Encard ile ilgili sorularım?

alptekin1caner

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Uzmanı
Merhabalar,

Şuan da İninal kart kullanıcısıyım. Steam, Apple Store v.b. yerlerden alışveriş yaptığımda kart bilgileri girip direk işlemi gerçekleştiriyor, benim onayıma sunulmadan. G2A' da kartımı tanıttığım için 5€'ya yakın bir kesinti yapmıştı ve haberim bile olmamıştı... Encard ile ilgili öğrenmek istediğim en önemli bilgi bu olacak. Encard ile bu belirttiğim yerlerden alışveriş yaptığımda SMS bilgilisi ile onayıma sunacak mı? Çünkü İninal kartımda para olduğunda başkalarının bilgileri alması/görmesi halinde gerçekten sıkıntıya düşürecek bir durum...

Diğer merak ettiklerim ise, belirli bir ücret bulunuyor mu? İninal aylık içerisinde bakiye varsa 1TL ücret kesiyor. İnternet üzerinden kart bilgilerini doldururken isim soyisim zorunlu halde oluyor mu? Kartın yenilmenmesinde ya da başvuru halinde belirli bir ücret var mı? Karta Finansbank ATM'den komisyonsuz para aktarabiliyormuşuz sanırım, bu kartta attığımız kadar kullanma olayı mevcut mu?

Yukarıda sorduğum soruları kullanan kişiler varsa eğer cevaplamalarından çok memnun olurum. Belirtmediğim ve onlarında kullanarak gözlemlediği bilgiler varsa da aktarırsanız bana çok makbule geçer...

İyi forumlar dilerim!

Son düzenleme:
3D secure kullanan bir site ise onay istiyor. Kesinti vb. bir olay olmuyor. Kart yenilemek istersen de ücret almıyor.
Limit konusunda ayarlarda belirlediğin limitler çerçevesinde kullanabiliyorsun. TEB olayını pek bilmiyorum ancak Finansbank ATM'lerinden ücretsiz işlemler yapabilirsin. Farklı ATM'lerden belirli ücretler alabiliyor.
Diğer sorularını buradan öğrenebilirsin:
Enpara.com Hakkında Sıkça Sorulan Sorular | Enpara.com

@Murat5038 Limit konusunda ayarlamalar derken, içerisine attığım miktar dışında borca girme gibi bir durum oluyor mu Encard' da yoksa İninal ile aynı yapıya mı sahip? Ayrıca Steam v.b. yerlerde 3D Secure işlemi uygulanmıyor sanırım yani kart bilgileriniz birisi tarafından öğrenilirse bu büyük bir sorun olur anladığım kadarıyla... Ayrıca Steam tarafında bu tip kartlar mı desteklenmiyor sadece 3D Secure yoluyla yoksa bütün kartlar için geçerli mi?

Limit konusunda ayarlamalar derken, içerisine attığım miktar dışında borca girme gibi bir durum oluyor mu Encard'ta[/USER]
Hayır borç durumu yok. Ne kadar paran var o kadar kullanırsın. Limit günlük çekim limitleridir.
Ayrıca Steam v.b. yerlerde 3D Secure işlemi uygulanmıyor sanırım yani kart bilgileriniz birisi tarafından öğrenilirse bu büyük bir sorun olur anladığım kadarıyla.
Verdiğim linki iyice inceleyin cevabı bulursunuz.
Ayrıca Steam tarafında bu tip kartlar mı desteklenmiyor sadece 3D Secure yoluyla yoksa bütün kartlar için geçerli mi?
Bir şey anlamadım dediğinden.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı