En iyi Switch üreten firma hangisi?

Tayfun Bora

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060 SUPER
i7-9700K
16GB 3200MHZ RAM
ASUS ROG STRIX Z390-F GAMING
SAMSUNG EVO 860 500GB M2 SSD
650W PSU
Merhaba arkadaşlar herkesin bu konuda yorumunu almak istedim size göre dünyadaki en iyi Switch üreten 6 firma ne ve bunları aralarında bir listeye koysanız nasıl olurdu?
A ) en iyisi.
B ) iyi.
C ) orta / alınabilir .
D ) fiyat performans.
E ) zorda kalınsa alınabilir.
F ) aralarında en kötüsü.

Son düzenleme:
  • Gateron
  • Akko
  • Ktt
  • Epomaker
  • Kailh
  • Durock
Her markanın iyi Switch'i olduğu gibi kötüsü de var. Direkt şu marka iyi demek pek doğru değil.
Cherry tarih oldu artık, Razer ise manyetik Switch ile tarih oldu şahsen. Logitech Switch olarak iyi olmadı hiçbir zaman.
Logitech'in Low profile olan Switch'lerini savunan bir arkadaş vardı bir ara lakin Logitech Low profile klavyenin Switch'leri iyi olsa bile, sanırım Low profile Switch olmasından dolayı şahsen mekanik klavyeye benzemiyor bile.
Bu arada benim saymadığım kaliteli switch markalarıda vardır illa. Çok meraklı iseniz "Hipyo Tech" adlı Youtube kanalının videolarını takip edebilirsiniz.

En iyi switch diye bir şey yok. Switchler büyük oranda kişisel tercihe kalıyor. Hepsinin farklı bir tipi, hissi, sesi, aktifleşme noktası var. Buradaki farklılıklar bir switchi diğerine göre objektif olarak daha iyi yapmıyor. Kişisel olarak daha iyi olduğuna kanaat getirebilirsiniz. Klavyenin kasası iyi olduğu sürece ucuz switchler bile iyi ses verip kendi karakterlerini sergileyebiliyorlar. Bütçenize uygun istediğiniz switchi kullanabilirsiniz. Pre-lubed olması uğraşmamak adına daha iyi olacaktır.

Fikir almak istiyorum derseniz switch analizlerini ve ses testlerini inceleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı