En iyi yarış oyunları incelemesi

Forza'da arabalar kendini toplamıyor ve en gerçekçi fiziğe sahip oyun.

Assettoda pistte lüks Premium araçlar seke seke gidiyor.

Üslubuna dikkat et, arcade olup olmaması ilgilendirmez güzel olması ilgilendirir.

Forza oynamayıp assettoyu göklere çıkarmanıza gerek yok.
En gerçekçi fiziğe sahip demek hata olur hocam. Burada iRacing ve Assetto'yu ezdiremem kusura bakmayın.
Bu araçlar seke seke gidiyor derken kanıtlar mısınız Nordschleife çok engebeli bir pist 250 ile giderken bu çok normal. Herhalde siz Assetto'yu klavye ile oynadınız ancak emin olun fizik bakımından FH4 ile bir tutulamaz. İki oyunuda severek oynarım ancak 2 saatlik Assetto deneyiminiz bu oyunu bitiremez.
@smithblacksmith hocam Assetto'da sizin şu sekme mevzusunu yaşadığınız zaman rüzgar şiddeti ve yön ayarını yaptınız mı peki ?
1614101110519.png

Son düzenleme:
En gerçekçi fiziğe sahip demek hata olur hocam. Burada iRacing ve Assetto'yu ezdiremem kusura bakmayın.
Bu araçlar seke seke gidiyor derken kanıtlar mısınız Nordschleife çok engebeli bir pist 250 ile giderken bu çok normal. Herhalde siz Assetto'yu klavye ile oynadınız ancak emin olun fizik bakımından FH4 ile bir tutulamaz. İki oyunuda severek oynarım ancak 2 saatlik Assetto deneyiminiz bu oyunu bitiremez.
Eki Görüntüle 892953
İki oyunu da uzun süre oynayıp, ikisini de sevdim açıkçası. Fakat Assetto benim için daha ağır basıyor. Tonlarca mod kurup oynamak ayrı bir zevk, güzel bir direksiyon seti ile vereceği zevki düşünemiyorum bile.

Hepsini anladık da ne ego tatmin etmesi bende hep NFS'nin eski serilerinden oynuyorum adam gibi yaris oyunu değiller falan olmuyor yani o zamanların teknolojisi ona yetiyor biraz anlayış...

Eski NFS'lere laf atmadım onu seviyorsan onu oyna orada biraz fazla gömmüşüm fakat arkadaş hala tutturmuş en iyi fizik Forza'da diyor. Bir gir bak bakalım simracing forumlarına nasıl dalga geçiyorlar forzaclılarla o zaman üslüp görürsünüz.
Bunu diğer mesaja edit olarak eklemiştim fakat ben o editi yapmadan arkadaş bir şeyler yazmış buraya bir daha yazıyorum

Şimdi gördüm üstte yazmışsınız bu düşük segment araçlarda olur diye aman allahım nereye düştük böyle birde arabanın arkasan veya önden çekiş olmasına göre farklı fizik var demişsiniz bu fizik 2005 model san andreas'ta bile var yarış oyunu bile değil gerçek fizik bir arabanın yaptığınız frene göre ağırlık merkezinin değişmesidir bir araba sürekli sola dönüyorsa sağ lastiğinin daha çok aşınmasıdır. Hatta rfactor 2'de lastiğin bir yerinde lastiği kilitlediyseniz orası yandığı için lastiğin o bölgesinin daha çok kaymasıdır.

Eski NFS'lere laf atmadım onu seviyorsan onu oyna orada biraz fazla gömmüşüm fakat arkadaş hala tutturmuş en iyi fizik Forza'da diyor. Bir gir bak bakalım simracing forumlarına nasıl dalga geçiyorlar forzaclılarla o zaman üslüp görürsünüz.
Bunu diğer mesaja edit olarak eklemiştim fakat ben o editi yapmadan arkadaş bir şeyler yazmış buraya bir daha yazıyorum.

Şimdi gördüm üstte yazmışsınız bu düşük segment araçlarda olur diye aman Allah'ım nereye düştük böyle bir de arabanın arkasan veya önden çekiş olmasına göre farklı fizik var demişsiniz bu fizik 2005 model San Andreas'ta bile var yarış oyunu bile değil gerçek fizik bir arabanın yaptığınız frene göre ağırlık merkezinin değişmesidir bir araba sürekli sola dönüyorsa sağ lastiğinin daha çok aşınmasıdır. Hatta rfactor 2'de lastiğin bir yerinde lastiği kilitlediyseniz orası yandığı için lastiğin o bölgesinin daha çok kaymasıdır.

Ben Forza'dan falan bahsetmedim tek dediğim şey arcade oyunlari fazla gömmen ve oyun yerine az koyman
O zamanın teknolojisi suankiyle ayni değil o yuzden arcadelere saygı.

150₺ bile alınır ama kampanya ile 100₺ yaparsa tatlı bir hareket olur.

İnşallah uygun bir fiyattan çıkar da alırız hocam ne kadar fiyatla çıkacağını merak ediyorum dün BF 1 almıştım, FH4 100 TL'den fazla olursa indirim beklemeyi düşünüyorum param var ama bir anda oyuna o kadar para vermek istemiyorum. Satın alıp da oynamadığım çok oyun var 🙂

En gerçekçi fiziğe sahip demek hata olur hocam. Burada iracing ve Assetto'yu ezdiremem kusura bakmayın.
Bu araçlar seke seke gidiyor derken kanıtlar mısınız nordschleife çok engebeli bir pist 250 ile giderken bu çok normal. Herhalde siz Assetto'yu klavye ile oynadınız ancak emin olun fizik bakımından FH4 ile bir tutulamaz. İki oyunuda severek oynarım ancak 2 saatlik assetto deneyiminiz bu oyunu bitiremez.
@smithblacksmith hocam Assetto'da sizin şu sekme mevzusunu yaşadığınız zaman rüzgar şiddeti ve yön ayarını yaptınız mı peki?
Eki Görüntüle 892953

Düz pistte rüzgar ne fark eder 200'le giderken Ferrari savurmaz.
İnşallah uygun bir fiyattan çıkar da alırız hocam ne kadar fiyatla çıkacağını merak ediyorum dün BF 1 almıştım, FH4 100 TL'den fazla olursa indirim beklemeyi düşünüyorum param var ama bir anda oyuna o kadar para vermek istemiyorum. Satın alıp da oynamadığım çok oyun var 🙂

Ben hesap alıyorum,

Cyberpunk ile RDR 2 toplam 10₺ fiyata aldım 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı