En sevmediğiniz araba markası nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hyundai de var. :D

Arabaların kendisini (BMW) sevmiyorum demiyorum, araba olarak iyiler ama kullanıcı profilinden dolayı trafikte görmeyi sevmiyorum.

Eki Görüntüle 628173

Bir de Volkswagen sevmiyorum ama çok mantıklı arabalar yapıyorlar. VW sevmeyen biri olarak VW kullanıyorum şu anda öyle diyeyim ama yakın zamanda 4x4 ve tork konvertörlü bir araçla de-ği-şe-cek kurtuluşu yok. Fakat itiraf ediyorum bu araba beni çok şaşırttı. Konfor, yol tutuş, yalıtım, işçilik kalitesi, iç mekan genişliği ve kullanışlılık açısından çok iyi ama 4 çeker olmaması ve DSG olması başka araçlara bakmama neden oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu markayı da unutmayalım. :D

Arabaların kendisini (BMW) sevmiyorum demiyorum, araba olarak iyiler ama kullanıcı profilinden dolayı trafikte görmeyi sevmiyorum.

Eki Görüntüle 628173

Bir de Volkswagen sevmiyorum ama çok mantıklı arabalar yapıyorlar. VW sevmeyen biri olarak VW kullanıyorum şu anda öyle diyeyim ama yakın zamanda 4x4 ve tork konvertörlü bir araçla de-ği-şe-cek kurtuluşu yok. Fakat itiraf ediyorum bu araba beni çok şaşırttı. Konfor, yol tutuş, yalıtım, işçilik kalitesi, iç mekan genişliği ve kullanışlılık açısından çok iyi ama 4 çeker olmaması ve DSG olması başka araçlara bakmama neden oluyor.
Şimdi biz @fryzen ile birlikte G30 kullanıcıları olarak kötü mü olduk 😢 Araba olarak arka kampana frenli, torsiyon çubuklu (H tipi hariç), sorunlu otomatik şanzımanlı, kasaya göre güçsüz motorlu ve verimsiz araçları sevmem.

@Nisannn Yapacak bir şey yok, kurunun yanında yaş da yanıyor. Hem nereden bileyim ikinizin de 130+ km/s hızda giderken yoldan çekilsin diye öndekinin tamponuna dokundurmadığınızı? :D Bu arada bu dediğim hayvanlık daha geçen gün başıma geldi, 116 beygirlik dizel motorla bırak sol şeritte sollama işini orta şeritten ayrılmaması gereken X2 tarafından buna maruz kaldım. Arabada kız arkadaşım olmasa arkasına geçip daha da yüksek hızda tamponuna "dokundurup" öldürmek isterdim de başıma kalacak... Geberdikten sonra "insan" sınıfına sokacakları için olan bana olacak.

Marka ve kullanıcı kitlesi olarak 2'ye ayırıyorum.

Kullanıcı kitlesi bakımından sevmediğim markalar BMW ve VW. BMW'nin apaçileri, VW'nin de toksit tok kapıcıları yüzünden bu 2 marka Türkiye'de fazla çekilmiyor. Zaten gerek 2. el ilanlarında gerek de yollarda kendilerini 10 km öteden belli etmeyi başarabiliyorlar.

Her ne kadar son yıllarda BMW'yi pek beğenmesem de (Audi ve Mercedes uçtu gitti) karakteri olan bir sportif araç almak istediğinizde listenin başına tırmanır. Tasarımlarını da genel olarak beğeniyorum. İç mekanda yıllardır büyük yenilikler yapamamasını da kınıyorum. VW ise premium markalara bütçesi yetmeyenlerin Opel ile birlikte 2. tercihi oluyor.

Marka olarak çok bilinen markalara karşı bir öfkem veya beğenmeme durumum yok. Araba işi bütçe işidir, bir markanın alt kalite aracına binip üst kalite araçlarını görmezden gelerek markaya çamur atmak saçmalık.

@Nisannn Yapacak bir şey yok, kurunun yanında yaş da yanıyor. Hem nereden bileyim ikinizin de 130+ km/s hızda giderken yoldan çekilsin diye öndekinin tamponuna dokundurmadığınızı? :D Bu arada bu dediğim hayvanlık daha geçen gün başıma geldi, 116 beygirlik dizel motorla bırak sol şeritte sollama işini orta şeritten ayrılmaması gereken X2 tarafından buna maruz kaldım. Arabada kız arkadaşım olmasa arkasına geçip daha da yüksek hızda tamponuna "dokundurup" öldürmek isterdim de başıma kalacak... Geberdikten sonra "insan" sınıfına sokacakları için olan bana olacak.
İyi de sol şeritte 120-130 ile gidenlere mecburen aşırı yaklaşmak (yağışlı havalarda takip mesafesini koruyarak) zorunda kalıyorum, yoksa çekilmiyorlar. İnsanımızın sol şeridin sürekli kullanılmaması gerektiğini, sollama şeridi olduğunu anlaması lazım. İzmir çevre yolunda (otoban dediğimiz) sol şeritte 100 ile giden otobüs, 120 ile giden filoline arabalar gibi örnekler var ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı