Çözüldü Encode olmayan ekran kartında kayıt alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thedeuss

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Aklıma şöyle bir şey geldi RX 6500XT kullanıyorum encode özelliği olmadığı için hiçbir şekilde kayıt alamıyorum işlemci dışında. APU'yu yeniden açsam 500 MB gibi bir VRAM versem H264le kayıt alsam RX 6500 XT ile de oyun böyle bir şey olabilir mi?

Çözüm
CPU ile kayıt mı dediğiniz hocam.

Eki Görüntüle 1476102

X264 dışındakiler ne hocam APU kullanıyorken H264 H265 vardı RX 6500 XT'de bunlar var.
Hayır, x264 codec ile değil.

Öncelikle H264 veya H265 codeci seçin ve yapmanız gereken ayarları yapın. (Codec gözükmüyorsa BIOS'dan iksinin de birlikte çalışabileceği ayarı seçmelisiniz)

Ardından sahneye "Ekran Yakalama" ekleyin, ekran yakalamaya sağ tıklayıp özelliklere girin.
Yakalama yöntemini Windows 10 olarak seçin.
1659784306663.png

Artık iGPU ile video çekebilirsiniz ancak bende performans sorunları yapıyordu ve yanlarda çizgiler oluyordu, sizde nasıl olur bilemem ama denemekte fayda var.
Merhaba arkadaşlar. Aklıma şöyle bir şey geldi RX 6500XT kullanıyorum encode özelliği olmadığı için hiçbir şekilde kayıt alamıyorum işlemci dışında. APU'yu yeniden açsam 500 MB gibi bir VRAM versem H264le kayıt alsam RX 6500 XT ile de oyun böyle bir şey olabilir mi?

Hardware encoding yerine software encoding yapsana?

Aynısını denedim maalesef o şekilde kayıt alamıyorsunuz.
Almak için bir yöntem var fakat video da ve PC performansında sorun yaşatıyor.

Hardware encoding yerine software encoding yapsana?

O ne demek hocam bilmiyorum.

Aynısını denedim maalesef o şekilde kayıt alamıyorsunuz.
Almak için bir yöntem var fakat video da ve PC performansında sorun yaşatıyor.

1659779602976.png

X264 dışındakiler ne hocam APU kullanıyorken H264 H265 vardı RX 6500 XT'de bunlar var.

Eki Görüntüle 1476102

Hayır, x264 codec ile değil.

Öncelikle H264 veya H265 codeci seçin ve yapmanız gereken ayarları yapın. (Codec gözükmüyorsa BIOS'dan iksinin de birlikte çalışabileceği ayarı seçmelisiniz)

Ardından sahneye "Ekran Yakalama" ekleyin, ekran yakalamaya sağ tıklayıp özelliklere girin.
1659784306663.png

Artık iGPU ile video çekebilirsiniz ancak bende performans sorunları yapıyordu ve yanlarda çizgiler oluyordu, sizde nasıl olur bilemem ama denemekte fayda var.

Çözüm
Hayır, X264 codec ile değil.

Öncelikle H264 veya H265 codeci seçin ve yapmanız gereken ayarları yapın. (codec gözükmüyorsa BIOS'tan iksinin de birlikte çalışabileceği ayarı seçmelisiniz)

Ardından sahneye "ekran yakalama" ekleyin, ekran yakalamaya sağ tıklayıp özelliklere girin.
Eki Görüntüle 1476198

Hocam BIOS'ta integred Graphics kısmı yok.

Hayır, X264 codec ile değil.

Öncelikle H264 veya H265 codeci seçin ve yapmanız gereken ayarları yapın. (codec gözükmüyorsa BIOS'tan iksinin de birlikte çalışabileceği ayarı seçmelisiniz)

Ardından sahneye "ekran yakalama" ekleyin, ekran yakalamaya sağ tıklayıp özelliklere girin.
Eki Görüntüle 1476198

Hocam APU ve GPU'yu aynı anda nasıl çalıştırdınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı