En sağlam ve en iyi hosting hangisi?

Sorun yaşamadım dedin ama. Yaşayan elbet var. Öneri ve tavsiye yorumları kişisel olarak yapın bence.
Demek istediğim, tüm firmalarda sorun yaşayabilirsin. Tüm firmalarda sorun yaşayan elbet var. Hiçbir firma kusursuz değil. Çok güzel bir firma buldum diye sevinirsin, başkaları hiç sorun yaşamamıştır, aylarca sorun çıkmaz ama bir gün bir sorun çıkar tüm verilerin kaybolur mesela.

Demek istediğim, tüm firmalarda sorun yaşayabilirsin. Tüm firmalarda sorun yaşayan elbet var. Hiçbir firma kusursuz değil. Çok güzel bir firma buldum diye sevinirsin, başkaları hiç sorun yaşamamıştır, aylarca sorun çıkmaz ama bir gün bir sorun çıkar tüm verilerin kaybolur mesela.

Son cümlene katılmıyorum.
Bir firma eğer ki müşterisine değer veriyorsa zaten. Yedekli altyapıya sahip olur. 1 tane değil birçok yedekli altyapı hem uplink olarak hem de veri dosya olarak.
Bazı firmalar tabii ücretli hizmet olarak sunmakta.

Son cümlene katılmıyorum.
Bir firma eğer ki müşterisine değer veriyorsa zaten. Yedekli altyapıya sahip olur. 1 tane değil birçok yedekli altyapı hem uplink olarak hem de veri dosya olarak.
Bazı firmalar tabii ücretli hizmet olarak sunmakta.
Hosting camiasındaki olayları büyük ihtimal bilmediğinden dolayı katılmaman normal. 2022'nin ilk çeyreğinde, VDS satışı yapan ve otomatik kurulum için vCenter (VMware) kullanan çoğu firmanın vCenter açığından dolayı ana ve yedek sunucuları hacklendi, yedekler dahil tüm veriler silindi. Bu olayı yaşayan bir firmada barınan kendi makinem de etkilendi, tüm verilerim gitti. Dediğim gibi, bunlar olabilecek şeyler.

Hosting camiasındaki olayları büyük ihtimal bilmediğinden dolayı katılmaman normal. 2022'nin ilk çeyreğinde, VDS satışı yapan ve otomatik kurulum için vCenter (VMware) kullanan çoğu firmanın vCenter açığından dolayı ana ve yedek sunucuları hacklendi, yedekler dahil tüm veriler silindi. Bu olayı yaşayan bir firmada barınan kendi makinem de etkilendi, tüm verilerim gitti. Dediğim gibi, bunlar olabilecek şeyler.
Peki? Benim 10850k + x5675 li makinam olup? Host firması kurmuşmuyumdur?+ Telekom,gsm,hosting,network alanında yabancı şirketlerle goruşmeler yapıyormuyumdur?
İnsanları tanımadan ön yargı ile yaklaşmayın.

Peki? Benim 10850k + x5675 li makinam olup? Host firması kurmuşmuyumdur?+ Telekom,gsm,hosting,network alanında yabancı şirketlerle goruşmeler yapıyormuyumdur?
İnsanları tanımadan ön yargı ile yaklaşmayın.
Ülkemizdeki firmaların yaklaşık %90'ının vCenter kullandığını hatırlatayım. Ayrıca yazılımlardaki açıklar hiçbir zaman bitmeyecek, yüzbinlerce kişi vCenter'ı güvenerek kullanıyor. İnsanları tanırım, güvenilirliğini bilirim ama bir açık yüzünden tüm veriler gider.

vCenter açığından bağımsız olarak, bildiğim hacklenen firmalar: GoDaddy, Hostinger, hosting.com.tr, turhost, SadeceHosting.

Ülkemizdeki firmaların yaklaşık %90'ının vcenter kullandığını hatırlatayım. Ayrıca yazılımlardaki açıklar hiçbir zaman bitmeyecek, yüzbinlerce kişi Vcenter'ı güvenerek kullanıyor. İnsanları tanırım, güvenilirliğini bilirim ama bir açık yüzünden tüm veriler gider.

Vcenter açığından bağımsız olarak, bildiğim hacklenen firmalar: GoDaddy, Hostinger, hosting.com.tr, turhost, sadecehosting.

Kullanabilirler. Kullanmasın demedim.

Paylaşımlı Hosting olarak 2 yıldır "Guzel Hosting" kullanmaktayım gayet memnunum. VPS olarak da AWS'nin sunduğu EC2'yi kullanıyorum, free-tier olmadığından açık unutursam 180-190TL gibi fatura takma ihtimali var ama bir sürü uyarı e-postası gönderiyorlar zaten.

Geri
Yukarı