En sevdiğiniz HDD ve SSD markası ve en sevmediğiniz HDD ve SSD markası

Geçen 25 yıl boyunca ,
Harici ve dahili, 2,5 inch ve 3,5 inch, WD ve Seagate marka birçok disk (HDD) kullandım-kullanıyorum.

İki markanın disklerinden, yerinden hiç hareket etmediği halde durduk yere bozulan da oldu, 10 yıldan fazla hiç sorun çıkarmadan halen çalışan da oldu.

Bu yüzden kendime bile “WD Seagate’den daha iyi” ya da “Seagate WD’den daha iyi” diyemiyorum.

Biraz şans işi olduğunu düşünüyorum.
Şöyle bir örnek vereyim: Yıllar önce aynı anda aldığım
1 TB WD 2,5 inch harici disk ile
2 TB WD 2,5 inch harici diskten
1 TB olan, kısa bir süre önce tamamiyle bozuldu. Üstelik ikisini de aynı bilgisayarda, aynı şekilde kullandığım halde..

Onarmak için denemediğim program kalmadı. HdTune, bu diskin neredeyse tamamını hatalı gösteriyordu. Hatta taramayı bile bitiremiyordu HdTune programı.

Ne oldu da 1’lik WD bu denli bozuldu anlayamadım.

Sonuç olarak bir diske ihtiyacım olduğunda, bu iki markanın dışında farklı bir marka denemek istiyorum. Çünkü bu iki markayı yeterince denedim.
Hocam kaç yıl önce oldu tam olarak? Yani WD Green ve WD Black alıp karşılaştırıyor olabilirsiniz. WD çok iyidir.

WD Blue serisinden ve Sandisk'ten bugüne kadar memnun kaldım. Şöyle gönül rahatlığı ile Samsung marka SSD alabilecek ekonomik refah seviyesine henüz ulaşamadım.

Hocam kaç yıl önce oldu tam olarak? Yani WD Green ve WD Black alıp karşılaştırıyor olabilirsiniz. WD çok iyidir.
“Kaç yıl önce oldu” derken bozulmayı mı soruyorsunuz? Satın aldığım yılı mı?
Bozulma olayı, dediğim gibi birkaç ay önce oldu.
1’lik ve 2’liği aynı anda satın alma zamanı ise, tahminen 8-9 sene olmuştur en az.

Bu arada Green Black konusunda haklı olabilirsiniz, pek dikkat etmedim bu hususa.
Ama 1’lik olan neden durup dururken bozuldu ve 2’lik olan neden sıfır gibi çalışıyor, bunu anlayamadım.

“Kaç yıl önce oldu” derken bozulmayı mı soruyorsunuz? Satın aldığım yılı mı?
Bozulma olayı, dediğim gibi birkaç ay önce oldu.
1’lik ve 2’liği aynı anda satın alma zamanı ise, tahminen 8-9 sene olmuştur en az.

Bu arada Green Black konusunda haklı olabilirsiniz, pek dikkat etmedim bu hususa.
Ama 1’lik olan neden durup dururken bozuldu ve 2’lik olan neden sıfır gibi çalışıyor, bunu anlayamadım.
8-9 sene uzun süre. Sebep büyük ihtimal şu, siz Green aldınız ve o sorun çıkarttı. Çünkü boyunu aşan bir iş yaptınız.

Sevdiğim:
Samsung
WD
SanDisk
Sevmediğim
Seagate ( Bir daha almam). Disk bozuldu garantiye gönderemedik yurt dışına gönder dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı