En uzun kandil mesajı

Daha fazla  
Uzun ve absürt cümleler kurmayı severim. Bir arkadaşıma kandil mesajı yazacağım. Ama sıradan bir mesaj olmayacak. Öneriniz var mı? Tek ve uzun bir cümle olacak, çoğunlukla Osmanlı Türkçesi kelimeler kullanırsak daha iyi olur ve sadece "Hayırlı Kandiller" anlamı taşıyacak. Hepinizin Miraç Kandili mübarek olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kandilin çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok daha da çok mübarek olsun.

Miracın Hicret'ten bir yılda 16 ay önce recep ayının 27. gecesinde gerçekleşen bu Mirac kandilinin yıl dönümünde bu özel gecenin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun... Miraç kandiliniz mubarek olsun.

İstediğiniz kadar absürt olmasa da güzel oldu bence :).

Uzun ve absürt cümleleri kurmayı siz seviyorsanız sizin kurmayı denemeniz daha iyi olmaz mı?

Uzun ve absürt cümleler kurmak çok meşakkatli bir süreç olduğundan ve konunun kandil olmasının arttırdığı ciddiyet ve maneviyatın etkisiyle böyle bir cümle kurmanın zorluk mertebesini anlatmaya şu an bile kelimeler yetersiz kaldığı gibi aynı zamanda bu cümlenin saçma, konu dışı ya da boş bir halde olmasını istemediğimden ötürü bu konu hakkında uzun uzun düşünmeme rağmen istediğim ayarda bir cümle kuramadığımdan dolayı sizin fikirlerinizi merak ederek bu karmaşık durumun içinden çıkmaya yönelik çalışmalarımda sizden de yardım almam gerektiği kanısına vararak bu mesajı yazmaya karar verdim.

Gibi cümleler bekliyorum.

Uzun ve absürt cümleler kurmayı severim. Bir arkadaşıma kandil mesajı yazacağım. Ama sıradan bir mesaj olmayacak. Öneriniz var mı? Tek ve uzun bir cümle olacak, çoğunlukla Osmanlı Türkçesi kelimeler kullanırsak daha iyi olur ve sadece "Hayırlı Kandiller" anlamı taşıyacak. Hepinizin Miraç Kandili mübarek olsun.
  • Ey Rabbimiz! Unutur veya yanılırsak bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme. Bizi affet, bizi bağışla ve bize acı. Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et. (Bakara, 2/286) Miraç Kandilin mübarek olsun sevgilim.

İnsanların yaşamak için nefes aldığı bir dünyada bu gün ta yıllar yılar önce peygamber efendimiz bugün çoğu kızlara ismi verilen sözlük anlamı gök, ikinci anlamı gökyüzü olan semaya bugünlerde bir çok erkeğe ismi verilen yüksel den türemiş olan yükseldi. Bu güne de bir çok erkeğin ismi olan miraç kelime anlamı bir kişiyi, bir hayvanı, bir bitkiyi, bir yeri, bir duygu ve düşünceyi vb. anımsamamıza, onları ötekilerden ayırmamıza yarayan sözcük yani ad verildi. Miraç kelime anlamı ''Güneş’in batışından günün ağarmasına değin geçen süre olan'' gece n kutlu olsun. Kelime anlamı ''işe yarayan, yararlı olan, içinde hayır (I) bulunan, kötü olmaya'' olan Hayırlı Kandiller.

Bunu yazmazsan darılırım.
O kadar uğraştım yazmak için.

İnsanların yaşamak için nefes aldığı bir dünyada bu gün ta yıllar yılar önce peygamber efendimiz bugün çoğu kızlara ismi verilen sözlük anlamı gök, ikinci anlamı gökyüzü olan semaya bugünlerde bir çok erkeğe ismi verilen yüksel den türemiş olan yükseldi. Bu güne de bir çok erkeğin ismi olan miraç kelime anlamı bir kişiyi, bir hayvanı, bir bitkiyi, bir yeri, bir duygu ve düşünceyi vb. anımsamamıza, onları ötekilerden ayırmamıza yarayan sözcük yani ad verildi. Miraç kelime anlamı ''Güneş’in batışından günün ağarmasına değin geçen süre olan'' gece n kutlu olsun. Kelime anlamı ''işe yarayan, yararlı olan, içinde hayır (I) bulunan, kötü olmaya'' olan Hayırlı Kandiller.

Bunu yazmazsan darılırım.
O kadar uğraştım yazmak için.
Mükemmel. 🤣

Kandiliniz müslümanlığımızın,hz. Ali ve hz. Muhammed yolunda alevi müslüman fark etmez herkesin kandili kutlu mutlu paralı pullu çullu olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı