Ryzen 5 5600X'in sıcaklığının 90 derece olması normal mi?

Sparding

Hectopat
Ryzen 5 5600X + GTX 1070 Ti + stok soğutucu fanım var PUBG'de temizlediğim halde halen 90 dereceyi görüyor ne yapmalıyım sizce? İşlemci yeni 6 aylık falan macunu zaten içinde geliyor hazır bir şekilde.

1714750096719.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok fan ile bu havalarda o değerleri görmesi maalesef ki normal. Uygun fiyatlı bir kule tipi soğutucu almanızı öneririm.

Sıvı soğutucu alsam? Ve macun yenilemem gerekecek mi bu sıcaklıklara ulaştığı için?

Stok fan ile bu havalarda o değerleri görmesi maalesef ki normal. Uygun fiyatlı bir kule tipi soğutucu almanızı öneririm.

Bir de ayrıca drop girmesi normal mi yüksek sıcaklıklardayken? Arkada hem oyun hem tarayıcı açık olduğunda ara sıra drop giriyor. Performans yükselişi olur mu? Çünkü ilk aldığımda oyunlardaki performansı daha iyiydi CS2 ve LoL için.

Sıvı soğutucu alsam? Ve macun yenilemem gerekecek mi bu sıcaklıklara ulaştığı için?

Bir de ayrıca drop girmesi normal mi yüksek sıcaklıklardayken? Arkada hem oyun hem tarayıcı açık olduğunda ara sıra drop giriyor.
Sıvı soğutucu gereksiz yani estetik kaygınız varsa alabilirsiniz ama 1500₺'lik kule tipi soğutucu 3000₺'lik sıvı soğutmadan daha iyi soğutur sisteminizi. Drop girmesi de normal.

Kule tipi soğutucu önerin var mıdır hocam benim de Ryzen 5 5600X im var.
Vallaha ben SE-224XT kullanıyorum ama ben 2 yıl önce almıştım attığımı da çok övüyorlar son zamanlarda forumda önerilen soğutucu bu.

Vallaha ben SE-224XT kullanıyorum ama ben 2 yıl önce almıştım attığımı da çok övüyorlar son zamanlarda forumda önerilen soğutucu bu.

Bilgisayarda oyun oynamam işlemciye zarar verir mi dersin gelene kadar? Ve macun yenilemem gerekecek mi bu sıcaklıklara ulaştığı için?

Bilgisayarda oyun oynamam işlemciye zarar verir mi dersin gelene kadar? Ve macun yenilemem gerekecek mi bu sıcaklıklara ulaştığı için?
Sen istediğin kadar macun yenile bir faydası olmaz, macun büyülü bir şekilde işlemcinizi soğutan bir şey değil stok fan ne kadar soğutuyorsa en fazla o kadar soğumasını sağlar. İşlemci gelene kadar "bozulmasına" sebep olmaz sadece az performans almanıza sebep olur ısınma, zaten o işlemciler 100 dereceye kadar çalışması için üretiliyor merak etmeyin.

Sen istediğin kadar macun yenile bir faydası olmaz, macun büyülü bir şekilde işlemcinizi soğutan bir şey değil stok fan ne kadar soğutuyorsa en fazla o kadar soğumasını sağlar. İşlemci gelene kadar "bozulmasına" sebep olmaz sadece az performans almanıza sebep olur ısınma, zaten o işlemciler 100 dereceye kadar çalışması için üretiliyor merak etmeyin.

Sağ olasın, o manada söylemedim kule tipi soğutucu geldikten sonra macunu yenileyeyim mi yoksa gereği yok mu kurur mu bilgim olmadığından dolayı soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı