En sevdiğiniz içecek nedir?

Su😁
ED5A12BD-A18E-4D4C-A126-959A61B5629A.jpeg

Kahve. Nescafe, sütlü, 3'ü bir arada vb. hepsini severek tüketirim. Genelde günde 3 bardak tüketirim. Starbucks’taki sütlü içecekleri pek sevmem.

Didi soğuk çay ve Uludağ limonata.

Hayatımdan söküp alınan bir şeydir😞 Üniversite yıllarımda başlayan Lipton ice tea ilişkim önce şeftaliyle ardından büyük bir tutkuyla limonla devam etti. Sadece Lipton ice tea limon ve su içiyordum. Hatta bazen su yerine de onu içiyordum. Herhangi bir kilo sorunu da yapmıyordu. Günde en az 1 bazen 2,3 litre içtiğim oluyordu. Biraz tatlı geldiği için bardağı ağzına kadar buz doldurup öyle içiyordum. Ama her güzel şey gibi bunun da sonu geldi. Yılını tam hatırlamıyorum ama 2-3 sene önce olabilir. Tam da şeker fabrikalarının satılıp özelleştirildiği dönem. Tadında bir farklılık hissettim ama ilk başta neden olduğunu çözememiştim. Meğer şeker yerine tatlandırıcı(steviol glikozitler) kullanmaya geçmişlerdi. O dönem eski üretim olan sadece 500 ml olan teneke kutular kalmıştı. Market market gezip onları toplamaya çalışıyordum eski tat oldukları için. Marketçi abilerle falan depo depo sorduruyordum. Ama onlar da bitince o gün bugündür meşrubat içmiyorum. Bu tatlandırıcı değişikliğinin arkasında kim varsa kimler bunda etkili olmuşsa hiçbirine hakkımı helal etmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı