Encryption programı nasıl yapılır?

xaykenn

Femtopat
Daha fazla  
Fotoğraftaki gibi bir program yapmam lazım fakat araştırdım ve bir türlü yapamadım. Yardımcı olur musunuz? Konu diğer fotoğrafta.

Dosya Ekleri

• Ad321312312sız.png
    Ad321312312sız.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 48
  • Ad31231231212sız.png
    Ad31231231212sız.png
    83,9 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Senin key'in şu olsun:
Python:
"QWERTYUIOPASDFGHJKLZXCVBNM"
Mesajın da şu olsun:
Python:
"TEC"
Senin key'in bir alfabe sayılacak ve sırasıyla 1'den 26'ya kadar sayı değerleri alacak.

Daha sonra girdiğin mesajın harflerinin ingilizce alfabedeki karşılıkları örneğin "T" harfi ingilizcede 20. harftir ve 20 değeri senin ilk harfin olur. TEC kelimesini bu formda yazarsak.
Python:
"20 4 3"
olur ve bu değeri de keydeki 20. 4. ve 3. harflerle tekrar yazarsak:
Python:
"ZRE"
elde ederiz.

Kodunu yarın yazar atarım.

Senin key'in şu olsun:
Python:
"QWERTYUIOPASDFGHJKLZXCVBNM"
Mesajın da şu olsun:
Python:
"TEC"
Senin key'in bir alfabe sayılacak ve sırasıyla 1'den 26'ya kadar sayı değerleri alacak.

Daha sonra girdiğin mesajın harflerinin ingilizce alfabedeki karşılıkları örneğin "T" harfi ingilizcede 20. harftir ve 20 değeri senin ilk harfin olur. TEC kelimesini bu formda yazarsak.
Python:
"20 4 3"
olur ve bu değeri de keydeki 20. 4. ve 3. harflerle tekrar yazarsak:
Python:
"ZRE"
elde ederiz.

Kodunu yarın yazar atarım.

Merhaba, teşekkürler fakat ödevi c dilinde yapmam söylendi bu konuda yardımcı olabilir misin?

Çok teşekkür ederim. Örnek output bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220621-010514_Drive.jpg
    Screenshot_20220621-010514_Drive.jpg
    48,2 KB · Görüntüleme: 31
Mantigini aciklaman yetmez, kodunu falan da yazip komple cignenilip yutulabilir hale getirip beslemen gerekiyor.
Mantığını anladım evet fakat kod yazma kısmını beceremedim tabiki, özellikle key kısmı. Ödevi yarın geceye kadar teslim etmem gerekiyor araştırdım uzun süre fakat düzgün cevap bulamadım.

Mantığını anladım evet fakat kod yazma kısmını beceremedim tabiki, özellikle key kısmı. Ödevi yarın geceye kadar teslim etmem gerekiyor araştırdım uzun süre fakat düzgün cevap bulamadım.
Cok zor bu zamanda duzgun cevap bulabilmek.
Cogu cevap direkt hocaya gonderilip odevden tam puan alacak sekilde gelmiyor. Kanayan bir yara bu.

Cok zor bu zamanda duzgun cevap bulabilmek.
Cogu cevap direkt hocaya gonderilip odevden tam puan alacak sekilde gelmiyor. Kanayan bir yara bu.
Epey komiksin dostum. Yardımcı olmayacaksan çıkabilirsin. Bu konu hakkında bilgim yok ve bu konuyu bu dönem işlemedik fakat hoca araştırıp 2 gün içinde yapmamızı söyledi ve bende yapamadım. Sana açıklama zorunluluğum yok ama söylemek istedim eğlenceni başka yerde ara.

Epey komiksin dostum. Yardımcı olmayacaksan çıkabilirsin. Bu konu hakkında bilgim yok ve bu konuyu bu dönem işlemedik fakat hoca araştırıp 2 gün içinde yapmamızı söyledi ve bende yapamadım. Sana açıklama zorunluluğum yok ama söylemek istedim eğlenceni başka yerde ara.

Burada hepimiz, hiç bir maddi veya manevi karşılık beklemeden kendi zamanımızı harcayarak talep edenlere yardım ediyoruz.

Bu bağlamda yardım etmek ya da etmemek seçimi bize düşüyor. Hiç kimse senin ödevini senin yerine yapmak istemeyecektir. Bunun sebepleri arasında;
Etik olmaması,
Çok zaman harcatması,
Verilen cevabın ileride google'lanarak daha fazla kişiye yardım edecek bir cevap olmaması,

Gibi sebeplerin yanında sana da zarar verecek bir takım sebepler var. Örneğin;
Ödevinden öğrenmen gereken şeyi öğrenmiyorsun,
Öğretmenin sınavda benzer soru sorduğunda yapamayacaksın,
gibi.

Şimdi, bize bu problemle ilgili neler denediğini ve nelerin yanlış gittiğini söyleyebilir misin?
O şekilde ilerleyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı