En iyi telefon hangisidir?

En iyi telefon

• Xiaomi

Oy: 6 10,2%
  • Samsung

Oy: 16 27,1%
  • Oppo

Oy: 3 5,1%
  • Apple

Oy: 32 54,2%
  • Huawei

Oy: 2 3,4%

• Oy verenlerin toplamı
    59
Paran varsa iPhone en iyisi ama IPhone'un eski modelini alacağıma Android alırım. Android'de de Samsung derim çünkü telefonun özellikleri dengeli oluyor ve yazılimsal olarak sağlam telefon.

Apple'ın yazılımları başarılı yoksa çöp. Ama bu büyük bir başarı telefonları çok iyi olmasa bile çok iyi yazılım yaptıklarından dolayı herhangi bir kasma olmuyor. Samsung, yazılımları çok iyi değil fakat telefonlarını güçlü yapıyorlar, kameraları kötü. Oppo, bayılıyorum her şeyi kaliteli. Xiaomi, yazılımları berbat telefonları güçlü olsa bile yazılımları çok sıkıntılı.

Hocam Apple'ın işlemcileri genel olarak uzun süre en güçlü işlemci olarak kalıyor.
Yani işlemcileride boru değil telefonların, zamanlarına göre piyasanın en güçlü işlemcileri var cihazlarda.

Oppo konusunda yüksek fiyatlarda (6000+) kesinlikle alınmaz ama daha alt fiyatlarda modele göre değişir.

Xiaomi konusuda modele göre değişir ama harbiden yazılımları çöp.

Samsung konusunda bayağı hatalısınız, Samsung'un yazılımları Android'in en iyilerinden (hatta en iyisi olabilir) ve aksine orta-üst segment haricinde cihazlarının donanımları rakiplerine göre zayıf.

Apple'ın neyi seviliyor anlamıyorum. Kullanmış olmama rağmen. İçinde olduğunuz ve dışarı çıkamadığınız küçük bir kutudan farkı yok bana göre.

Benim fikrim Samsung.
iPhone'un kamera ve uzun ömürlülük konusunda başarılı olduğunu düşünüyorum. 6 senelik telefonum bile beni hâlâ memnun ediyor, hiçbir problem yaşamıyorum; hatta iOS 15 güncellemesi bile alacak :)

Ekran, batarya, Hz ve çoğu cihazda kullanılmasına rağmen bazı iPhone modellerinde kullanılmayan önemli özellikler?

Saçmalamışsiniz bence.
iPhone cihazlar her konuda çok iyi falan değil bazı yerlerde gerçekten çok kötüler.
Apple'ın yazılımları başarılı yoksa çöp. Ama bu büyük bir başarı telefonları çok iyi olmasa bile çok iyi yazılım yaptıklarından dolayı herhangi bir kasma olmuyor. Samsung, yazılımları çok iyi değil fakat telefonlarını güçlü yapıyorlar, kameraları kötü. Oppo, bayılıyorum her şeyi kaliteli. Xiaomi, yazılımları berbat telefonları güçlü olsa bile yazılımları çok sıkıntılı.

Çok yanlış yazmışsınız hocam.

Samsung çok kaliteli bir Android arayüzü kullanıyor o sizin söylediğiniz eskidendi.
Apple cihazlar ise uzun ömürlü, verimli ve kaç yil geçmesine rağmen yepyeni yonga setlerine kafa tutacak kadar performanslı oluyor.
Yazılımla da fazlasıyla destekleniyor.

Samsung çoğu zaman çok iyi bir işlemci koymuyor ama ekrana ve kameraya fazlasıyla yükleniyor.
Samsung kameraları çok iyidir zaten ve birçok markada bunlari kullanır genelde.

Xiaomi de haklısınız ama yüksek bütçede onların yazılımı bile sorunsuz çalışıyor.

Bence OnePlus markasını da ekleyin hocam.
Çok kalitelidir oxygenos arayüzü (aynı Apple cihazlarda olduğu gibi OnePlus cihazlarda da en çok yazılım övülür )

Son düzenleme:
Ekran, batarya, Hz ve çoğu cihazda kullanılmasına rağmen bazı iPhone modellerinde kullanılmayan önemli özellikler?

Saçmalamışsiniz bence.
iPhone cihazlar her konuda çok iyi falan değil bazı yerlerde gerçekten çok kötüler.

Çok yanlış yazmışsınız hocam.

Samsung çok kaliteli bir Android arayüzü kullanıyor o sizin söylediğiniz eskidendi.
Apple cihazlar ise uzun ömürlü, verimli ve kaç yil geçmesine rağmen yepyeni yonga setlerine kafa tutacak kadar performanslı oluyor.
Yazılımla da fazlasıyla destekleniyor.

Samsung çoğu zaman çok iyi bir işlemci koymuyor ama ekrana ve kameraya fazlasıyla yükleniyor.
Samsung kameraları çok iyidir zaten ve birçok markada bunlari kullanır genelde.

Xiaomi de haklısınız ama yüksek bütçede onların yazılımı bile sorunsuz çalışıyor.

Bence OnePlus markasını da ekleyin hocam.
Çok kalitelidir oxygenos arayüzü (aynı Apple cihazlarda olduğu gibi OnePlus cihazlarda da en çok yazılım övülür )

Samsung'un kameraları iyi olsa bile kamera yazılımları çok kötü. Sırf net olsun diye fotoğrafları keskinleştiriyor.

Uzun ömürlülük olsun, kamera olsun, yazılım desteği olsun ve hatta 2.el piyasası olsun ben Apple'i tercih ederdim.

Son düzenleme:
Samsung'un kameraları iyi olsa bile kamera yazılımları çok kötü. Sırf net olsun diye fotoğrafları keskinleştiriyor.

Hocam o zaman yazdığınız metini "kamera yazılımları çok kötü" şeklinde düzeltirseniz iyi olur çünkü öteki türlü bayağı hatalı/yanlış anlaşılıyor yazdığınız.

Geri
Yukarı