En sevdiğiniz oyun nedir?

İsmin bile Katana Zero nasıl bir oyun biraz anlatır mısın? Bu kadar sevdiğine göre bir şeyi vardır.
Yandan görünümlü Hotline Miami diyebiliriz kendisine. Hızlı bir oynanışı var ve tek mermide veya tek vuruşta ölüyorsunuz. Bullet Time gibi zamanı yavaşlatabiliyorsunuz ek olarak. Hikaye olaraksa Hotline Miami'den farklı olarak daha da ön planda.

2D: Rogue Legacy
3D: Battlefield 3 ve 4

Çoğu kişi Witcher 3 der. Sizi gördüm ilk Witcher 2 diyen. Ama Witcher serisini hiç oynamadım.

Witcher 3 zaten Witcher 2'den çok daha iyi fakat benim için Witcher 2'nin yeri ayrı. Oyunu 3 kez bitirdim ve hala doyamadım oyuna. Oyunun optimizasyon sıkıntısı olmasına rağmen, eski bilgisayarımda bütün ayarları düşüğe çekip iki kez bitirmiştim. Ekran kartı aldım ve geçen ay oyunu orta ve yüksek ayarlarda bitirdim. Bilmiyorum ama bana aşırı güzel geliyor oyun :D.Hikayesini Witcher 3'ten daha çok seviyorum mesela. Bir de zıplama tuşu olsa keşke :D.
Reis sen sinirlenince Letho'ya dönüşen arkadaş değil misin? 😂

Sinirlenince değil uyuyamadığım zaman kendisini Letho'nun yerine koyan kişiyim🤣.Hızlıca uykuya dalmak için.

God of War serisi. Hunharca adam kesip, tüm tanrıların içinden geçip, Dünya'yı kana buladığımız efsane bir oyun. Oynanış, mekan tasarımı, grafikler ile bir başyapıt. En sevdiğim GoW oyunu GoW 3. Son çıkan oyununu oynamadım. Kratos'un hareketlerini bayağı yavaşlatmışlar.

CoD: MW serisi de güzeldir. Savaş hissiyatını çok güzel veriyor, her yerden adam çıkıyor(oyun gerçekmiş gibi hissettiriyor, karakterlerin birbirine olan bağlılığı ve vuruş hissiyatı güzel.

İsmin bile Katana ZERO, nasıl bir oyun biraz anlatır mısın? Bu kadar sevdiğine göre bir şeyi vardır.
Öncelikli olarak Side-Scroll yani yandan bakış açısını tercih eden bir oyun. Tek vuruş ile ölüp öldürdüğün bir oyun olmasından dolayı stratejik düşünmek çok önemli. Tek vuruş mantığı aynı zamanda çok çok hızlı bir oynanış sunduğu için sıkılma gibi bir şansınız yok. Oyun tam bir Controller oyunu ama diğer türlü de oynayabilirsiniz. Kontroller, oyun hızlı olduğundan dolayı güzel oturtulmalı yoksa hayatta oynayamazsınız. Zaten az tuş kullanan bir oyun olduğu için sıkıntı yaşamıyorsunuz. Controller ile aşırı rahat bir oynanış sunuyor. Müzikleri ise insanı oyuna bağlayacak kadar iyi ( bence ). Aşırı güzel, aksiyona uygun müzikler benim çok hoşuma gitti. Grafikler ise PixelArt olduğu için mükemmel duruyor ( PixelArt güzel olunca ayrıca bir sevgi besliyorum, oyunlardaki güzel PixelArt grafikler çok hoşuma gidiyor. ). Oynanış mekaniklerinden biri olarak da zamanı yavaşlatma var, isterseniz tüm oyunu zaman yavaşlatma kullanmadan da bitirebilirsiniz ancak kullanmak da işinize çok yarayabiliyor. Kontroller sayesinde anlık olarak zamanı durdurabiliyorsunuz, bu da çok hoş. Daha bir çok mekanik var ancak spoiler vermek istemem. Ve ayrıca mükemmel bir hikaye... Benim için en vurucu nokta hikayesi oldu, mükemmel bir hikayeye sahip. Forum forum dolaşıp teoriler de okudum. Son olarak da oynanış süresi. 3-6 saat oynanış süresine sahip bu oyunu ben 4 saat civarında bitirdim. Şahsen oyunların kısa sürüp hem güzel bir deneyim yaşatmasını hem de ağızda güzel bir tat bırakmasını severim. Uzun süreli oyunlar bir zaman sonra tekrara bindiği için sıkmaya başlıyor. Bu oyun benim için tam zamanlı bir oyun. Bu kısa süreden dolayı hikayesinin bir kısmı açık kapı bırakıyor, bir sonraki oyuna saklanıyor. Ve bu durum benim çok hoşuma gidiyor. Bu konuda teoriler okumak da sonraki oyuna olan heyecanımı arttırıyor. Aynı zamanda oyun kötü sistemlerde bile çalışabilir. Ben kasmadan oynayabildiğim için çok mutluyum. Hotline Miami sevenlerin bu oyuna bakmasını şiddetle tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı