata hatta bazen daha bile pahalıya çok kalitesiz bir ürün almamak için, yukarıda yazdığım firmaların ürünleri incelemeden bir su arıtma cihazı satın almamanızı tavsiye ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
gerçekten çok bilgilendirici bir makale olmuş su arıtma işinde gerçekten insanın kafası çok karışıyor bi dünya farklı bilgi ve yorum var beynim sulandı araştırırken ama nihayet sizin yazınızla birlikte spring water almaya karar verdim bi kaç yerde dha gördüm ismini çünkü emin oldum . çok teşekkürler

Geri
Yukarı