En iyi ücretsiz antivirüs yazılımı

En İyi Antivirüs

• Comodo Internet Security Premium

Oy: 8 9,2%
  • Avast Free Antivirüs (Avg Antivirüs Free)

Oy: 2 2,3%
  • Avira Free Antivirüs

Oy: 1 1,1%
  • TotalAV Free Antivirüs

• Bitdefender Antivirüs Free

Oy: 4 4,6%
  • Kaspersky Security Cloud Free

Oy: 57 65,5%
  • Microsoft Defender

Oy: 11 12,6%
  • Adaware Free Antivirüs

• Oy verenlerin toplamı
    87
Gerçek zamanlı korumayı kapatmak ile Malwarebytes yazılımdan çıkış yapmak farklı birşeydir.
Üstadlar, son kez sorup, burayı bilir kişilere bırakıyorum. Dediğim gibi MB'nin Free versiyonunu kullanıyorum. Ayrıca Windows Defender açık. Bunlar beni yeterince korur değil mi? Herhangi farklı bir program kullanama vs. gerek yok değil mi? Ayrıca MB'yi "Windows açılırken başlatma" şeklinde ayarladık ama bir virüs vs. inerse direkt kendi algılıyor mu, yoksa benim taratmam mı gerekiyor? Bu arada attığım SS'de sonradan fark ettim, Windows Defender kullanıyormuş o RAM'i.

Windows Defender yeterince korumaz, sağlam bir güvenlik için Comodo öneririm.

Gerçek zamanlı korumayı kapatmak ile Malwarebytes yazılımdan çıkış yapmak farklı birşeydir.
Gerçek zamanlı koruma kapatılınca anlık olarak tehditleri tespit etmesi gerçekleşmiyor zaten. Sistemde tarama amacıyla kullanılması gerekiyor. Tarama amacı dışında açılmadığı için arka planda açılmıyor. Sürekli olarak çıkıp giriş yapılması gerekmiyor. Sistem taraması yaptıktan sonra görev yöneticisinden hizmetine sağ tıklayarak Görevi sonlandır demeniz yeterlidir. Bu şekilde de arka planda çalışmaya devam ediyorsa Windows 10 ile alakalı bir hizmetin otomatik olarak çalışması sorununuzun olması yüksek ihtimaldir.

Son düzenleme:
Burdan kapatmamı önerdiğiniz bir ayar var mı? Kusura bakmayın çok soru soruyorum ama Anti-Virüs konusunda cahilim. Yanlış bir şey yapmak istemem.
1595050597762.png

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı