En iyi ve kullanılabilir tarayıcı hangisi?

SS at derken ekran görüntüsü demek istedim. Bahsettiğim ayarlar kısmı burası idi. Oturum açma seçeneği olarak Gmail yok diye biliyorum.

1582647090.webp

Anladım hocam SS ne demek biliyorum. Tarayıcıya ilk giriş yaptığınızda Google hesabınızı bağlamanızı istiyor, ben o yüzden demiştim. Ayarlar kısmında gözükmüyor fakat dediğim gibi ilk indirdiğinizde Google hizmetlerinden faydalanabilmek için giriş yapın gibi bir ekran çıkıyor.

Anladım hocam SS ne demek biliyorum. Tarayıcıya ilk giriş yaptığınızda Google hesabınızı bağlamanızı istiyor, ben o yüzden demiştim. Ayarlar kısmında gözükmüyor fakat dediğim gibi ilk indirdiğinizde Google hizmetlerinden faydalanabilmek için giriş yapın gibi bir ekran çıkıyor.

Temiz Windows kurulumundan hemen sonra Edge tarayıcısını kaldırdığım için bakamıyorum. Tekrar yükleyip göz atacağım, bilgilendiririm.

Temiz Windows kurulumundan hemen sonra Edge tarayıcısını kaldırdığım için bakamıyorum. Tekrar yükleyip göz atacağım, bilgilendiririm.

Hocam Google hesabıyla tam olarak nasıl bir oturum açılıyor dediğinizi anlamadım. Ama evet, Google hesabına giriş yapıp bağlıyorsunuz. Eğer sizin istediğiniz farklı bir şeyse şimdiden kusura bakmayın.

Edge'yi çok öneren var fakat benim içimde Windows zorla kullandırttığı için bir nefrer var Edgeye.
Brave takır takır çalışıyor. Firefox'un arayüzünü çok sevmiştim fakat eklenti ve RAM kullanımı konusunda Brave'in yanına yanaşamaz.

Mozilla Firefox, Opera GX, Opera, Google Chrome, Brave, Microsoft Edge (şu an aktif olarak kullanıyorum) arasından en memnun olduğum Edge. İlk direkt bildiğim o olduğu için Chrome kullanıyordum, sonra tarayıcıya virüs girdi, nedense değiştirme ihtiyacı duydum. O gün Opera GX'e geçtim. Gizlilik ve performans konusunda berbat olduğundan emin olabilirsiniz. Bol bol bilgi sattığını bile bile, dandik performansına katlanarak sırf görünüşü için kullanıyordum. Sonra bir gün bilgisayarı sıfırladım ve Edge'i deneyeyim dedim. Temalarda ayarlar yapınca, arama motorunu Google seçince, ve ana ekranında değişiklikler yapınca çok şık ve hızlı bir tarayıcı olduğunu fark ettim. Hem güvenli, hem performanslı hem de şık bir tarayıcı. Diğer en beğendiğim ise Brave. O da güvenli ve akıcı. Ya Brave, ya Edge kullanmanızı öneririm. Opera ve Firefox hakkında yorum yapmaya gerek yok, bunlarla yarışamazlar.
Hımmm, Geçen hafta Chrome yüzünden PC yi formatlamak zorunda kaldım. Cidden Google iyice saçmalamaya başladı, google chromeninde driveninde ciddi sorunları var.
Edge konusunda sana katılıyorum, Şu anki beni çoooook ama çok şaşırttı, microsofttan böyle bir atılım beklemezdim, gerçekten güzel.
Firefox konusu basit değil, üzerine makale ve hatta kitap yazarım. :) Firefox bildiğiniz bütün modern tarayıcıların babasıdır. Hiç birinde eklenti yok iken Firefoxta vardı 20 ila 40 bin arası eklenti. Gençler bilmez, tab bile yoktu sadece pencere vardı. Yani her site için ayrı bir pencere vsvs.
ŞU ANDA BİLE BÜTÜN TARAYICILARIN KULLANDIĞI EKLENTİLERİN %90 ı firefoxtan uyarlanıp gidiyor, adları da aynı. :)

Firefox konusu basit değil, üzerine makale ve hatta kitap yazarım. :) Firefox bildiğiniz bütün modern tarayıcıların babasıdır. Hiç birinde eklenti yok iken Firefoxta vardı 20 ila 40 bin arası eklenti. Gençler bilmez, tab bile yoktu sadece pencere vardı.

Firefox da güzel. Arayüzü falan başarılı. Sadece daha fazla RAM kullanıyor o yüzden yarışamaz dedim. Yoksa kullanılır.

Bu tarayıcı konularının gereğinden fazla önemsediğini düşünüyorum açıkçası. Benim tercihlerim ise:
Chrome
Brave
Firefox.
Bunlardan başka kullanamıyorum zaten. Edge çok gelişti diyorlar yeniden denemem lazım. Opera gizlilikten kaybediyor, Vivaldi alışamadım, BlueSky çok boş bir tarayıcı idi. Başka varsa aklıma gelmiyor şu anda.

Yeni konular

Geri
Yukarı