En önemli oyun etkeniniz nedir?

"Oynadığım saat bölü verdiğim para" denkleminin mümkün olduğunca fazla olması.

Kötü finalli olursa ciddi anlamda oyun gözümden düşüyor. Mesela RDR2 için bu final yakışmadı. Hikaye daha önemli benim için ama diğerlerinin de payı var elbette.

%50 oynanış % 40 hikaye %10 grafik. Oynanış kötü olunca diğeleri isterse 100 olsun zevk vermiyor.
Evet tam olarak bende bundan bahsediyorum. Bazı oyunlarda ne düşmanı görebiliyorsun, ne düşmandan kaçabiliyorsun. Mesela Horizon Zero Dawn beni bıktırmıştı.

Bir oyunda en çok önem verdiğiniz şey nedir? Ve en sevdiğiniz oyun nedir?
Ben başlayayım Batman Arkham Knight favori oyunum ve benim için oyundaki önem sıralaması şöyle:

%30 oynanış,
%25 hikaye,
%10 kontroller,
%15 grafik,
%20 oyun süresi,
%0 Online.

Batman sevmemin asıl sebebi de bu yüzden. Oynanış o kadar iyi ki, iyi oynarsanız hiç hasar almadan 30 kişiyi dövebilirsiniz. Ama kötü oynarsanız 3 kişi canınızı yarıya indirebilir. Ve hikayeside gayet mükemmel. Oyun süresi iyi. Grafikler gayet iyi ama kötü olsa da fark etmez. Grafik benim için önemli değil. Kontroller hafif karışık ama belli bir süre sonra alışıyorsun. 2 kere çoktan bitirdim (biri normal, biri New Game + zorluğunda) şimdi yine zor modda oynuyorum. Zor modu bile oynanışın mükemmeliği sayesinde kolay geliyor. Çünkü zor modda sadece daha fazla hasar alıyorsun ve düşmanlar daha zor iniyor ama dediğim gibi, iyi oynarsam hiç hasar bile almadan geçebiliyorum.

%100 hikaye grafikler mario da olsa hikaye benim için en önemli şeydir.

Geri
Yukarı