Endeavour OS waydroid açılmıyor

ademsahinnn

Hectopat
Herkese merhaba,
Endeavour OS KDE sürümüne waydroid Android emülatörü kurup sesli kitap uygulamamı bilgisayarda da kullanmak istiyorum. Aşağıdaki videoda yer alan tüm her şeyi yaptım. Son aşamaya kadar da başarılı bir şekilde geldi. Ancak uygulamayı açınca açılmıyor sorun nerede olabilir?
Waydroid rahatlığında başka bir Android emülatör varsa o da olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
yay -S waydroid waydroid-image-gapps
waydroid init -s GAPPS -f
sudo systemctl enable waydroid-container.service
Servisin çalıştığına emin olduktan sonra:

waydroid session start

Buradan sonra GAPPS ile istediklerinizi yapabilirsiniz. Normal komutları bilmiyorsanız:
https://wiki.archlinux.org/title/Waydroid

yay -S waydroid waydroid-image-gapps
waydroid init -s GAPPS -f
sudo systemctl enable waydroid-container.service
Servisin çalıştığına emin olduktan sonra:

waydroid session start

Buradan sonra GAPPS ile istediklerinizi yapabilirsiniz. Normal komutları bilmiyorsanız:
https://wiki.archlinux.org/title/Waydroid
Hocam bunları dün gece denedim aslında ama olmamıştı daha doğrusu kurmuş aramada görüyorum ancak açılmıyor.

Bugün denerken

waydroid session start
bu kodu yazdığımda şu hatayı alıyorum.

[11:25:03] Failed to start Clipboard manager service, check logs
[11:25:16] Android with user 0 is ready

Fedora kullanırken ne kadar kolay kurmuştum oysa ki bu neden bu kadar zorladı anlamadım valla :(

Hocam bunları dün gece denedim aslında ama olmamıştı daha doğrusu kurmuş aramada görüyorum ancak açılmıyor.

Bugün denerken

bu kodu yazdığımda şu hatayı alıyorum.

[11:25:03] Failed to start Clipboard manager service, check logs
[11:25:16] Android with user 0 is ready

Fedora kullanırken ne kadar kolay kurmuştum oysa ki bu neden bu kadar zorladı anlamadım valla :(
Açılmış? gui şeklinde başlatın.

waydroid shell
waydroid show-full-ui

Wayland ile çalışıyorsa ekstra bir şey yapmanıza gerek yok.
echo $XDG_SESSION_TYPE
yazıp kontrol eder misiniz?
Açıldı ancak şimdi de açılan Android emülatörde mouse ile hiçbir şey seçemiyorum hatta görünmüyor bile ek olarak da Gaaps sürümünü kurdum Google Id kayıt etmem lazım ama kayıt olmuyor sebebini anlamadım android ıd bulmak için gereken kodu yazıyorum ve o şekilde kalıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıldı ancak şimdi de açılan Android emülatörde mouse ile hiçbir şey seçemiyorum hatta görünmüyor bile ek olarak da gaaps sürümünü kurdum Google ID kayıt etmem lazım ama kayıt olmuyor sebebini anlamadım Android ID bulmak için gereken kodu yazıyorum ve o şekilde kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı