En ucuz domain nereden alınır?

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, bir domain almak istiyorum. En ucuz nereden alabilirim güvenilir bir şekilde? Bir de Minecraft sunucusu için play.xx nasıl yapılır?

Google Domains Türkiye için en ucuzu. Bazı yanıltıcı firmalar ilk yılını 5$ diğer yılını 12$ fiyata satıyor onun yerine Google Domains ile her yıl için 75TL ödemek daha mantıklı ve uygun.

play.xx olayını anlayamadım. Sanırım Minecraft sunucunu domain ile kullanmak istiyorsun.
play ismiyle bir domain bulman zor. Onun yerine .com uzantılı bir domain al sonra da subdomain olarak play ekle.
Örnek verecek olursam:
mcsunucu123.com diye bir domain aldın diyelim, play.mcsunucu123.com olarak subdomain açarsın ve o subdomainin DNS ayarlarından A recordunu Minecraft ip adresine yönlendirirsin.
Yönlendirdikten sonra oyuncular play.mcsunucu123.com adresinden girebilir.

Google Domains Türkiye için en ucuzu. Bazı yanıltıcı firmalar ilk yılını 5$ diğer yılını 12$ fiyata satıyor onun yerine Google Domains ile her yıl için 75TL ödemek daha mantıklı ve uygun.

play.xx olayını anlayamadım. Sanırım Minecraft sunucunu domain ile kullanmak istiyorsun.
play ismiyle bir domain bulman zor. Onun yerine .com uzantılı bir domain al sonra da subdomain olarak play ekle.
Örnek verecek olursam:
mcsunucu123.com diye bir domain aldın diyelim, play.mcsunucu123.com olarak subdomain açarsın ve o subdomainin DNS ayarlarından A recordunu Minecraft ip adresine yönlendirirsin.
Yönlendirdikten sonra oyuncular play.mcsunucu123.com adresinden girebilir.
Domaini aldığım zaman yönlendirme için illa bir CPanel'e ihtiyacım var mı?

Domaini aldığım zaman yönlendirme için illa bir CPanel'e ihtiyacım var mı?
Hayır gerek yok.
Google Domains'in kendine ait DNS kayıt düzenleyicisi bulunuyor.
Screen Shot 2022-05-20 at 14.18.28.png

Yeni konular

Geri
Yukarı