En nefret ettiğiniz işletim sistemi nedir?

En sevmediğiniz Windows sürümü nedir benim ki... Windows 10 tabii ki Windows 10 sebebini söyleyeyim.
Çok kötü bir tasarımı var RAM yiyor tasarım berbat hiç sade değil Windows XP adamdır.
Windows türleri, yüzlerine sadece oyun için bakıyor(d)um. Tekelleşmek için saçma gereksinimler istemelerinden sonra bıkıp Linux tarafına geçtim.

Kullansam veya kullanmaya çalışsam da Apple'ın elinden çıkmış olan işletim sistemlerini sevmiyorum. Çok kapalı işletim sistemleri.

Aklınıza özelleşme gelmesin. Bir Android'in, Windows'un kullanım rahatlığını vermez.

Kisaltma olarak Linux falan denmiyor. Ornegin GNU isletim sistemi ile kullaniliyorsa 'GNU/Linux' ya da 'GNU + Linux' olarak kullaniliyor. Bu, NT kernelini kullanan Windows isletim sisteminde oldugu gibi 'Windows' olarak kisaltabileceginiz bir şey degil. Cunku NT kerneli yalnizca Windows isletim sistemiyle birlikte kullaniliyor. Linux kerneli ise bazi sistemlerde GNU isletim sistemi ile kullaniliyor, bazilarinda kullanilmiyor. GNU isletim sistemi de bazi sistemlerde Linux kerneli ile kullaniliyor, bazilarinda kullanilmiyor.

Halk dilinde dağıtımların tümünü ya da genel olarak öyle denmesini kastetmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı