En kötü 4 yıllık, en iyi 2 yıllık üniversiteden iyi midir?

Puanım 2 yıllığa yetiyor. Lisede Bilişim Veritabanı okudum ve hala merakım var. Bilgisayar programcısı olmak istiyorum ama mühendis arkadaşlarım benim puanlarımla dalga geçiyor. Onların gözünde değerli iş yapmak için ne okumalıyım veya ne yapmalıyım?
Dostum ben şuan ön lisans mezunuyum çalışıyorum.Geçen facebook'da Torku'da PC Mühendisi olarak çalışan birisi çok basit bir programlama için yardım istedi, yardımcı oldum.

Ha ama maaşı o alıyor orası ayrı mesele. :)

Eğer hedef programcılık ise, ingilizce şart en azından mesleki ingilizce.
2. Olarak hangi üniversite olduğunun genel olarak önemi yok.Mühendislik diplomasına bakar yazılım firmaları.Tabi köklü firmalar üniversiteye de dikkat eder.

Lakin çoğu mühendis okul bilgisi ile çıktıkları için yazılımla alakaları olmuyor.Bu esnada yazılımda da seçtiğin alanda uzmanlaşırsan o sana gülenleri ezer geçersin.

Örneğin, durumun yok okuyamadın.Programlama öğren, ustası ol. 4-5 yıl sonra mühendislik diplomasını özel bir üniversite de bile alırsın mevzu kapanır.

Uzman bi programlamacı 5.000'den başlayıp yukarılara doğru çıkar maaş olarak.
Normal bi mühendis 3.000 tl alırsa iyidir.

Eğer C# düşünürsen C ve sistem programcıları derneğinden ders alabilirsin.

Dostum ben şuan ön lisans mezunuyum çalışıyorum.Geçen facebook'da Torku'da PC Mühendisi olarak çalışan birisi çok basit bir programlama için yardım istedi, yardımcı oldum.

Ha ama maaşı o alıyor orası ayrı mesele. :)

Eğer hedef programcılık ise, ingilizce şart en azından mesleki ingilizce.
2. Olarak hangi üniversite olduğunun genel olarak önemi yok.Mühendislik diplomasına bakar yazılım firmaları.Tabi köklü firmalar üniversiteye de dikkat eder.

Lakin çoğu mühendis okul bilgisi ile çıktıkları için yazılımla alakaları olmuyor.Bu esnada yazılımda da seçtiğin alanda uzmanlaşırsan o sana gülenleri ezer geçersin.

Örneğin, durumun yok okuyamadın.Programlama öğren, ustası ol. 4-5 yıl sonra mühendislik diplomasını özel bir üniversite de bile alırsın mevzu kapanır.

Uzman bi programlamacı 5.000'den başlayıp yukarılara doğru çıkar maaş olarak.
Normal bi mühendis 3.000 tl alırsa iyidir.

Eğer C# düşünürsen C ve sistem programcıları derneğinden ders alabilirsin.
Programcılık'da hangi üniversiteyi önerirsiniz.

Hocam konudan bagimsiz bir sey söyleyeceğim, lisede 2 kere kalıp okuldan atılan tipler bile 2 yıllık bitiriyor. Yani, 4 yillik bitir açıktan 2. Yıllık bitir. Bu arada, insanlara faydali olmakmis falan boşver, 4 yil bitirdim deyince herkes "WhaY bE" diyor. Dedikleriniz mantikli ama tr de ise yaramıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı