En kârlı mining nasıl yapılır?

Mehmet Sezer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, elimde 2 tane PC var birinde RTX 2070 Super XS OC var bir tane de 1660 Super var. En kârlı mining nasıl yapabilirim? Şu an sadece 2070 Super'li PC'de NiceHash uygulaması üzerinden yapıyorum. Neresi daha mantıklı ve güvenilir? Detaylı yardım edebilecek konudan anlayan birileri var mı?

Uzun süre Ethermine kullandım memnunum. Eğer etheruem kazacaksanız Binance'nin poolunda kazarak günülük ödemede alabilirsiniz orasıda iyi. Eğer şansınız varsa ekran kartlarının aynı sisteme koyun daha az elektrik yakar

GTX 1660 Super ile oyun oynamadığınız zamanda mining yaparsanız olur. İnternet de gezinirken mining yapılıyor sıkıntı olmuyor. Nvidia kartlar için T-Rex miner'ı öneriyorlar onu kullanabilirsiniz. Bir de Binance Pool kullanmak bence daha iyi günlük ödeme yapıyor.

İki kartınız ile ETH kazabilirsiniz. Şu anda en verimlisi bu olur. Ethermine ve T-rex ikilisi en problemsiz olanlarıdır genelde. Tahminen günde 5 dolar civarı getirisi olur.

Nicehash normal havuz kazımına göre daha az ödeme veriyor. Bu iş için ayrı bir sistem kurmayacaksanız ETHMiner veya başka bir kazı yazılımı indirip ayarlayarak seçtiğiniz bir havuzda Ethereum kazabilirsiniz. Ayrıca MSI Afterburner indirip voltaj düşürme/arttırma ve hız aşırtma yaparak hash/watt oranlarınızı iyişleştirerek elektrik kullanımını düşürebilirsiniz.

Ayrı bir sistem kurup 7/24 çalıştıracaksanız bir USB üzerine veya diske Hive OS kurup da yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı