En yüksek işlemci durumu ve en düşük işlemci durumu ne olmalı?

Sürekli %100 olursa bu sefer ısınma çok olur ve performans düşer zamanla.
Sen soğutamadığın için performansın düşüyor olabilir mi? Kime ne anlatıyorsun?
Alakası yok. İyi bir performans istiyorsan Turbo Boost'ta kullanacaksın olay net ve basit. Turbo Boost'u kapatırsan zaten niye işlemciye para veriyorsun ki?

i9 12900K alma fırsatı bulursan Turbo Boost'unu kapatacaksın herhalde. Akıllara zarar.

Sen soğutamadığın için performansın düşüyor olabilir mi? Kime ne anlatıyorsun?
Alakası yok. İyi bir performans istiyorsan Turbo Boost'ta kullanacaksın olay net ve basit. Turbo Boost'u kapatırsan zaten niye işlemciye para veriyorsun ki?

i9 12900K alma fırsatı bulursan Turbo Boost'unu kapatacaksın herhalde. Akıllara zarar.
Ben kapıyorum çok ısınıyor.

Yüksek Performans için ikisi de %100 olmalıdır. %99 gibi bir değer yapmayın. Farkı çok hissedersiniz. %100 dışında ayarlanırsa Turbo Boost kapanır.
Saol teşekkür ederim kasa soğutması şöyle:
Ön taraf 3x 120mm
Arka taraf 1x 120mm
İşlemci soğutucusu stok (işlemci i5 10400F)

Saol teşekkür ederim kasa soğutması şöyle:
Ön taraf 3x 120mm
Arka taraf 1x 120mm
İşlemci soğutucusu stok (işlemci i5 10400F)
%100 ayarlayın. Masaüstü işlemciniz var. Burada konuşan arkadaşların muhtemelen mobil laptop işlemcileri var.

Zaten yüksek performans profilini seçince otomatik ayarlama yapacaktır.

%100 ayarlayın. Masaüstü işlemciniz var. Burada konuşan arkadaşların muhtemelen mobil laptop işlemcileri var.

Zaten yüksek performans profilini seçince otomatik ayarlama yapacaktır.
Anladım peki en düşük işlemci durumunu 100 mü yapayım ? En yüksek 100 en düşük 5 şu an.

Anladım peki en düşük işlemci durumunu 100 mü yapayım ? En yüksek 100 en düşük 5 şu an.
Dengeli performans profilinde sanırım sistem. 100 ayarlayabilirsiniz. Sorun olmaz yani.

Direkt tavsiyem yüksek performans ayarlayın. Uğraşmanıza değmez. Otomatik olması gerektiği gibi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı