En kullanışlı virüs programı önerisi

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
Başlıktan da anlayacağınız üzere kullanışlı bir virüs programı arıyorum. Koruma amaçlı değil sadece mevcut sistemi tarayıp var ise virüsleri temizleme amaçlı kullanacağım. Yani açık tutup virüs gelirse engellemesi için kullanmayı planlamıyorum. Bildiğiniz en sağlam ve bilgisayara zarar vermeyen program var mıdır ?

Ek olarak, ücretli ve ücretsiz olarak 2 tane önerirseniz sevinirim.

Malwarebytes iyi diyorlar ama ?

Kimsenin bildiği güzel bir öneri yok mu ya :D

7 senedir kullanmıyorum ve hiç virüs bulaştı diye de format atmadım. İş kullanıcıda bitiyor.
3 senedir kullanıyorum ve hiç virüs bulaştı diye format da atmadım. Fakat bu aralar yaptığım işten dolayı internetten çok fazla dosya indiriyorum. En azından 1 defalık taramakta fayda var. Konu başlığında belirttiğim üzere koruma amaçlı değil 1 defalık tarama amaçlı kullanacağım.

Aktif kullanmayacaksanız adı antivirüs olmaz. Zararlı temizlik programları arıyorsunuz sadece. Onlar içinde de en çok kullanıla MBAM, Emsisoft emercy.
AV tabanlı standart koruma sağlayanlar ise BIS, KIS free olanları deneyebilirsiniz.

Başlıktan da anlayacağınız üzere kullanışlı bir virüs programı arıyorum. Koruma amaçlı değil sadece mevcut sistemi tarayıp var ise virüsleri temizleme amaçlı kullanacağım. Yani açık tutup virüs gelirse engellemesi için kullanmayı planlamıyorum. Bildiğiniz en sağlam ve bilgisayara zarar vermeyen program var mıdır ?

Ek olarak, ücretli ve ücretsiz olarak 2 tane önerirseniz sevinirim.

Malwarebytes iyi diyorlar ama ?

Kimsenin bildiği güzel bir öneri yok mu ya :D
Kaspersky. 1 seneye yakındır kullanıyorum virus girmesine izin vermiyor ve bazen ben kapatıyorum o zaman giriyor ve tarama yapıp yoluma kolayca devam ediyorum.

ESET ve Avast'tan uzak durun piyasanın en iyisi şuan kaspersky. En kapsamlı veritabanı ve en yüksek koruma sağlayan program. Malwarebytes biraz daha küçük bir şirket bence değmez ben kullandığpımda virüs girmişti kasperksy'den şaşmayın.

Geri
Yukarı