Rehber En Kolay Şekilde Evde Likit Yapımı

Merhaba herkese. Evde likit yapımını en basit şekilde anlatmaya çalıştım. İşte adım adım rehberim:

Malzemeler:
  • NBASE (VG ve PG karışımı)
  • Aroma (tercihinize göre)
  • Eldiven, şırınga ve karıştırma kabı ekstra almanıza gerek yok ücretsiz gönderilir.
Adım 1: Malzemeleri Temin Etme: Öncelikle likit yapımında kullanacağınız malzemeleri temin etmelisiniz. Bunları, güvenilir kimya sitelerinden edinebilirsiniz.
Nbase Aroma Kimyasal ve Sarf Malzemeleri - Golden Kimya Safir Kimya | Türkiye'nin Lider Nbase & Mix Aroma Üreticisi Falcon Kimya | Nbase ve Aroma Çeşitleri | 400 TL ve Üzeri Kargo Bedava‎ Türkiye'nin Kimya Deposu İlke Kimya

Adım 2: DL veya MTL İçin Karar Verme: Hangi türde likit yapacağınıza karar vermelisiniz: doğrudan akciğere (DL) veya ağızdan akciğere (MTL) yönelik. Bu, NBASE seçimini etkileyecek.

Adım 3: DIY Kit Seçimi: Seçtiğiniz aroma ve ölçekte DIY Kit'i almanız lazım. Bazı sitelerde MIX AROMA olarak da geçer. Örneğin, 30 ml bir DIY Kit alırsanız, genellikle %20 aroma içerir. Dolayısıyla, 24 ml NBASE eklemeniz gerekecektir.

Adım 4: NBASE Seçimi: NBASE seçerken VG ve PG oranlarına dikkat etmelisiniz. Örneğin, DL için %100 VG tercih edilebilir, bu da aroma ile karışınca 80/20 oranı elde eder. MTL için ise 70/30 veya 80/20 tercih edilebilir, bu da karıştırıldığında 50/50 oranı oluşturur. Nikotin seviyesi de önemlidir; günlük ne kadar sigara içtiğinize bağlı olarak 9mg ile 18mg arasında tercih yapabilirsiniz.
1701959946975.png
1701959987963.png

Adım 5: Karışım Yapma: Malzemeleriniz geldiğinde eldiven ve şırınga gibi gereçler de gelecektir. NBASE'i açın ve aroma şişesine dökün, ardından karıştırın ve çalkalayın.

Adım 6: Dinlendirme: Şimdi likitlerinizi dinlendirmenin zamanı geldi. Ortalama olarak 2-3 hafta yeterli olabilir, ancak bir hafta içinde bile tadına bakarak olgunlaşma durumunu anlayabilirsiniz.

Likit yapımına sadece maddi açıdan bakmak yanlıştır, aynı zamanda kişisel zevklerinize göre özelleştirilmiş likitler elde etmenizi sağlar. Bu rehberde sadece DIY KIT ile likit yapmayı anlattım. Dilerseniz tekil aroma alıp siz karıştırabilirsiniz ve bambaşka tadlar keşfedebilirsiniz. Sağlıklı ve keyifli likit yapımı dileğiyle.

Hocam rehberdeki gibi hazırlamaya çalıştım fakat cam şişeye aktardım. Şöyle bir korkum var ki cam şişede hava boşluğu görüldüğü üzere çok fazla, ben bunu yine de 2-3 hafta bu şekilde demleyebilir miyim?
İki cam şişede de 50-50ml salt likit var onun için bu kadar az 😂
Normal kendi şişesinde boşluk yok muydu?

Hayır edemezsin. Ama benzerini yapabilirsin ve gayet yoğun olur şuan ben kullanıyorum safir kimyadan drifter aldım.
Drifter'ı bende aldım. Biraz bunu kullandıktan sonra buz ve şeker efektör alıp eklemeyi düşünüyorum.

1703426795193.png

Aldığın aromaların yorumlarını bekliyorum senden. Bende bunları + Sakızlı almıştım sakızlı harici bunlar efsane güzeldi.

Eki Görüntüle 2063494

Aldığın aromaların yorumlarını bekliyorum senden. Bende bunları + Sakızlı almıştım sakızlı harici bunlar efsane güzeldi.

Coil etrafındaki pamukta fazla fazla Nbase vardı. 1 gün 2 gecedir demlenen kurabiye olan likitten, coili saran pamuğu ve büyük pamuğa değen kısımlara sıktım en fazla 4 damla.

Böyle bir çikolata tadı yok. Parfümcülerde şişesi 50 lira olan çikolatalı parfümün aynısı. Parfüm içiyormuş gibi hissettim kendimi. Beynim arafta kaldı. Aynı aroma. Unutulmaması gereken şey, likiti koymak için çok çok erken ama kendimi tutamadım. 2 günlük likit. Tavsiye edilen süre 1 ay.

Ayrıca, 70/30 6MG Nbase beni inanılmaz derecede doyuruyor. En fazla 10 defa çekiyorum. 11.ye gerek kalmıyor. Ama Vozol'da 50'den az çektiğimi hatırlamıyorum. Önceden sigara kullandığım için bu hissiyatı biliyorum.

Son olarak; bu yazıyı okuyup Vozol'una doldurmak için likit alacak arkadaşlar, sakın üstünde Vozol yazılı likitleri almayın, gidin kendiniz yapın bu şekilde. Benim 200 lira çöp oldu, sizin olmasın.

Şimdi de Ananas Elma Şeftali'li Drifter'ı açtım. Öyle 3X aroma hissiyatını almadım ama Ananas çok baskın. Pek tabii çok erken açtığım için olmuş olabilir. Ama Vozollarda likit bitti yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Çok uç bir soru olacak ama, Vozol kalitesinde aroma yoğunluğunu elde edebilir miyiz?

Vozol kalitesi derken? Vozol dediğiniz malzeme olabilecek en dandik hammaddelerle üretiliyor. Aroma yoğunluğunun kaynağı büyük ihtimalle likitinin bol aroma içermesi ve cihazın mtl yapıda olması.

Bu tür cihazları yeniden doldurmayın, alın adam akıllı bir pod mod mis gibi kullanırsınız yıllarca.

Vozol kalitesi derken? Vozol dediğiniz malzeme olabilecek en dandik hammaddelerle üretiliyor. Aroma yoğunluğunun kaynağı büyük ihtimalle likitinin bol aroma içermesi ve cihazın mtl yapıda olması.

Bu tür cihazları yeniden doldurmayın, alın adam akıllı bir pod mod mis gibi kullanırsınız yıllarca.
Dün vozollarım yandı şimdi GTX 80 siparişi verdim.

300 liralık malzeme boşa gitmesin diye pod aldığıma inanmıyorum.

Likitin içinde neler olduğuna dair kimyasal analiz raporu var mı? Analiz raporu varsa bakanlık onaylı laboratuvarlarda mı analiz edildi?

Geri
Yukarı