En yüksek işlemci durumu %50'ye çekilirse sorun olur mu?

SdtCngz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba

Windows 8.1 kullanmaktayim.

En yüksek işlemci durumunu %50-60'lara çekmem bilgisayar açısından bir sorun yaratır mı?
Yani bilgisayara zarar mı vermiş olurum?

Teşekkür ederim. Amacım işlemciye daha az yüklenilmesi.

Sorun olamaz ama performans ciddi anlamda düşer.
Performans açısından bir sıkıntım yok. FPS gerekirse 10 15 lere düşsün, sadece CPU ya yüklenmemesini istiyorum ki arka planda daha çok CPU ile işlem yapabileyim.

Mavi ekran verene kadar indireyim mi? yoksa bunun bir sınırı var mıdır?

Performans açısından bir sıkıntım yok. FPS gerekirse 10 15 lere düşsün, sadece CPU ya yüklenmemesini istiyorum ki arka planda daha çok CPU ile işlem yapabileyim.

Mavi ekran verene kadar indireyim mi? yoksa bunun bir sınırı var mıdır?
Bu sistem genelinde geçerlidir. CPU odaklı çalışacasanız, bunu düşürmeniz zararınıza olur. Evet sınırı vardır bir yüzdeden sonra 0 yapsanız da değişmez ve mavi ekran almazsınız.

Bu sistem genelinde geçerlidir. CPU odaklı çalışacasanız, bunu düşürmeniz zararınıza olur. Evet sınırı vardır bir yüzdeden sonra 0 yapsanız da değişmez ve mavi ekran almazsınız.
Yani şöyle, her yaptığım adım CPU kullanimini arttırdığı için, bunu düşük seviyeye çekip birden fazla açmak istiyorum.

Örneğin Chrome açtım diyelim her açtığım 2 cpu yiyor, ben 20x açınca %40 Cpu yemiş oluyorum. Bunu güç seçeneklerinden düşürerek %15 %20 bu yöntemle çekebilir miyim?
Çekersem donanım olarak bir sıkıntı yaşar mıyım?
Chrome un geç açılması ya da kasması vs çok onemli degil.

Yani şöyle, her yaptığım adım CPU kullanimini arttırdığı için, bunu düşük seviyeye çekip birden fazla açmak istiyorum.

Örneğin Chrome açtım diyelim her açtığım 2 cpu yiyor, ben 20x açınca %40 Cpu yemiş oluyorum. Bunu güç seçeneklerinden düşürerek %15 %20 bu yöntemle çekebilir miyim?
Çekersem donanım olarak bir sıkıntı yaşar mıyım?
Chrome un geç açılması ya da kasması vs çok onemli degil.
Dostum sistem geneli diyorum, açtığın uygulamayla ilgisi yok. Yüzdeyi düşürürsen bilgisayar yavaşlar güç tasarrufu olur. Yükseltirsen performans artışı olur, %100 de bilgisayar tam performans çalışır.

Dostum sistem geneli diyorum, açtığın uygulamayla ilgisi yok. Yüzdeyi düşürürsen bilgisayar yavaşlar güç tasarrufu olur. Yükseltirsen performans artışı olur, %100 de bilgisayar tam performans çalışır.
Teşekkürler, işlemci ve anakarta zararı yoksa ben o şekilde kullanacağım.

Geri
Yukarı