En sevdiğiniz Türk devleti

Türkiye dışında en sevdiğiniz Türk devleti

• KKTC

Oy: 40 23,4%
  • Azerbaycan

Oy: 87 50,9%
  • Gagavuzya

Oy: 4 2,3%
  • Türkmenistan

Oy: 8 4,7%
  • Özbekistan

Oy: 0 0,0%
  • Kazakistan

Oy: 6 3,5%
  • Kirgızistan

• Karaçay

• Balkarya

• Doğu Turkistan

Oy: 7 4,1%
  • Karakalpakistan

Oy: 1 0,6%
  • Yakutistan

Oy: 5 2,9%
  • Tataristan

Oy: 2 1,2%
  • Kırım

Oy: 2 1,2%
  • Başkurtistan

• Çuvaşistan

• Altay

Oy: 5 2,9%
  • Tuva

• Hakasya

• Oy verenlerin toplamı
    171
Neredeyse hepsi uzun yıllar boyunca sovyetler birliğininde barındığı için otomatik olarak sorunun cevabı 0 oluyor.

Bütün Türk ülkelerini çok seviyorum. Bizim bayrağımız onların bayrağı. Onların bayrağı bizim bayrağımız. Ama en çok Azerbaycan'ı seviyorum. Özüne en çok sahip çıkan Türk devletlerinden biri.

Buna sonuna kadar güldüm özüne en çok sahip demek daha önce o ülkeye gittin mi büyük ihtimalle gitmedin internetten okuduğun biz kardeşiz yok şöyleyiz yok böyleyiz laflarına inanma sovyetler birliğinden ayrılmalarına rağmen ülkede deli gibi Rus sembolleri var ve halkın (50 ve üstü ve ilk okula giden 8-15) arasında ki gençler her yerde Rusça konuşuyor ekstra olarak azerilerle ne iş yapılır ne arkadaşlık iki yüzlü dolandırıcı ve en önemlisi güvenilir bir toplum değiller.

Buna sonuna kadar güldüm özüne en çok sahip demek daha önce o ülkeye gittin mi büyük ihtimalle gitmedin internetten okuduğun biz kardeşiz yok şöyleyiz yok böyleyiz laflarına inanma sovyetler birliğinden ayrılmalarına rağmen ülkede deli gibi Rus sembolleri var ve halkın (50 ve üstü ve ilk okula giden 8-15) arasında ki gençler her yerde Rusça konuşuyor ekstra olarak azerilerle ne iş yapılır ne arkadaşlık iki yüzlü dolandırıcı ve en önemlisi güvenilir bir toplum değiller.

Öncelikle Azerbaycan'a gitmedim hocam. Bir çok Azerbaycanlı arkadaşım oldu. Özleri hemen hemen aynı bizim gibiydi. Azerbaycan eğer dediğiniz gibiyse gerçekten hayal kırıklığına uğradım.

Öncelikle Azerbaycan'a gitmedim hocam. Birçok Azerbaycan'lı arkadaşım oldu. Özleri hemen hemen aynı bizim gibiydi. Azerbaycan eğer dediğiniz gibiyse gerçekten hayal kırıklığına uğradım.

Maalesef, her ortam iyisi kötüsü oluyor tabii ki ama gerçektende iyisine rastlamadım önceden Türk kardeşiz vs falan diyorlardı şimdi sadece türkleri para kaynağı olarak görüyorlar Allah var bazen misafir ediyorlar ama garip bir millet bir ihtiyacın olsa ev hastane vs hem deli gibi paran gider hem de fazla bir hizmet almazsın.

Orta Asya Rusya'nın kölesi olarak sayıyorum diğerlerinin %90ıda Rusya'ya bağlı olduğunu düşünürsek en sevdiğim Azerbaycan.

Orta Asya diyorsun ama Azerbaycan'ı farklı görüyorsun :D :D gitte bir tarihlerini oku sonra sokaklarını günlk yaşantılarına bak.

Son düzenleme:
Hükümeti olarak söylersem açıkçası birçok Türk devleti, Türkiye ile aynı seviyede. Hepsinin başında sadece kendi menfaatini düşünen başkanları var. Onun dışında her Türk benim için değerli, ayıramam.
Orta Asya'ya Rus kölesi diyenler, ona bakarsanız biz de Arap'ın kölesiyiz.

Wikipedia kaynak değil çeşitli kaynakların toplanmasından oluşan ansiklopedidir. Verilen linke tıklayarak Wikipedia'nın kaynaklarını görebilirsiniz altta.
Referans kaynakların birçoğunun doğru olduğu olduğu meçhul. Sadece görmekle "bu doğrudur" demek, metodolojiye aykırı. Temel bakış açınızda haklı görünüyorsunuz ama işin detayı öyle değil... İmkanım olsa, tarih okumayı çok isterdim.

Bütün Türk ülkelerini çok seviyorum. Bizim bayrağımız onların bayrağı. Onların bayrağı bizim bayrağımız. Ama en çok Azerbaycan'ı seviyorum. Özüne en çok sahip çıkan Türk devletlerinden biri.
Harikasın hocam. Selam olsun..

Son düzenleme:
Hayat işte senelerce tarihi araştır 1 cümle satırından sonra cahil ilan edil 🙂

Tarih okusaydın hayatlarının Rusya'dan farksız olduğunu veya kendilerine ait bir tarihleri olmadığını görürdün gel gelelim konu bu ülkeler arasında seçim yapmak olursa diğer ülkeler (kazak, özbek, kırgız ) arasında neden Azerbaycan anlatsana biraz.

Geri
Yukarı