Su arıtmadaki atık su miktarı

karadayiii

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhabalar,

Evime su arıtma cihazı almaya karar verdim fakat internette araştırma yapınca 12 litre depoluk bir su arıtmada 30 litreye yakın atık su çıkarken musluktan 1 litre su alınca dahi arıtılmış su tankındaki 1 litrelik farkı doldurmak için 20-25 litreye yakın tekrardan atık su çıktığının yorumlarını okudum. Bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Evet dogru evimizde onun icin bir depo yaptik atik suyu bulasik veya tuvalet icin kullaniyoruz. Bosa akan su hatta o suyun degerlerini de olcturduk normal icilebilir su seviyesinde cok sacma. Tabii olcum dogrumu bilmiyorum ama tadinada baktim normal su cesme suyunun tadi gibi bile degil.

Evet dogru evimizde onun icin bir depo yaptik atik suyu bulasik veya tuvalet icin kullaniyoruz. Bosa akan su hatta o suyun degerlerini de olcturduk normal icilebilir su seviyesinde cok sacma. Tabii olcum dogrumu bilmiyorum ama tadinada baktim normal su cesme suyunun tadi gibi bile degil.
Farklı sistemler yok mu kullanabileceğimiz? Sırf bu yüzden su arıtmadan vazgeçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı