En yakın arkadaşımla küstüm

zahidbolat

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Erbaa
2 yıl önce arkadaş olduğum arkadaşımla küstüm ve barışmak olmaz bu saatten sonra. Olsa bile eskisi gibi olmayacak durumda. Liseye geçtiğimiz için okullarımız ayrıldı. Onla konuşmak için fırsat bile bulamıyorum. WhatsApp'tan yazdım olmadı, Instagram'dan tüm hesaplarımı engelledi. Çok üzülüyorum. Ne yapmam gerek. Liseye geçtik ve okullarımız da değişti. Yani konuşamayacak durumdayım. Evet ben haksızım ama ne kadar pişman olduğumu dile getirsem de, ne kadar özür dilesem de senin gibi bir arkadaşım yok artık. Zahid diye bir arkadaşım yok artık diyor. Artık böyle bir arkadaşım vardı dersin diyor. Sadece aynı yerde olduğumuz tek yer eski sınıf grubumuzdu ve oradan engelimi kaldırtmıştım. Ne tavsiye verirsiniz? Bir tek telefonu açık ve oradan da telefonlarıma bakmıyor. Fazla kafaya takmalı mıyım? Yeni arkadaşlar edinebilir miyim? Abi tavsiyelerini bekliyorum.

Boşver dostum sana arkadaş mı yok, sen özrünü dilemişsin sonrası ona kalmış reddeder ise yapacağın bir şey yok ki reddetmiş zaten. Yeni dostlar edinmeye bak, insanlarla muhabbet et arkadaşlıklar kur.

Liseye geçtiğinize göre yaklaşık 14 yaşındasınız. 2 sene önce dediğinize göre yaş tahminimi 16'ya kadar çıkarabilirim. Ama 14-15, kilit noktası olarak düşünüyorum.

Fazla kafaya takmayın, derslerinize odaklanın. Okulların açılmasına 5 gün kadar kaldı. İllaki bu tür olaylar oluyor ve sonrasında da unutuluyor.

Eğer vicdanen gerçekten de çok rahatsızsanız samimi ve içten bir şekilde özrünüzü dileyin. Affeder veya affetmez, onun bileceği iş fakat kendinizi bir nebze olsun rahatlatmış olursunuz.

Sen özrünü dilemişsin kardeşim. Neden küstüğünüzü bilmiyorum fakat için rahat olsun. Takma fazla kafana. Bende de aynı durumlar olmuştu. Ortaokul arkadaşlığı çoğunlukla bu tarz oluyor.İster istemez kopuyorsunuz.Liseye geçmişsin emin ol lisede daha iyi arkadaşlar edinirsin.Lise arkadaşlıkları unutulmaz.😉

Keyfin bilir deyip, sen de engeli basamadığın için oluyor bunlar. Sen yolunu ayır. Bırak sana dert olacağına, ona olsun. Gerçi bu yaşlarda böyle hatalar yapman normal. Zamanla öğreneceksin. Sonuçta tecrübe, yediğimiz kazıkların toplamıdır.

15 senelik dostuma yumruk atmış adamım onun için burnumu kırmışlardı bir kez değmezdi onun için iş işten geçti yapacak birşey yok. Keyfine bakacaksın.

Birde en yakın arkadaşım diyorsun. En yakın arkadaşlıklar ne kadar kötü biterse bitsin son bir konuşmayı hak eder, en azından benim için. Son olarak okullar ayrılınca zamanla herkes uzaklaşıyor birbirinden, ben üniversite öğrencisiyim. Lise arkadaşlarımla eskisi kadar görüşemiyorum, onlarda eskisi kadar arayıp sormuyor mesela.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı