En iyi Yazılım dalı nedir ?

Kromish

Hectopat
Selam dostlar. Biliyorum, iyi kötü kavramı kişiden kişiye değişiyor. Benim demek istediğim şartlar olarak en iyi yazılım dalı nedir ? Başlamadan önce karar verilmesi gerekiyormuş böyle bir şeye. (Örneğin Robotik vs)

"En iyi" yazılım dalı, kişisel tercihine ve hedefine göre değişebilir. Şunlardan bir tanesinde uzmanlaşabilirsin.
  1. Web Geliştirme: Web uygulamaları ve siteler oluşturmak için HTML, CSS ve JavaScript gibi teknolojileri kullanır.
  2. Mobil Uygulama Geliştirme: İOS veya Android gibi mobil platformlar için uygulamalar geliştiren dal. (Fluther kullanmanı öneririm.)
  3. Veritabanı Yönetimi: Veri tabanları oluşturma, yönetme ve sorgulama konularında uzmanlaşır.
  4. Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi: Bilgisayarların öğrenme yeteneklerini geliştirmek ve karmaşık problemleri çözmek için algoritmalar ve veri analizi kullanır.
  5. Gömülü Sistemler: Donanım ve yazılımın birleştiği sistemleri programlama ve tasarlama konusunda uzmanlaşır.
  6. Oyun Geliştirme: Bilgisayar ve video oyunları için grafikler, fizik motorları ve oyun mekanikleri gibi unsurları geliştirir.
  7. Veri Bilimi ve Büyük Veri: Büyük veri kümelerini analiz ederek trendleri ve desenleri belirlemek için istatistiksel ve analitik teknikleri kullanır.
  8. Yazılım Güvenliği: Yazılım sistemlerini ve uygulamalarını güvenli ve saldırılara karşı korunaklı hale getirme konusunda uzmanlaşır.
Bunlar sadece bir örnek olup merak edersen daha kapsamlı bir araştırma yapabilirsin.

Hocam en iyi şartlar şirketten şirkete göre değişir. Ama ögrenme bakımından kolaylık vs soruyorsan o da değişir. Hiçbir şey bilmiyorsan hocam Python Java C bunlardan birini ö-öğrenmeye başla seversen dal seç kendine çünkü bıkabilirsin.

@392139 @Lukashenko
İkinize de teşekkür ederim. Henüz bir şey bilmiyorum yazılımla alakalı. Algoritma ile başlayacağım. Ondan sonra da dillere başlayacağım. Python ve Java Script'i öğrendim diyelim, dallarda kullanabiliyorum ? Son olarak, örnek veriyorum Gömülü Sistemleri seçtim diyelim. Diğerleri arasında çok fark var mı ? Tecrübeli olduktan sonra bile işsiz kalma şansım var mı ?

Hocam diyelim C öğrendin JavaScript daha kolay öğrenirsin çünkü (if else while) falan benzer ben backendim fronden de geçtim geçişin normal birine nazaran daha kolay oldu çünkü hakimdim kısmen o yüzden ilk hoşunuza gidip gidemediğine bakın bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı