En uygun fiyatlı SUV nedir?

SUV diye geçiyor ama Hyundai Bayon gibi modeller Clio'nun yandan yemişi kadar oluyor. En ucuz SUV diye nitelendirilecek araç Dacia Duster diye düşünüyorum. Şu arka farları düzeltseler çok çok güzel olurdu ama o fiyata acı bir şey veriyorlar sanırım kasıtlı olarak, ondan dolayı insanlar daha pahalı model olan Kadjar vs. tercih etsin diye.

TOGG (Full paket 1.5M'dan satılıyor.) İstediğiniz kadar beğenmeme atabilirsiniz.
Hacı kimse sana beğenmeme atmadan bunu yazdığına göre demek ki sende kompleks var ve psikolojik olarak aracın kötü olduğunu içten içe kabul ediyorsun yani. Benim iddiam o değil ama bize pazarladıkları arasında dağlar var, koskoca Amazon'un yapamadığı drone kargoyu yapacaklarını falan iddia ediyorlardı ancak tablet ekranı bile 2010 Samsung Galaxy S1'den hallice, o kadar kasıyor ki. En baba çipler bile 200-300 dolar, ne yapıyorlar da bu ekran bile o kadar kasıyor?

Ayrıca yolda falan sistemleri kapanan vatandaşlar vardı. Yani Tengri korusun kaza mazaya sebep verir. En azından 50-100 yıldır araba yapan şirketlerden bu tür sıkıntılar göremezsiniz, orada içiniz rahat olur. En az 10 sene geçmeden alınacak bir araba olarak pek görmüyorum.

Elektrikli araba mevzusu ise bambaşka konu. İstasyonda şarjı saatler sürüyor ve 100/km başına fiyatı benzinle neredeyse aynı. Sadece evden 12 saat boyunca şarj ederseniz ucuza geliyor ancak esas sıkıntı batarya teknolojilerinin hala günümüz koşulu için çok ilkel kalması. Yani 10 sene sonra o batarya ömrünü koruyamadığında arabanın bataryası için cebinizden çıkaracağınız parayla kâr ettim derken 1.5 araba parasıyla çıkabilirsiniz. En mantıklı opsiyon benzinli. Avrupa'da çerez parası olduğu için ekoseksüel ekoloji manyakları iyilik yapıyorum diye elektrikli alabilir de Türkiye koşullarında kimse parasını bu batarya teknolojileri gelişmeden vermesin.

Son düzenleme:
Şu an araba almayacağım ancak SUV'lar dikkatimi çekmeye başladı lakin pek bilgim yok. Güzel F/P SUV'lar hangileri sizce?

Bu aralar Austral dikkatimi çekiyor. Aracın kaporta kalitesi muazzam duruyor. Ülkemiz koşulları için çok dayanıklı olacağını düşünüyorum.
Nissan firması bir aralar rövanştaydı ama Peugeot yüzünden artık çok gerilerde kaldı. İlgili markadan 2 tane Qashqai ve Navara aracım var. Çok memnun olduğum söylenemez. Artan Renault parçalarından araba yapmışlar.
Peugeot modelleri güzeldir, hızlı satılır kolayca alınır; stok sorunu yaşanmaz ancak çok kaliteli olduğunu söyleyemem.
Volkswagen'de Tiguan vardı ama artık eskidi. Yeni kasası beklenmeli zira fiyatı yüksek olur.
Cupra Formentor çok iyi araç. Austral ile neredeyse rakip olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı